REKLAMA

Powrót Edsona

Fumen, źródło: Życie Warszawy - Wiadomość archiwalna

W spotkaniu z Wisłą Płock trener Dariusz Wdowczyk nie mógł skorzystać z usług kilku zawodników. Edson, Piotr Włodarczyk oraz Grzegorz Bronowicki leczyli urazy, a Dawid Janczyk przebywał na Mistrzostwach Europy wraz z reprezentacją Polski do lat 19. W jutrzejszej potyczce z Islandczykami, opiekun legionistów będzie miał większe pole manewru. W samolocie na mecz z FH Hafnarfjoerdur z wspomnianej czwórki nie znalazł się jedynie "Bronek".
Najlepszą informacją dla kibiców jest fakt, że do Islandii poleci kontuzjowany ostatnio Edson. – Nie będzie mógł zagrać w całym spotkaniu. Trenował wczoraj z zespołem, ale nie jest jeszcze w pełni przygotowany, żeby spędzić na boisku 90 minut – stwierdził legijny doktor Stanisław Machowski.

„Władeczek” straszakiem
Oprócz Edsona, do Islandii uda się Piotr Włodarczyk. Najlepszy strzelec Legii miał problemy z nogą już podczas sparingowego spotkania z Paris Saint Germain. Sobotni mecz z Wisłą Płock oglądał z trybun w towarzystwie małżonki oraz syna Szymona. – Nie wyleczyłem się jeszcze do końca. Lecę do Islandii, ale chyba tylko jako straszak. Nie wyjdę na boisko od pierwszych minut – stwierdził „Władeczek”.

W środowym meczu z Hafnarfjördur na pewno nie wystąpi Grzegorz Bronowicki. – Okazało się, że jego kontuzja jest bardziej poważna, niż przypuszczaliśmy. Ma problemy z mięśniem dwugłowym i potrzeba czasu na wyleczenie – stwierdził doktor Machowski. Zabraknie także pauzującego za żółte kartki kapitana zespołu Łukasza Surmy.
– W Islandii zagra dwóch ofensywnych pomocników: Vuković i Burkhardt. W spotkaniu o Superpuchar Polski „Bury” zaprezentował się słabo. Otrzymał reprymendę i jestem przekonany, że wyciągnie z tego wnioski – twierdzi Wdowczyk.

Do zespołu dołączy natomiast Dawid Janczyk, który zakończył zmagania z kadrą w mistrzostwach Europy do lat 19.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.