Sparing: Legia 2-1 ŁKS Łomża (zdjęcia)

Woytek i Fumen, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Legioniści wygrali dziś na Łazienkowskiej z ŁKS-em Łomża 2-1. Już w pierwszych sekundach meczu goście objęli prowadzenie po indywidualnej akcji Bałeckiego. Po przerwie dwa razy do siatki rywali trafił Roger. W 55. minucie wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Szałachowskiego, a 4 minuty później pewnie uderzył z rzutu karnego.

Fotoreportaż z meczu - 42 zdjęcia Mishki
Od samego początku, mimo straconej w pierwszych sekundach bramki, grę prowadzili legioniści. Gospodarze starali się skrzydłami przedrzeć w okolice pola karnego przeciwników i pokonać bramkarza Łomży. Dużo dobrej pracy na lewej strony zrobił Roger Guerriero, a po przeciwnej stronie w drugiej połowie brylował Sebastian Szałachowski, który raz po raz urywał się rywalowi.
W kolejnym sparingu na placu gry pojawili się nowi zawodnicy. Jednak o ich grze nie można powiedzieć, że była zachwycająca. Najlepiej z nich grał Miroslav Radović, który w pierwszych minutach meczu kilkakrotnie popisał się udanymi zagraniami.

Z kolei na trybunach stawiło się ok. 500 kibiców. Oczywiście o konkrentym dopingu nie mogło być mowy, a ilość odśpiewanych piosenek można policzyć na palcach jednej dłoni. Fani ograniczyli się jedynie do skandowania nazwisk poszczególnych piłkarzy, a także hasła: "Polacy my chcemy gola", kiedy to drugą bramkę zdobył Roger Guerreiro. Było również pytanie skierowane do Żylety, kto wygra mecz, ale sympatycy nie usłyszeli odpowiedzi od zasiadających na tej trybunie ochroniarzy. Po zakończeniu spotkania cały zespół został nagrodzony brawami.

Skład Legii: Mucha (46' Fabiański) - Szala (46' Jędrzejczyk), Choto (68' Hugo), Hugo (46' Surma), Bronowicki (68' Szala) - Radović (46' Szałachowski), Vuković (46' Włodarczyk), Burkhardt (68' Vuković), Korzym (46' Roger) - Gottwald (46' Elton), Janczyk (46' Polniak).

Skład ŁKS Łomża: Ulman (46' Sobiech) - Galiński, Janicki, Kowalski, Gawlik (46' Białek) - Marczak (54' Szkolnik), Łuba (46' Lesisz), Strózik (82' Bacławski), Adamski, Głowacki (64' Bacławski, 80' Tomaszewski) - Bałecki (58' Stańczyk).