Grali przyjaciele

Fumen - Wiadomość archiwalna

Legia walczyła o mistrzostwo Polski w Zabrzu, a nasi przyjaciele grali o kolejne ligowe punkty. Na właściwe tory wskoczyło Zagłębie Sosnowiec, które rozgromiło na wyjeździe Polonię Bytom. Do podziału punktów doszło natomiast w Elblągu oraz w Warszawie, gdzie Pogoń Szczecin zmierzyła się z Polonią.

Rezerwy Legii awansowały natomiast do 1/2 finału PP na szczeblu okręgowym.
II liga: Polonia Bytom 0-3 Zagłębie Sosnowiec
Po porażce z Piastem Gliwice piłkarze chcieli zrewanżować się swoim kibicom za ten blamaż. Zrobili to na tyle udanie, że pokonali w Bytomiu tamtejszą Polonię. Do przerwy było 2-0 za sprawą Dawida Skrzypka i Janusza Wolańskiego. Po zmianie stron na 3-0 podwyższył Hadis Zubanović czym ostatecznie ustalił wynik spotkania.
Dzięki tej wygranej Zagłębie wskoczyło na 4. miejsce w tabeli i ma zaledwie 3 punkty straty do miejsca premiowanego awansem do ekstraklasy.

IV liga: Olimpia Elbląg 1-1 Motor Lubawa
Szósty remis w sezonie zanotowali piłkarze Olimpii Elbląg. Tym razem do podziału punktów doszło w potyczce z Motorem Lubawa. Pierwsi do siatki trafili goście i gospodarze musieli gonić wynik. Dopiero w drugiej odsłonie spotkania remis uratował Ciesielski.
Mimo tego wyniku, nasi przyjaciele nadal pozostają na 1. miejscu w tabeli.

I liga: Polonia Warszawa 1-1 Pogoń Szczecin
Ten mecz był w zasadzie o nic. Cóż z tego, skoro i tak trzeba było wyjść na boisko i zawalczyć. "Portowcy" tak walczyli, że w 60. minucie pokonali bramkarza gospodarzy i było 1-0 dla naszych przyjaciół. Niestety, tego rezultatu nie udało im się dowieźć do końca. Jedną z ostatnich, o ile nie ostatnią, bramkę w ekstraklasie zdobył zawodnik gospodarzy i skończyło się na podziale punktów.

Liga okręgowa: CWKS Legia 1-2 Sparta Jazgarzew
Niestety po dobrym wyniku z liderem tabeli, legioniści przegrali u siebie ze Spartą Jazgarzew 1-2. CWKS zajmuje 11 miejsce w tabeli.

Puchar Polski: KS Warka 1-2 Legia II
Rezerwy Legii po wyeliminowaniu GLKSu Nadarzyn rozprawili się w Warce z miejscowym KSem. Wygrana "dwójki" 2-1 zapewniła jej awans do półfinału Pucharu Polski na szczeblu okręgowym.