REKLAMA

Dwójka nowych w czwartek

źródło: Życie Warszawy - Wiadomość archiwalna

W sobotę na pomeczowej konferencji prasowej trener Dariusz Wdowczyk zapowiedział, że w poniedziałek będą finalizowane rozmowy w sprawie wypożyczenia Mamadou Balde. Ostatecznie 21-letni Senegalczyk nie pojawił się wczoraj w Warszawie. – Balde dołączy do nas w czwartek. To dobry zawodnik, którego chętnie powołam do kadry mojej drużyny. Widziałem go tylko w jednym sparingu we Francji, ale to wystarczy. Stopera Bordeaux wypożyczymy na rok – stwierdził trener Legii Dariusz Wdowczyk.
Również w czwartek ma zostać podpisany kontrakt z Charlesem Uchenną Nwagou. 16-letni napastnik z Nigerii, wychowany w szkole piłkarskiej Ekwueme United, może stać się jednym z najlepszych piłkarzy z Czarnego Lądu, który przyjechał do Polski. Młodym zawodnikiem interesował się m.in. były szkoleniowiec stołecznej Polonii Dariusz Kubicki. Piłkarz nie mógł jednak grać w polskiej ekstraklasie ze względu na wiek. Po roku występów w zespole juniorów Polonii (rocznik 1987) został polecony Legii. Jego promotor Mirosław Skorupski, który w stolicy założył filię Ekwueme United, uważa, że taki napastnik to skarb. Początkowo Nwagou miał występować w drugim zespole Legii, ale trenerzy rezerw stwierdzili, że jest zbyt dobry na czwartą ligę.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.