REKLAMA

Pomeczowe wypowiedzi trenerów

Fumen, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Dariusz Wdowczyk (trener Legii): Przede wszystkim gratuluję drużynie Szachtara awansu do Ligi Mistrzów. Cóż, trzeba przyznać, że goście w dwumeczu byli zespołem po prostu lepszym. Zagraliśmy dzisiaj odważnie i początek spotkania ułożył się po naszej myśli. Strzeliliśmy bramkę i naturalną rzeczą było, że przeciwnik ruszy do ataku. Próbowaliśmy przetrzymać przeciwnika. Niestety dostaliśmy dwie kontry i już było właściwie po meczu.
Trzecia bramka do szatni i było już po wszystkim. Staraliśmy się grać blisko rywala, ale ciężko nam to szło. Po prostu Szachtar ma lepszych zawodników, którzy wiedzą co zrobić z piłką nawet pod presją przeciwnika. Nam zabrakło jakości. Walczyliśmy do końca o twarz, o dumę, o honor, ale na dzień dzisiejszy Szachtar ma lepszych piłkarzy.

Mircea Lucescu (trener Szachtara): Bardzo się cieszymy, że awansowaliśmy do następnej rundy. Po pierwszym meczu zrozumiałem, że Legia może być drużyną, która w rewanżu może sprawić nam sporo problemów. Wiedziałem, że podopieczni Dariusza Wdowczyka lubią grać ofensywny futbol. Dlatego głównym celem zespołu było to, żeby nie dać gospodarzom pograć piłką. Musieliśmy stosować pressing, żeby legioniści nie mogli wyjść z własnej połowy. Dodatkowo moi napastnicy mieli wykorzystać swoją szybkość i udało się. W linii pomocy bardzo dobrze spisywali się Matuzalem, Tymoszczuk oraz Fernandinho. To pozwoliło nam osiągnąć przewagę w środkowej strefie boiska i dzięki temu mieliśmy sporo okazji do zdobycia goli.
Ogólnie sądzę, że w pełni zasłużyliśmy na awans, a głównym naszym atutem było doświadczenie.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.