REKLAMA

480. numer Naszej Legii

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Już od wtorku w sklepach Pelcowizna i sklepiku ABJ Sport przy Łazienkowskiej 1/3 róg Czerniakowskiej, a od środy także w kioskach i salonach prasowych w całej Polsce nabywać można najnowszy, 480 numer Tygodnika "Nasza Legia". Znajdziecie w nim między innymi:

- Temat tygodnia - Transfery. "Elton - nasz Adriano". "'Reprezentacja Brazylii będzie miała z niego pożytek' – tak z uśmiechem na ustach scharakteryzował Eltona Rodriguesa Brandao król polskich menedżerów, Mariusz Piekarski, który sprowadził do Legii tego napastnika. Tym samym poznaliśmy nazwisko pierwszego z pięciu nowych, zagranicznych nabytków mistrzów Polski. Kim jest Elton? Podobno przypomina sławnego Adriano. Oby nie miał takiej tendencji do tycia jak reprezentant Brazylii."
- Relacja - przygotowania - "Zwarci i gotowi". "Po czterech tygodniach urlopu piłkarze warszawskiej Legii wznowili zajęcia i rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Jak to zwykle bywa, pierwszy raz spotkali sie w sali warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego, gdzie przeszli badania wydolnościowe. Od soboty czekały już ich tylko treningi na własnych obiektach. I tak aż do środy, kiedy to wyjeżdżają do Wronek."
- Dariusz Wdowczyk - "Medale do szuflady". "Piłkarze warszawskiej Legii zainaugurowali przygotowania do nowych rozgrywek. Nowy sezon to nowe nadzieje i oczekiwania. Wygraniem ligi 'wojskowi' rozbudzili apetyty swoich kibiców, którzy coraz głośniej mówił o awansie do Ligi Mistrzów. Tymczasem szkoleniowiec tonuje ten hurraoptymizm i w spokoju pracuje nad transferami. O tym, a także o postawie Polaków na mistrzostwach świata, rozmawiamy z trenerem-menedżerem mistrzów Polski, Dariuszem Wdowczykiem."
- Wakacje legionistów - "I po urlopach...". "Jedni na Majorce, inni na Teneryfie, w modzie były także Mazury, Sopot czy Mikołajki, chociaż w Polsce pogoda zupełnie nie dopisywała. Tylko w NL możecie przeczytać i zobaczyć, jak spędzali wolny czas mistrzowie Polski. Wszyscy wrócili w dobrych humorach i rozpoczęli przygotowania do startu w eliminacjach Ligi Mistrzów."
- Pamiętnik "Burego" - "Piłkarze Legii rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu, więc i na łamy NL wraca 'Pamiętnik'. Na początek dowiecie się, jak miniony tydzień spędził Marcin Burkhardt, który szykuje się do zakupu nowego mieszkania, blisko trenera Wdowczyka, a więc szkoleniowiec będzie miał na niego oko. I postanowił zmienić fryzurę, gdyż miał już dosyć żelu."
- Maciej Korzym - "Większy byk". "Dwa lata temu przychodził do Legii mając zaledwie 16 lat i oferty z Chelsea i Monaco. Maciej Korzym zdecydował się jednak na klub z Łazienkowskiej. Zbyt wielu szans nie dostał, choć w pucharowym meczu z FC Tbilisi zaprezentował się bardzo dobrze. Ostatni rok spędził w Wodzisławiu, gdzie pozostawił niezłe wrażenie. Czy teraz wspólnie ze swoim przyjacielem z Nowego Sącza, Dawidem Janczykiem, będzie stanowił o sile mistrzów Polski? Między innymi o tym rozmawiamy z 'Korzeniem'."
- Mundial '2006: Niemcy - Polska 1:0 - "Cudów nie ma" - "To już koniec. Polska jako pierwszy zespół uczestniczący w mundialu musi pakować walizki. W meczu ostatniej szansy 'biało-czerwoni' po twardej walce ulegli Niemcom 0:1, kończąc mecz w dziesiątkę i tracąc decydującego gola w 91. minucie spotkania. Pozostał nam już tylko mecz o pietruszkę z Kostaryką."
- Reportaż: Mundial na trybunach - "Koniec złudzeń". "Spotkanie z Niemcami było dla nas meczem o wszystko. Tym razem polscy kibice byli w mniejszości, ale znów dali z siebie wszystko. Niestety, jeśli chodzi o wynik, znów pozostał nam spory niedosyt..."
- Wspomnienia kibica - "Filmowy strzał" - wspomina Wiktor Bołba
- Skazani na Legię - "Drozder"
- Liga ultras - "Już tylko mundial". "Trzy miesiące rozgrywek ligowych minęły jak mgnienie oka. Zabójcze tempo ciężko znieśli i piłkarze, i kibice, co było widać zwłaszcza w końcówce sezonu. Ostatki, w postaci meczów barażowych, definitywnie zakończły rozgrywki w polskiej lidze, a spragnionym emocji kibicom pozostały mistrzostwa świata. Niestety, już bez polskiej reprezentacji."
- Z Łazienkowskiej - Kolejne wzmocnienia - Dwóch plus dwóch; Rzeźniczak i Klatt wypożyczeni; Pierwsze zgrupowanie - Czas na Wronki; Bez reprezentantów - Bąk i Żewłakow nie zagrają w Legii; Start z Cracovią; Rezerwy - Zmiana systemu szkolenia.
- Nowa formuła konkursu NL - do wygrania: odzież A&T, płyty DVD oraz szaliki Legii
- Felietony - Piątek, Kowalski
- Poster - DICKSON CHOTO
- Zdjęcie tygodnia - 90 lat Legii
- I wiele innych spraw związanych z Legią!
Więcej w wydaniu papierowym. Polecamy!

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.