Sparing: Olympique 0-2 Legia

Francois Butlone, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

O godzinie 17 Legia rozpoczęło się pierwsze towarzyskie spotkanie Legii we Francji. Przeciwnikiem drużyny Dariusza Wdowczyka był klub z Marsylii, a mecz odbył się w Saint Jean de Mourienne. Od 50. minuty Legia prowadziła 1-0 po golu Włodarczyka, w 86. minucie na 2-0 podwyższył Vuković. Takim wynikiem zakończył się mecz.
Skład Legii: Fabiański - Szala (60' Jędrzejczyk), Hugo, Choto, Bronowicki (88' Chałas) - Szałachowski, Surma (60' K'Nda), Burkhardt (60' Vuković), Roger (82' Korzym) - Włodarczyk (68' Gottwald), Janczyk (57' Elton).
Skład OM: Hamel - Ismaila (46' Cantareil), Oruma (46' Deruda), Maulida (46' Bamogo), Niang (62' Nidiaye), Zubar, Cana (75' Beciegorli), Cesar (56' Ciuelu), Nasri (56' Valbuena), Beye, Pagis (75' Gimenez)

Relacja LIVE!:

1 min. - Rozpoczęli Francuzi.
2 min. - Zubar strzelił bardzo mocno z rzutu wolnego ale nad poprzeczką.
3 min. - Janczyk w sytuacji sam na sam strzelił nad okienkiem.
4 min. - Po rajdzie Włodarczyka lewą strona boiska, Janczyk strzelił najgorzej jak mógł w środek bramki.
10 min. - Bardzo mocny strzał przy słupku Ismaila z wolnego bez trudu broni Fabiański.
11 min. - Groźny strzał nad poprzeczką OM.
12 min. - Wspaniała akcja Włodarczyka, który strzela w słupek!
14 min. - Rozpędzony "Szałach" mijał rywali niczym tyczki, ale strzelił nad poprzeczką.
15 min. - Niang strzela wysoko nad poprzeczką.
21 min. - Bronowicki "zamotał się" i przewrócił, a będący w polu karnym Maoulida strzelił obok słupka.
28 min. - Po rzucie rożnym głowa uderzał Hugo, ale nad poprzeczką
36 min. - Władeczek wpadł w pole karne, ograł dwóch piłkarzy i strzelił tuz przy słupku. Niestety Hamel wybił piłke na rzut rożny
39 min - Prezyzyjny strzał uniemożliwił Niangowi Szala
41 min. - Niezwykle silny strzał Nianga paruje fabian po czym pewnie łapie piłkę
45 min. - Koniec pierwszej połowy

Bardzo dobry, ciekawy i obfitujący w sytuację podbramkowe mecz. Legia nie przypomina zespołu, który przespacerował spotkanie z Łomżą. Stołeczni piłkarze stwarzają wiele doskonałych sytuacji po ciekawych akcjach, ale pod bramką rywali brakuje precyzji bądź szczęścia. Szczególnie szalejącemu "Włodarowi" i szarżującemu "Murzynowi". Można by ocenić grę legionistów na piątkę, gdyby nie zbyt duża liczba błędów w obronie. Nie jest źle. Powalczymy o LM.

46 min. - Rozpoczęła się druga część spotkania.
47 min. - W dogodnej sytuacji Pagis strzela w słupek.
50 min. - GOL! Dla Władeczka nie straszny Górnik Zabrze i Olympique Marsylia. On jest w stanie pokonać każdego bramkarza na świecie. Aż dziw, że Janas go nie wziął go do kadry. Władeczek znalazł się sam w polu karnym i Hamel nie miał szans. 1:0 dla Legijki w 50 min.
52 min. - Nieprzepisowo powstrzymywany w polu karnym Władeczek strzelił nad poprzeczką.
54 min. - Strzał Bronka zablokowali rywale.
56 min. - Dwie zmiany w ekipie OM.
57 min. - W miejsce Janczyka wchodzi Elton.
60 min. - W miejsce Surmy, Burkhardta i Szali wchodzą: Jędrzejczyk, K'Nda, Vuković.
62 min. - Za Nianga wszedł Nidiaye.
63 min. - Jędrzejczyk zagrał zbyt czytelnie do Fabiana. Nasz bramkarz interweniował skutecznie poza polem karnym.
65 min. - "Szałach" faulowany 18 metrów od bramki.
68 min. - Za Włodarczyka, wchodzi Gottwald.
75 min. - Kolejne dwie zmiany w OM: Za Cana i Pagisa wchodzą Beciegorli i Gimenez.
76 min. - Żółta kartka dla Eltona za brutalny faul na Beciegorlim.
81 min. - Roger zwija się na murawie z bólu. Z pomocą przyszedł mu doktor Machowski.
82 min. - Zmiana w Legii: Za Rogera wchodzi Korzym.
83 min. - Dość przypadkowy faul Erico K'Nda. Wolny dla OM z 29 metrów.
84 min. - Silny strzał Zubara z wolnego mija słupek.
86 min. GOOOLL!! 2-0 po golu Vuko! Po akcji Korzyma i Eltona Serb podwyższył prowadzenie Legii.
88 min. - Zmiana w Legii: Chałas za Bronowickiego.
89 min. - Szarżujący Elton powstrzymany nieprzepisowo przez piłkarza OM. Wolny dla Legii.
90 min. - Elton nie wykorzystał sytuacji sam na sam.
90 min. - Koniec meczu.