REKLAMA

Zabronili mi przyjechać

Łukasz Fabiański, źródło: Życie Warszawy - Wiadomość archiwalna

Dlaczego nie ma Pana na zgrupowaniu Legii we Wronkach?

Łukasz Fabiański: Zabronili mi przyjechać i nakazali wziąć urlop. Gdy moi koledzy mieli wakacje, byłem z kadrą na zgrupowaniach i mundialu. Mam odpoczywać.Ponoć rwał się Pan na obóz?

Dla mnie to normalne. Drużyna trenuje, więc powinienem i ja.Znając Pana charakter, pewnie nie leży Pan teraz na plaży?

Jestem nad morzem z moją Anią, ale nie ograniczam się do opalania. Codziennie sporo biegam, żeby nie mieć zbyt dużych zaległości w treningu.Ma Pan co wspominać z mundialu?

Udział w mistrzostwach świata był dla mnie fajnym przeżyciem i ogromnym doświadczeniem. Byłem w samym środku spektaklu z udziałem 40 czy 60 tys. widzów. Wiem, że gdy kiedyś uda mi się zagrać przy tylu kibicach, nie będę miał tremy.Nie zagrał Pan w żadnym z trzech spotkań na mundialu. Ma Pan o to żal do Pawła Janasa?

Nie mam żalu do trenera, bo chciał, abyśmy wygrali w ostatnim spotkaniu. Dlatego postawił na najlepszych. Przecież na mistrzostwach w Niemczech świat się nie kończy. Ważne tylko, żeby reprezentacja wygrywała, a wtedy może dostanę szansę gry na mistrzostwach Europy, a później świata.Po roku przerwy znów Pan trenował z Arturem Borucem. Czy było tak jak w Legii?

Spędziliśmy wspólnie sporo czasu, rozmawialiśmy. Nadal rozumiemy się tak dobrze, jak kiedyś w Legii.Niebawem znów się spotkacie. 4 lipca Legia zagra z Celtikiem Glasgow przy Łazienkowskiej. Na plakatach reklamujących mecz jest Pana podobizna w koszulce Legii i Artura w trykocie Celticu.

Nawet o tym nie wiedziałem. Ale to sympatyczna niespodzianka i fajny pomysł. Obaj jesteśmy legionistami, obaj byliśmy na mundialu w jednej drużynie, a teraz będziemy mieli okazję zagrać przeciwko sobie. Dla kibiców to ogromna frajda zobaczyć mecz Legia – Celtic. Szkoda tylko, że nie mamy większego stadionu, bo, mimo wakacji, chętnych do obejrzenia spotkania pewnie będzie aż nadto. Nasi kibice na pewno stworzą taką atmosferę jak na mundialu.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.