Sparing: Groclin 0-2 Legia

Woytek i Kamil, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

O godzinie 16. rozpocznie się mecz Legii w Grodzisku Wlkp. Na trybunach zgromadziło się prawie tysiąc kibiców, w tym 15 osób w sektorze gości dopinguje Legię. Legioniści, którzy codziennie trenują 2-3 razy wygrali z gospodarzami 2-0 po golach Piotra Włodarczyka w 68 minucie i Jakuba Polniaka w 89 minucie.

Skład Legii: Mucha - Edson (74' Wasiluk), Choto (76' Edson), Djoković (69' Chałas), Szala (56' Kiełbowicz) - Bronowicki (74' Jędrzejczak), Surma, Burkhardt (56' Vuković), Roger (56' Szałachowski) - Włodarczyk (69' Polniak), Elton (46' Gottwald)

Poniżej prezentujemy zapis najciekawszych akcji meczu i zdjęcia:

1 min. - Rozpoczął się mecz
4 min. - Ładny rajd prawą stroną Bronowickiego zakończony strzałem obok bramki
5 min. - W odpowiedzi kontra grodziszczan - strzał zza pola karnego przeleciał obok słupka
7 min. - Akcja gospodarzy... Strzał i Mucha wybija piłkę na rzut rożny
9 min. - Rzut wolny dla Legii z 25 metrów. Do piłki oczywiście podszedł Edson i uderzył minimalnie obok słupka
12 min. - Ładna kombinacyjna gra Legii w środku boiska, ale nadal 0-0
16 min. - rzut wolny dla Legii z tego samego miejsca i uderza ponownie Edson... tym razem bramkarz broni
19 min. - Najlepsza okazja dla Groclinu - dośrodkowanie w pole karne i strzał z główki minimalnie niecelny. Mucha nie miałby szans
21 min. - Brzydki faul na Eltonie na środku boiska. Z ławki rezerwowych aż podniósł sie Darek Wdowczyk i zasygnalizował szkoleniowcowi Groclinu, że przecież to tylko sparing.
25 min. - Dwa rzuty rożne dla Legii. Przy pierwszym strzał Rogera odbił bramkarz, przy drugim Choto główkował nad poprzeczką
33 min. - Spięcie między Choto i Rockim. Wymiana zdań trwa już 3 minuty. Trener Wdowczyk na murawie. Obaj zawodnicy ukarani żółtymi kartkami
37 min. - Dośrodkowanie w pole karne Bronowickiego, Włodarczyk odgrywa głową na 7 metr do Eltona, ten strzela z półobrotu prosto w bramkarza
41 min. - Faul na Eltonie. W ataku Legia, seria zwodów Eltona i wycofanie piłki do Choto. Za bramką Muchy rozgrzewa się 7 zawodników: Vuković, Wasiluk, Kiełbowicz, Chałas, Szałachowski, Gottwald, Polniak
45 min. - Od 2 minut w ataku Groclin. Groźnie było po strzale Piechniaka. Trzy rzuty rożne dla gospodarzy pod rząd
46+ min. - Koniec I połowy

46 min. - Początek drugiej połowy. Za Eltona wszedł Gottwald
56 min. - Trzy zmiany w Legii. Z boiska zeszli Roger, Szala i Burkhardt, a w ich miejsce Vuković, Kiełbowicz i Szałachowski.
58 min. - rzut wolny w narożniku pola karnego. Edson wykłada piłkę Włodarowi.... ten uderza bardzo, bardzo niecelnie.
60 min. - W ataku gospodarze, ale Legia umiejętnie się broni. Surma fauluje na środku boiska.
63 min. - Włodarczyk wywalczył rzut rożny. Choto wyskakuje do główki... strzał nad poprzeczką.
64 min. - Włodarczyk wbiega w pole karne tam już czeka Gottwald, ale tylko rzut rożny. Dośrodkowanie Kiełbowicza wypiąstkował Ptak.
66 min. - Ładna akcja legionistów bez wykończenia. Włodarczyk przedarł się środkiem, piłka po odbiciu od obrońcy trafiła do Gottwalda, ale ten zamiast strzelać próbował odgrywać i straciliśmy piłkę.
68 min. - GOL!! Piotr Włodarczyk wykorzystał sytuację sam na sam po ładnym prostopadłym podaniu Szałachowskiego!
69 min. - Dwie zmiany w Legii. Schodzą Włodarczyk i Djoković. Na murawie Polniak i Chałas.
73 min. - Dwie zmiany powrotne w Groclinie. Piechniak i Rocki na boisku. Kolejne roszady szykują się w Legii.
74 min. Z boiska zeszli Edson i Bronowicki, a pojawili się Wasiluk i Jędrzejczak.
76 min. - Choto opuszcza boisko z powodu kontuzji, na murawie ponownie Edson.
78 min. - Dośrodkowanie Liczki, piłkę głową uderza Mowlik - niecelnie.
80 min. - Dobrze zapowiadała się akcja Legii, ale Chałas zbyt mocno wypuścil sobie piłkę i ta opuściła plac gry.
82 min. - Liczka uderza z rzutu wolnego i Mucha wybija piłkę nad poprzeczkę. Rzut rożny... zamieszanie w polu karnym i faulowany bramkarz Legii.
87 min. - Piechniak strzela z 16 metrów, Mucha broni - rzut rożny dla Groclinu.
89 min. - GOLL!!! Polniak pięknym lobem z 16 metrów podwyższa na 2-0! Asysta Kiełbowicza
90 min. - Koniec meczu.

Piłkarze podziękowali grupce kibiców za doping i udali się do szatni. Kolejny mecz legioniści mają rozegrać w środę - przeciwnikiem będzie ponownie Groclin.