Grali przyjaciele

Bodziach, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Tylko Olimpia Elbląg może być dzisiaj zadowolona. Ich piłkarze wywalczyli przed własną publicznością 3 punkty, pokonując w meczu ligowym Wigry Suwałki. Zagłębie Sosnowiec dopingowane przez kilkudziesięciu fanów z Sosnowca, a także przyjaciół z Olimpii Elbląg i Legii, przegrało w rundzie wstępnej PP z Jeziorakiem Iława.

W rozgrywkach krajowego pucharu grał również Juventus oraz CWKS Legia. Obie drużyny awansowały do kolejnych rund.
III liga: Olimpia Elbląg 2-1 Wigry Suwałki
Olimpia Elbląg wygrała dzisiejsze spotkanie z Wigrami Suwałki, choć do przerwy utrzymywał się remis 1-1. Bramki dla Olimpii zdobyli Piotr Trafarski i Krzysztof Wierzba. W sobotę Olimpijczycy zagrają w Pułtusku.

Runda wstępna PP: Jeziorak Iława 1-0 Zagłębie Sosnowiec
Źle się dzieje w Zagłębiu. Po porażce u siebie z Hydrobudową, dziś sosnowiczanie nie zdołali wywalczyć awansu do 1/16 finału Pucharu Polski, przegrywając w Iławie z Jeziorakiem 1-0. Mecz stał na bardzo niskim poziomie, a Zagłębie przeszło obok meczu. Zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył Anastasius Udeanyiya w 85 minucie gry. W Iławie Zagłębie dopingowało ok. 20 fanów z Sosnowca i 50-osoba grupa Olimpii Elbląg i Legii.

Puchar Włoch: Juventus Turyn 2-1 Cesena
W drugiej rundzie Pucharu Włoch, Juventus zmierzył się z Ceseną. Turyńczycy pokonali Cesenę 2-1, a zwycięskiego gola zdobył Alessandro Del Piero. Wcześniej niżej notowany przeciwnik objął prowadzenie w 23 minucie, a wyrównał tuż przed przerwą Bożinow. Podopieczni Didiera Deschampsa w kolejnej rundzie zmierzą się z Napoli.

Puchar Polski: FC Płochocin 4-5 CWKS Legia
Legioniści w lidze okręgowej nie radzą sobie najlepiej. Być może podbuduje ich wygrana w A-klasowym FC Płochocin w II rundzie Pucharu Polski. CWKS zwyciężył po dogrywce 5-4. Bramki zdobyli Lipa 3, Brankiewicz (k), Wajman (k).