PP: Mszczonowianka 3-2 Legia II

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Rezerwy Legii rozegrały dziś spotkanie szóstej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. W rozgrywanym w Mszczonowie meczu legioniści przegrali z liderem południowej grupy V ligi, Mszczonowianką, 3-2. Oba gole dla legionistów zdobył Wojciech Trochim. Spotkanie obserwowało 250 widzów. Legia II przystąpiła do spotkanie w mocno odmłodzonym składzie - większość składu stanowili zawodnicy, którzy na codzień nie mają miejsca w podstawowym składzie.
Mimo to pierwsze 20 minut przebiegało pod dyktando wojskowych, którzy niestety byli nieskuteczni - najpierw uderzał groźnie Chałas (dobrze spisujący się dziś), później po wrzutce Jezierskiego Polniak z kilku metrów nie zdołął umieścić piłki w siatce, a w 17 minucie po uderzeniu Trochima bramkarz Mszczonowianki wybił piłkę na róg.

Z czasem impet naszych graczy osłabł, a spotkanie zmieniło się w typową ligową kopaninę. Szczególnie słabo prezentowała sie nasza pomoc oraz formacja ofensywna. Warto odnotować jedynie strzał Polniaka z rzutu wolnego, obroniony przez Krzysztofa Wiasiaka, oraz groźną kontrę mszczonowian po stracie Ambroziewicza, którą przerwał faulem Świdzikowski.

Niestety na początku drugiej połowy gospodarze objęli prowadzenie po fatalnym błędzie golkipera "dwójki". Błąd Gostomskiego, który wypuścił z rąk wolną turlającą siedo niego piłkę, bezlitośnie wykorzystał Krzysztof Szczęsny i Mszczonowianka objęła prowadzenie. Bezradność legionistów zmusiła trenera Mazurka do dokonania pierwszych zmian. Wymiana obu napastników opłaciła się bardzo szybko, bo już po pół minucie. Do strąconej głową przez Paluchowskiego piłki dopadł Wojciech Trochim i wyrównał . Niestety zaraz potem, w 68. minucie prowadzenie ponownie objęli gospodarze - rzut wolny skutecznie egzekwował Mariusz Kotański, a Gostomski przepuścił piłkę do siatki. Dwie minuty później kolejny fatalny bład Gostomskiego, który wypuścił z rąk piłkę przy dośrodkowaniu; na szczęscie napastników mszczonowskich uprzedził Świdzikowski. Po kolejnych zmianach wyraźną przewagę uzyskała Legia, a wyraźnmie słabsi kondycyjnie gospodarze skupili się na kontrach, tym razem jednak na szczęscie dobrze spisał się Gostomski. Pięć minut przed końcem swojego drugiego gola zdobył Trochim. Tym razem asystę zaliczył wykonujący rzut rożny Adam Frączczak. Legia mogła strzelić kolejne brmaki, ale fatalną nieskutecznością i egoizmem wykazali się Majkowski, Trochim oraz majacy wyraźnie zły dzień (niestety nie po raz pierwszy) Mikołajczak, którzy nie dostrzegali lepiej ustawionych partnerów, a ich strzały nie miały szansy zaskoczyć Wasiaka. Sędzia zarządził więc dogrywkę.

W niej od razu przeważali legioniści. W 95. minucie idealną sytuację zmarnował Frączczak, który niecelnie główkował z czterech metrów do pustej bramki... Sytuację zmieniła druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Świdzikowskiego. Zawodnicy Mszczonowianki wyczuli swoją szansę i próbowali zdobyć zwycięską bramkę. Udało im się to w na dwie minuty przed końcem dogrywki, gdy po kontrze Gostomskiego pokonał Łukasz Michalski. Mecz zatem zakończył się wynikiem 3-2, a Legia II odpadła z dalszych rozgrywek.

Żal straconej szansy, bo zwycięstwo było niemal w garści. Legia nie stanowiła jednak drużyny, a niektórzy zawodnicy grali zbytnio pod siebie. Kilku prezentuje poza tym zbyt małe umiejętności, by w tej chwili móc stanowić o grze dwójki i nie wiadomo, czy kiedykolwiek będą w stanie. Jednym z nielicznych plusów tego meczu jest więc chyba możliwość przekonaina się przez sztab szkoleniowy legii II , na kogo można liczyć w przyszłości, a na kogo nie.

Skład Legii II: Gostomski, Chałas, Jędrzejczyk, Kaśnikowski, Świdzikowski, Jezierski (77' Frączczak), Ambroziewicz (77' Wysocki), Trochim, Mikołajczak, Muczyński (63' Majkowski), Polniak (63' Paluchowski).

Żółte kartki: Chałas, Świdzikowski (Legia II)
czerwona kartka: 102 min. Świdzikowski (Legia II)