REKLAMA

Gawara: To nie fair

Bodziach, źródło: Mazowiecki Sport Express - Wiadomość archiwalna

Rezerwy Legii miniony sezon zakończyli na jedenastym miejscu w grupie I trzeciej ligi i tym samym spadli do IV ligi. Po sezonie podziękowano za współpracę dotychczasowym trenerom drugiej drużyny Legii - Jerzemu Krasce i Krzysztofowi Gawarze. Ten ostatni uważa, że nie zrobiono wszystkiego, aby utrzymać drugi zespół w III lidze. Ponadto cały czas powtarzano szkoleniowcom, że wyniki Legii II są na dalszym planie, a priorytetem jest szkolenie młodzieży.
""Co tu dużo mówić. Do ostatniej chwili byliśmy przekonani, że mimo wszystko drużyna nie spadnie. W naszych kalkulacjach braliśmy pod uwagę, że bezpośredni awans z czwartej ligi zdobywają dwa zespoły. Okazało się, że jednak wchodzą trzy, a na dodatek z drugiej ligi spadł Świt, baraże przegrały też drużyny Radomiaka i Pelikana. Spadek nie zmienia jednak mojej oceny sezonu. W pewnym momencie naszych młodych chłopaków pozostawiono samym sobie. Można było nawet odnieść wrażenie, że komuś zależy na spadku z trzeciej ligi. Podam przykład. Rezerwy Wisły Kraków także spadły do czwartej ligi, ale tam do ostatniego meczu grali zawodnicy trenera Petrescu: Brożek, Mijajlović, Paulista i jeszcze kilku innych. W Legii wszyscy piłkarze pierwszej drużyny rozjechali się na urlopy. Nawet ci, którzy jak Chałas, Djoković czy Klatt nie grali prawie wcale w pierwszej lidze! Gdy słyszę, jak Klatt opowiada o indywidualnych treningach, to pytam - dlaczego nie grał meczów w rezerwach? Albo Artur Chałas. Ten chłopak w pierwszej lidze nie wystąpił ani minuty. Co go więc tak zmęczyło, że nie mógł do końca sezonu pomóc rezerwom? Niestety, ani ja, ani Jurek Kraska nie mieliśmy na to wpływu. Cały sezon powtarzano, że mamy szkolić piłkarzy, a wynik nie jest najważniejszy. Na koniec rozliczono nas ze zdobytych punktów. To nie jest fair." - ocenił miniony sezon Krzysztof Gawara.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.