REKLAMA

Mistrzowski skład: Cezary Kucharski

Mishka - Wiadomość archiwalna

Urodził się 34 lata temu w Łukowie. W młodości trenował siatkówkę i piłkę nożną. Piłkarzem został nieco z przypadku, bo pokłócił się z trenerem siatkówki. W 1990 roku przeszedł do Siarki Tarnobrzeg, skąd trafił potem do szwajcarskiego FC Aarau.

Później, w 1995 roku, po raz pierwszy został piłkarzem warszawskiej Legii.
Zadebiutował 05.08.1995 w meczu z Sokołem Tychy, wygranym 3-1. Sezon 1996/07 przyniósł Kucharskiemu Puchar Polski. Warto dodać, że przez te dwa lata w Legii, zawodnik rozegrał 53 spotkania, w których strzelił aż 30 bramek. Zaowocowało to wyjazdem za granicę. Jesienią 1997/98 napastnik grał w Sportingu Gijon, jednak wiosną tego samego sezonu był już z powrotem w Warszawie.
Barwy Legii reprezentował, z krótką przerwą na grę w Stomilu Olsztyn, aż do roku 2003. Później wyjechał do Iraklisu Saloniki, po czym wrócił do Polski i przez rok występował w Górniku Łęczna.

Wiosną mistrzowskiego sezonu 2005/06 po raz czwarty zawitał do Legii. Zagrał 10 spotkań, strzelił jedną bramkę. W sumie w barwach Wojskowych wystąpił 208 razy i zdobył 80 goli.

Trochę niespodziewanie, po zakończeniu ubiegłego sezonu, Kucharski oficjalnie ogłosił zakończenie piłkarskiej kariery. Z jednej strony szkoda, bo to zawodnik, który wielokrotnie przesądzał o zwycięstwach warszawskiej Legii. Zdobył też, grając w jej barwach, dwa tytuły mistrza Polski, Puchar Polski i Puchar Ligi. Był to zatem najlepszy moment, aby odejść od zawodowej piłki w chwale.

Na pewno jednak Kucharski będzie współpracował z Legią w inny sposób. Niewątpliwie pozostanie także na długo w pamięci warszawskich kibiców.









fot. Woytek, Mishka, Adam Polak
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.