REKLAMA

W sobotę sparing z ŁKS Łomża

Redakcja, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

(aktualizacja z godz. 12:07) W sobotę o godzinie 14:00 na głównej płycie stadionu przy Łazienkowskiej odbędzie się kolejny sparing Legii. Warszawska drużyna podejmować będzie drugoligowy ŁKS Łomża. Klub przygotował dla kibiców 900 darmowych biletów na trybunie Krytej, które będzie można odebrać przy wejściu na stadion. Należy mieć ze sobą dokument tożsamości.

Tego dnia wyjątkowo nie będzie prowadzona sprzedaż karnetów.
W związku z wieloma pytaniami na temat takiej, a nie innej ilości biletów Jarosław Ostrowski z Zarządu KP Legia wyjaśnia:
- trzeba wyłączyć stadion i udostępnić nie więcej niż 1000 miejsc, by nie była to impreza masowa;
- za sparing z Dolcanem, wejście z bramą etc. zostałem osobiście ukarany grzywną przez sąd grodzki, który na wniosek policji uznał, że była to impreza masowa;
- chcemy by mecz odbył się u nas, by zawodnicy nie grali na wyboistych boiskach;
- organizacja imprezy masowej to koszt ok. 60.000 (tylko ochrona i obowiązkowe ubezpieczenie);
- na zorganizowanie imprezy masowej musi być zgoda Policji, a takiej nie ma.

--------

Prosimy Was o uszanowanie decyzji Klubu i kulturalne zachowanie pod bramą stadionu, aby uniknąć takiej sytuacji, jaka miała miejsce w ubiegłym roku na meczu z Dolcanem.
Wydarzenia, które miały miejsce po majowym spotkaniu z Wisłą Kraków do dziś odbijają się czkawką. Policja i władze Warszawy chciały zamknąć stadion przy Łazienkowskiej! Więcej... Jak dowiedzieliśmy się, niewiele brakowało by Legia nie otrzymała zgody na organizację wtorkowego meczu z Celtikiem! Tylko dzięki interwencji Stowarzyszenia Kibiców i Klubu udało się warunkowo taką uzyskać.

---------------------------------------------

OFICJALNY KOMUNIKAT KLUBU

Sobotni sparing z ŁKS Łomża
06.07.2006, godz.: 16:00:00

Informujemy, że zaplanowana na najbliższą sobotę, tj. 8 lipca 2006 roku, gra treningowa I zespołu KP Legii Warszawa z drużyną ŁKS Łomża nie może być imprezą masową w rozumieniu przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, ponieważ:

- Klub w dalszym ciągu oczekuje na pozytywną opinię Komendy Rejonowej Policji dotyczącą możliwości organizowania imprez masowych w sezonie 2006/2007.
- Mecz Legia - Celtic odbył się dzięki WARUNKOWEJ zgodzie.
- Organizacja oficjalnego meczu to koszt od 50.000 – 100.000 zł.
- Jednakże chcąc umożliwić naszym Kibicom obejrzenie sobotnich zajęć I zespołu, Klub przygotował 900 bezpłatnych wejściówek, które zostaną rozdane naszym fanom przed głównym wejściem na stadion, zamykając resztę stadionu, co pozwoli uniknąć zakwalifikowania imprezy jako masowej.

Pragniemy jednocześnie przypomnieć, że po ubiegłorocznej grze kontrolnej Legii Warszawa z Dolcanem Ząbki, w trakcie której doszło do nieodpowiedzialnych zachowań części osób, na członka zarządu Klubu została nałożona grzywna przez Sąd Grodzki na wniosek Policji za organizację imprezy masowej bez zezwolenia.

Podkreślamy z całą mocą, że nie jest i nigdy nie było naszą intencją ograniczenie możliwości oglądania spotkań naszego zespołu komukolwiek. Jednocześnie Klub wyraża nadzieję, że tym razem nie dojdzie do podobnych incydentów, a swoją dobrą postawą Kibice przyczynią się do przyśpieszenia wydania przez Miasto oczekiwanej przez Klub pozytywnej decyzji w sprawie organizacji imprez masowych (meczów) na naszym stadionie.

Biuro Prasowe KP Legia Warszawa

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.