Konferencja po meczu w Szczecinie

Woytek, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Dariusz Wdowczyk: Rozegraliśmy dobre spotkanie. Pierwsze 25 minut przeważaliśmy. Pogoń nie stworzyła sobie klarownych sytuacji, ale groźnie strzelali z daleka. Odnieśliśmy pierwsze zwycięstwo na wyjeździe. Punkty nam są bardzo potrzebne. Podczas ostatnich 15 minut Pogoń zdecydowała się na totalną ofensywę, a my broniliśmy wyniku i kontrowaliśmy. Mogliśmy z tego strzelić drugiego gola, ale się nie udało. Najtrudniej jest wygrywać 1-0. Najważniejsze dla nas są punkty. Jeżeli chodzi o bramkarza, to Fabiański nie ma żadnego problemu z psychiką. Jeden i drugi sprawia dobre wrażenie - postanowiliśmy dać po raz drugi szansę Jankowi. Bramkarzom towarzyszy
duża presja, bo teraz musimy tylko wygrywać mecze. Wrócił do składu Wojtek Szala i mamy większą rywalizację w składzie, dlatego też większość Brazylijczyków zasiadła dziś na ławce rezerwowych. Dobrą zmianę w przerwie dali Roger i Elton, którzy ożywili grę. Cieszy nas to, że nie straciliśmy bramki. Nie chciałbym procentowo oceniać tego, jak teraz gra Legia w porównaniu do tego, jak chciałbym żeby grała. Widać, że gramy słabiej niż na wiosnę. Myślę, że jest to związane z presją, bo od nas wymaga się tylko zwycięstw. Różnice w tabeli nie są duże - tabela jest spłaszczona i szykują się niezłe emocje do końca sezonu. Czy jest szansa na powrót Piotrka Włodarczyka do drużyny? Nie chciałbym się na ten temat wypowiadać.

Mariusz Kuras: Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była lepsza niż druga. Do momentu utraty bramki w II połowie Legia posiadała inicjatywę. Nie dochodziliśmy do klarownych sytuacji i dlatego jest tylko 1-0 dla Legii. Na pewno graliśmy już lepsze spotkania. Mamy tylko 12 punktów i musimy ich szukać w innych meczach. Uważam, że opinie o naszych Brazylijczykach, że są słabsi od tych w Legii są krzywdzące.