Grali przyjaciele

Fumen, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Na weekend zaplanowano spotkania naszych przyjaciół. Den Haag podejmowało u siebie AZ Alkmaar, a Juventus Turyn gościł Bari. Szczególne powody do radości mieli fani "Starej Damy". Nie dość, że ich zespół wygrał kolejne spotkanie pozostając na pozycji lidera, to 500. mecz w barwach Juve rozegrał Alessandro Del Piero.
Eredivisie: Den Haag 1-3 AZ Alkmaar
Pierwszy mecz po krótkiej przerwie między rundami i od razu porażka. Pierwszą bramkę "Bociany" straciły tuż przed końcem pierwszej połowy. Po zmianie stron rywale dołożyli drugiego gola. W 72. minucie kontaktowego gola zdobyli gospodarze. Był zatem cień szansy na remis. Niestety. Na pięć minut przed końcem na 3-1 podwyższyli gracze AZ i takim rezultatem zakończyło się to spotkanie.
Po 21. meczach Den Haag zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

Serie B: Juventus Turyn 4-2 Bari
Niezwykły mecz dla Alessandro Del Piero, który rozgrywał 500 mecz w barwach Juventusu. Jednak rywale za wszelką cenę chcieli zepsuć ten jubileusz. Udało im się to już w 1. minucie, kiedy to objęli prowadzenie. Jednak nim obie ekipy zeszły do szatni na przerwę, gospodarze wbili rywalom dwie bramki i po pierwszych 45 minutach było 2-1 dla naszych przyjaciół. W drugiej odsłonie na 3-1 podwyższył sam Del Piero, który tym samym wprawił w euforię kibiców "Starej Damy". Ponadto obie ekipy strzeliły jeszcze po bramce i skończyło się na 4-2.
Po 20. kolejkach Juventus zajmuje 1. miejsce w lidze i ma 2 punkty przewagi nad Napoli.