Liga okręgowa: Sparta 1-0 CWKS Legia

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Zespół CWKS Legia przegrał dziś z liderującą w tabeli Spartą Jazgarzew 0-1 w kolejnym meczu ligi okręgowej. Jedyna bramka w tym zaciętym i wyrównanym spotkaniu padła w 63 minucie po błędzie warszawskiej obrony. Mimo rozpaczliwych ataków nie udało się legionistom uzyskać choćby jednego punktu.

Na trzy kolejki przed końcem sezonu Legia zajmuje dające utrzymanie 12. miejsce w tabeli. Za tydzień na Oświatową przyjedzie Wilga Garwolin.

Legia, występująca dziś w dość odmłodzonym zestawieniu, od początku grała agresywnie i dążyła do uzyskania bramki, brakowało jedynie wykończenia. Faworyzowani gospodarze dopiero w 12. minucie poważniej zagrozili bramce CWKS, ale Sędek uprzedził napastnika Sparty. Stopniowo jednak to gracze z Jazgarzewa przejęli inicjatywę i w 22. minucie mogli strzelić gola, jednak piłka po uderzeniu głową przeleciała tuż nad bramką Sędka. Ostatni kwadrans pierwszej odsłony znowu należał do legionistów, którzy przechwytywali większość piłek w środku pola. Dobrą grę podopiecznych trenera Sitnickiego doceniali nawet kibice gospodarzy, którzy nie mogli uwierzyć, że ta drużyna broni się przed spadkiem. Dwukrotnie w sytuacjach sam na sam znalazł się Graff, jednak w obu przypadkach dobrze interweniował golkiper drużyny z Jazgarzewa. Gospodarze odpowiedzieli tylko jednym strzałem z dystansu, za to Legia mogła uzyskać prowadzenie, gdy po rzucie rożnym groźnie główkował Guz - piłka po palcach bramkarza wyleciała jednak poza linię końcową.

Po przerwie do ataku ruszyli gospodarze i już w pierwszej akcji mogli zdobyć gola - piłka po strzale z linii pola karnego trafiła jednak w poprzeczkę! Legioniści również próbowali szczęscia, ładnie uderzał Warakomski, szczęscia próbował również Kwiatkowski, jednak bez efektu. Gdy wydawało się, że sytuacja jest pod kontrolą, we własnym polu karnym niefrasobliwie zachował się Guz, nie trafiając dokładnie w piłkę, która trafiła do gracza Sparty, ten zaś nie zmarnował prezentu i pokonał Sędka, dając gospodarzom prowadzenie 1-0. Stracona bramka na pewien czas nieco podcięła skrzydła legionistom, którzy stracili nieco koncepcję gry i mimo niezłej gry w środku pola nie byli w stanie dojść do sytuacji strzeleckich. Dobrą okazję miał za to gracz Sparty, który z kilku metrów uderzył obok słupka...

Końcówka to już rozpaczliwa obrona gospodarzy i falowe ataki legionistów. Dwukrotnie groźnie uderzał Osowski, zaś na ratu bronił bramkarz Sparty. Oblężenie bramki przerwała w 92. minucie groźna kontra 2 na 1. Napastnik Sparty mając już przed sobą tylko K. Szczęsnego i opuszczoną przez Sędka bramkę trafił... w słupek. Wynik nie uległ już do końca zmianie. Po końcowym gwizdku legioniści schodzili do szatni z opuszczonymi głowami, gdyż po zupełnie niezłym meczu z liderem, który - patrząc na przebieg gry - mógł spokojnie zakończyć się chociażby remisem, prosty błąd spowodował porażkę i komplikuje walkę o utrzymanie w Lidze Okręgowej. Na szczęście dla legionistów punkty potracili również rywale z sąsiednich miejsc w tabeli, dzięki czemu udało się CWKSowi utrzymać dwunastą lokatę.

skład CWKS Legii: Sędek - Szczęsny, Żółkowski, Guz Ż - Kwiatkowski, Brankiewicz (84' Wajman), Rybak, Warakomski(73' Gębczyński), Fiałkowski(75' Janowicz)- Łukawski(55' Osowski), Graff