REKLAMA

O potencjalnych rywalach słów kilka

Fumen, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Znani są potencjalni rywale Legii w drugiej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. Podopieczni Dariusza Wdowczyka zmierzą się ze zwycięzcą pary Tallinna VMK - Fimleikafelag Hafnarfjördur. Bez wątpienia wielu kibicom nazwy obu ekip nie mówią zbyt wiele, zatem poniżej zamieszczamy krótkie charakterystyki wymienionych wyżej zespołów.FC TVMK
Założona w 1951 roku drużyna z Tallina jest jednym z najstarszych klubów w Estonii. Przez okres 55 lat potencjalny przeciwnik Legii osiągnął kilka sukcesów na krajowej arenie. Jednak najpierw, żeby zdobyć najwyższe laury, trzeba było występować w I lidze. Do tych rozgrywek TVMK awansowało dopiero w 1988 roku. Od tego momentu na pierwsze mistrzostwo kraju nie trzeba było długo czekać. W 1990 i 1991 roku to fani z Tallina mogli świętować prymat w lidze. Od tamtego okresu stołeczna ekipa plasowała się od czasu do czasu w pierwszej trójce, aby w minionym sezonie ponownie zasiąść na tronie. Dodatkowo FC Tallin czterokrotnie sięgał po Puchar Estonii w latach 1992, 1993, 2003 oraz 2006.
W obecnym sezonie podopiecznym Vyacheslava Bulavina nie wiedzie się zbyt dobrze. W 17 spotkaniach wygrali oni 10-krotnie, zaliczyli 2 remisy oraz 5 porażek. Bilans bramkowy 38-16. W efekcie TVMK traci 12 punktów do prowadzącej Levadii.
Odległość między Warszawą a Tallinem to około 1000 kilometrów.

Fimleikafelag Hafnarfjördur
Klub został założony w 1929 roku jako Fimleikafelag Hafnarfjördur, żeby sześć lat później połączyć się z Haukar Hafnarfjördur i istnieć pod nazwą ÍBH Hafnarfjördur. Jednak fuzja nie trwała zbyt długo. W 1961 roku klub z Islandii powrócił do swojej pierwotnej nazwy. Choć drużyna istnieje przez niespełna 80 lat, to na sukcesy trzeba było czekać aż do 2004 roku. Wówczas FH sięgnęło po swoje pierwsze w historii mistrzostwo, które zostało obronione rok później. Na konto Islandczyków można dopisać jeszcze puchar wywalczony na krajowym podwórku. W obecnym sezonie FH radzi sobie bardzo dobrze. Na sześć rozegranych spotkań piłkarze Hafnarfjördur wygrali pięciokrotnie, a w jednej potyczce zaliczyli remis. Bilans bramkowy 12-4. Dzięki temu ekipa grająca w biało-czarnych strojach zajmuje 1. miejsce w lidze wyprzedzając Fylkir. Jednym z wyróżniających się zawodników jest 33-letni bramkarz Dadi Larusson, który w tym sezonie puścił tylko 4 gole, a w jednym meczu popisał się obroną dwóch rzutów karnych.
Potencjalny rywal Legii rozgrywa swoje mecze na Kaplakrikavöllur, który może pomieścić 4 800 widzów.
Chętnych na ewentualny wyjazd do Islandii informujemy, że z Warszawy do Hafnarfjördur (leży ok. 10 km od stolicy, Reykjaviku) jest około 3800 kilometrów.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.