REKLAMA

Awans wart 8 mln euro

źródło: Życie Warszawy - Wiadomość archiwalna

Nawet osiem milionów euro może być warta dla Legii środowa wygrana z Szachtarem Donieck. To więcej, niż wynosi roczny budżet klubu. Piłkarska Liga Mistrzów to nie tylko prestiż, ale również ogromne pieniądze. Za sam awans do fazy grupowej UEFA wypłaca premię w wysokości 1,6 mln euro. A to dopiero początek.
Za rozegranie sześciu spotkań w tej fazie rywalizacji na konto klubu wpływają kolejne dwa miliony euro. Dodatkowo za remis drużyna zarabia 162 tys. euro, a za zwycięstwo dwa razy więcej. Do tego dochodzą duże pieniądze z praw do transmisji telewizyjnych. Wysokość tych premii zależy od atrakcyjności przeciwników. W grę wchodzą również reklamy. Szacujemy, że dwie bramki, jakie musi strzelić Legia Szachtarowi, mogą być warte nawet 8 milionów euro. Kolejne fazy rozgrywek to następne pieniądze.

W ubiegłym sezonie najwięcej zarobił zwycięzca Ligi Mistrzów – FC Barcelona (17,8 mln euro), a najmniej Rapid Wiedeń (3,6 mln), który przegrał wszystkie sześć meczów w fazie grupowej.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.