Grali przyjaciele

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec i Olimpii Elbląg pewnie pokonali swoich ligowych rywali i zdobyli po trzy punkty. Szkoda tylko, że sosnowiczanie uczynili to przy pustych trybunach.

Nie tak pierwszy mecz w sezonie wyobrażali sobie kibice Juventusu, których drużyna po pierwszej kolejce ma -16 punktów. Kolejną porażkę zanotował Den Haag.

W niedzielę Pogoń Szczecin urwała punkt Wiśle, a CWKS Legia zanotował kolejną porażkę.
I liga: Wisła Kraków 0-0 Pogoń Szczecin
Na zakończenie 6. kolejki ekstraklasy w Krakowie zmierzyły się Wisła z Pogonią. Wiślacy sympatycznie przyjęli swojego byłego bramkarza, Radosława Majdana, a ten odwdzięczył im się... wspaniałą formą i zachowaniem czystego konta, co wobec słabej siły rażenie Pogoni musiało oznaczać bezbramkowy remis.
Na stadionie Wisły pojawiło się 52 fanów ze Szczecina, z których większość weszła na swój sektor w czasie trwania spotkania. Szczecinianie nie wywiesili żadnej flagi.

II liga: Zagłębie Sosnowiec 3-0 Unia Janikowo
Przy pustych trybunach Stadionu Ludowego, Zagłębie zapisało na swoim koncie komplet punktów pewnie pokonując beniaminka II ligi, Unię Janikowo. Dwa razy do siatki rywala trafiał Marcin Folc, a trzeciego gola dołożył Hošić. Szkoda, że dobrej gry swojej drużyny nie mogli zobaczyć kibice.

III liga: Olimpia Elbląg 3-0 Unia Skierniewice
Olimpia dobrze wykorzystuje atut własnego boiska, po raz kolejny pewnie pokonując rywala. Tym razem z Elbląga bez punktów wyjeżdżała Unia Skierniewice. Bez punktów, za to z bagażem trzech bramek. Dwie z nich padły przed przerwą, jedna zaś w drugiej połowie. Autorami bramek byli Piotr Ruszkul 2 i Piotr Trafarski.

Liga okręgowa: CWKS Legia 2-4 Żyrardowianka Żyrardów
Piłkarze CWKSu kolejny mecz u siebie zagrali w Ursusie. Przy skromnej publiczności, nie udało się osiągnąć korzystnego rezultatu, a nieliczna widownia obejrzała aż 6 bramek. Szkoda tylko, że aż 4 dla gości...

B-klasa: Pogoń Nowa Szczecin 3-0 Piast Kolin
Pogoń Nowa zaliczyła trzecie zwycięstwo w trzecim spotkaniu w sezonie. Tym razem "Portowcy" nie dali szans Piastowi Kolin, strzalając 3 bramki. Wszystkie padły po przerwie.

Serie B: Rimini 1-1 Juventus Turyn
Na inaugurację włoskiej drugiej ligi, Juventus Turyn zaledwie zremisował w Rimini 1-1. Jedynego gola dla "Juve" zdobył Matteo Paro. Turyńczycy po pierwszej połowie mają na swoim koncie... -16 punktów.

Eredivisie: Den Haag 0-2 NAC Breda
Obecny sezon w holenderskiej ekstraklasie raczej nie będzie należeć do piłkarzy Den Haag. Nasi przyjaciele przegrali trzeci mecz z rzędu. Tym razem przed własną publicznością ulegli NAC Breda 0-2, pierwszą bramkę tracąc już w pierwszej minucie gry! Drugiego gola dołożyli goście z rzutu karnego 10 minut przed końcem i kolejna porażka stała się faktem.