REKLAMA

489. numer Naszej Legii

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Już od wtorku w sklepach Pelcowizna i sklepiku ABJ Sport przy Łazienkowskiej 1/3 róg Czerniakowskiej, a od środy także w kioskach i salonach prasowych w całej Polsce nabywać można najnowszy, 489 numer Tygodnika "Nasza Legia". Znajdziecie w nim między innymi:

- Temat tygodnia: Co się dzieje z Legią? - "Wszystko nie tak!". "Osiem meczów, tylko trzy zwycięstwa (w tym dwa nad amatorami z Islandii), jeden remis i aż cztery porażki. Tak fatalnej serii Legia nie notowała od roku, kiedy to posadę tracił Jacek Zieliński, robiąc miejsce... Dariuszowi Wdowczykowi.
A wszystko to w momencie, kiedy zespół z Łazienkowskiej miał być w optymalnej formie w obliczu walki o największy sukces od jedenastu lat - o awans do Ligi Mistrzów..."
- Zapowiedzi: Legia - Szachtar - "Czekając na cud". "Po pierwszym meczu jest 1:0 dla Szachtara. Zaliczka skromna, ale czy Legia będzie w stanie odrobić stratę? O ile przed wyjazdem do Doniecka obawialiśmy sie atutów Szachtara, o tyle obecnie bardziej martwi nas forma Legii"
Legia - Górnik - "Łatwo nie będzie...". "Wspomnienie ostatniego meczu z Górnikiem wywołuje na naszych twarzach szeroki uśmiech. Legia zdobyła w Zabrzu mistrzostwo Polski, a wielu kibiców 'wojskowych' spędziło szampańską noc w Sosnowcu. Teraz jednak trzeba już wrócić do rzeczywistości - sobotni mecz wcale nie musi być spacerkiem!"

- ŁKS Łódź - Legia 2:1 - "Chłopcy do bicia?". "Kolejny mecz, kolejna porażka. Legia dołuje, skład się sypie, a do prowadzącego w lidze Bełchatowa mamy już osiem punktów straty... Takiego rozwoju wypadków nie przewidywali chyba nawet najwięksi pesymiści i nie marzyli o nim nawet najwięksi wrogowie Legii"

- Mecz na trybunach - "Zakazane piosenki". "Kiedy piłkarze Legii i ŁKS-u wychodzili z tunelu na murawę, na jednym z sektorów należących do fanów miejscowych rozległo się głośne 'Mistrzem Polski jest Legia...'. Niezorientowani w temacie mogli zapytać: 'Jak to możliwe, przecież legioniści mają zakaz wyjazdowy?'. Zorientowani wiedzieli, że tak właśnie będzie"

- Hugo Alcantara - "Jesteśmy drużyną". "Do drużyny Dariusza Wdowczyka dołączył latem. Środkowy obrońca Académiki Coimbra miał zostać następcą Moussy Ouattary, który w czerwcu uciekł z Legii do Kaiserslautern. Jednak, jak na razie, nie spełnia do końca pokładanych w nim nadziei. O tym i o życiu codziennym rozmawiamy z Hugo Alcantarą"

- Pamiętnik "Fabiana". "'Fabian" superman!". "Trzy dni zgrupowania młodzieżówki były dla Łukasza Fabiańskiego odskocznią od legijnych problemów. Nie do końca jednak udało się od nich uciec - już w sobotę 'Fabian' martwił się porażką z ŁKS-em"

- Raport: stadion - "Gdzie zagra Legia?". "ITI nie wybuduje stadionu dla Legii! Koncern posiadający większościowy pakiet udziałów w naszym klubie wycofał swoją ofertę z przetargu. Podobnie jak właściciel mniejszościowy - CWKS Legia"

- Reportaż: Legia w Doniecku - "Ludzie w drodze". "Jest takie znane powiedzenie - 'wszystkie drogi prowadzą do Rzymu'. W kontekście eskapady kibiców Legii do Doniecka, można było je odpowiednio zmodyfikować. Najazd pięciuset fanów z Warszawy odbywał się w różny sposób - zarówno drogami lądowymi, jak i powietrznymi. Wszystkie jednak prowadziły w to samo miejsce"

- Wspomnienia kibica - "Akcja XXI wieku" - wspomina Wiktor Bołba

- Liga ultras - "Ponad podziałami". "Sobotni wieczór, Łódź, stadion przy Al. Unii. Na legendarnej trybunie fanatyków Łódzkiego KS-u, obok siebie zawisły flagi gospodarzy i Legii. Liczna grupa warszawiaków bez przeszkód dopinguje swoją drużynę, stojąc tuż obok łódzkiego młyna. To nie fantazja, tak rzeczywiście wyglądał ostatni ligowy mecz odwiecznych rywali"

- Z Łazienkowskiej - Problemy z Brazylijczykami - Ale afera!; WD PZPN zbada sprawę rasizmu - Balde załamany; Kto zagra? - Choto na Szachtar?!; Łatanie dziur - Kto trafi do Legii?; Edson zostaje - Nikt się nie zgłosił.

- Nowa formuła konkursu NL - do wygrania: odzież A&T, płyty DVD oraz szaliki Legii
- Felietony - Piątek, Partyka
- Poster - ŻYLETA POWSTAŃCOM
- Zdjęcie tygodnia - Legia w Łodzi
- I wiele innych spraw związanych z Legią!
Więcej w wydaniu papierowym. Polecamy!

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.