REKLAMA

483. numer Naszej Legii

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Już od wtorku w sklepach Pelcowizna i sklepiku ABJ Sport przy Łazienkowskiej 1/3 róg Czerniakowskiej, a od środy także w kioskach i salonach prasowych w całej Polsce nabywać można najnowszy, 483 numer Tygodnika "Nasza Legia". Znajdziecie w nim między innymi:

- Legia - Celtic 1:0 - "Show Artura". "'Witamy w domu, hej Artur, witamy w domu' – skandowali przed, w trakcie i po meczu Legii z Celtikiem kibice na Łazienkowskiej. Transparent podobnej treści zawisł naprzeciw centralnego sektora trybuny otwartej. Było wiele braw, łez i radości. Przecież na swój stadion powrócił Artur Boruc, legionista z krwi i kości.
'To dla mnie więcej niż mecz. To powrót do domu, do przyjaciół, do szatni, którą znam tak dobrze, do klubu, który na zawsze pozostanie moim klubem' – zapowiadał. I rzeczywiście. Wrócił do domu"
- Temat tygodnia: transfery - "Nici z hitu". "Możliwość, że do Legii trafi piłkarz z szerokiej kadry słynnej Barcelony zelektryzowała warszawskich fanów. Jeśli napastnik ociera się o pierwszą drużynę tak utytułowanego klubu, na co dzień rywalizuje z gwiazdami pokroju Messiego, Ronaldinho, Eto´o czy Giulyego, to musi być wartościowym zawodnikiem. O tym się jednak nie przekonamy, bo Oriol Riera Magem zaledwie po dwóch treningach opuścił Polskę i przy Łazienkowskiej nie zagra"
- Nowe szaty legionistów - "Mundialowa kolekcja". "Przed spotkaniem z Celtikiem Glasgow, na stadionie Legii odbyła się oficjalna prezentacja nowych strojów Adidasa, w których 'wojskowi' grać będą w nadchodzącym sezonie. Barwy spodenek, koszulek i getrów pozostały te same, zmienił się tylko model. W rundzie jesiennej legioniści występować będą w takich samych wzorach, w jakich grały reprezentacje na mundialu w Niemczech"
- Pamiętnik "kapitana" - "Chodzimy i narzekamy". "To był pracowity tydzień dla piłkarzy warszawskiej Legii. Codziennie po dwa treningi, wyłączając oczywiście dni, w których legioniści rozgrywali mecze sparingowe. Kapitan Łukasz Surma bardzo aktywnie spędził te siedem dni. A za pasem zgrupowanie we Francji"
- Legia - ŁKS Łomża 2:1 - "Nuda, duchota i Roger". "'W filmie polskim proszę pana to jest tak: nuda... Nic się nie dzieje proszę pana' – słowa inżyniera Mamonia wygłoszone w kultowym filmie Rejs jak ulał pasują do tego, co działo się w sobotnie popołudnie na stadionie przy Łazienkowskiej, gdzie Legia niemiłosiernie męczyła się z beniaminkiem II ligi, ŁKS-em Łomża. Brak akcji, nuda. Choć zdarzały się i dobre dialogi, ale... na trybunach. Jednak poza konkursem były monologi Dariusza Wdowczyka"
- Sylwetka: Mariusz Piekarski - "Po prostu 'Piekario'" - "Do niedawna był uważany za jeden z największych zmarnowanych talentów w polskiej piłce nożnej. Przylgnęła do niego łatka imprezowicza, który przebalował swoją karierę. Nagle te opinie ucichły i stał się wziętym menedżerem. Dzięki transferom Edsona i Rogera Mariusz Piekarski wyrobił sobie znakomitą markę. A wszystko dlatego, że kiedyś zakochał się w Brazylii"
- Reportaż: szkolenie - "Kuźnia talentów" - "Niegdyś Łukasz Załuska, teraz przede wszystkim Łukasz Fabiański, a także Maciej Gostomski i od niedawna Jacek Skrzyński. Całą czwórkę piłkarzy łączy nie tylko przynależność klubowa, ale również fakt, że wszyscy wychowali się w Młodzieżowej Szkole Piłkarskiej w Szamotułach – kuźni bramkarskich talentów, nad których prawidłowym rozwojem czuwa były golkiper rezerw warszawskiej Legii, Andrzej Dawidziuk"
- Archiwum: historia - "Warszawiacy - cz. 2". "Przez 90 lat swojej historii Legia Warszawa stała się sportową ikoną stolicy, jej największym, najbardziej zasłużonym i najpopularniejszym klubem. Szczególną w tym rolę odegrali piłkarze warszawskiego klubu, jednak paradoksalnie niewielu spośród tych największych urodziło się w Warszawie. Dziś pierwsza część opowieści o dzieciach stolicy, grających z eLką na piersi i najbardziej ukochanych przez tysiące warszawskich kibiców"
- Fotoreportaż z Niemiec - "Dziewczyny mundialu" - w obiektywie NL
- Podsumowanie sezonu: Młode Wilki - "Wiosna nasza!". "'Młode Wilki' znów triumfują! Każdy z pięciu roczników, które przystąpiły do sezonu 2005/06 awansował do ścisłego finału w swojej klasie rozgrywkowej. Trzy wywalczyły mistrzowskie tytuły, dwa zadowoliły się srebrnymi medalami"
- Horoskop na lipiec - Dr. Yry
- Wspomnienia kibica - "Stracona szansa" - wspomina Wiktor Bołba
- Liga ultras: klasyfikacja łączna. "Kolejorska wiosna". "Czas na końcową tabelę i podsumowanie całej wiosennej edycji Ligi Ultras. Pierwsze miejsce przypadło zwycięzcy z rundy jesiennej, Lechowi Poznań i to poznaniacy okazali się najlepszą ekipą naszej zabawy w przekroju całego sezonu"
- Z Łazienkowskiej - Francuskie zgrupowanie - K'Nda z Legią; Kontuzje - Bez Edsona; Campora i Orteman polecani - "Kucharz" działa; "Djoko" w Koronie; Prawie 5 tysięcy na oprawę - Ultrasi dziękują; Legia w TV; "Magic" blisko Cracovii; Liga Fanów - Mistrzem Tur!
- Nowa formuła konkursu NL - do wygrania: odzież A&T, płyty DVD oraz szaliki Legii
- Felietony - Piątek, Partyka
- Poster - ELTON
- Zdjęcie tygodnia - 90 lat Legii
- I wiele innych spraw związanych z Legią!

Więcej w wydaniu papierowym. Polecamy!REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.