Grali przyjaciele

Fumen - Wiadomość archiwalna

W imponującym stylu piłkarze Juventusu powrócili do Serie A gromiąc na wyjeździe Arezzo. Kolejny krok ku pierwszej lidze poczynili przyjaciele z Sosnowca, którzy ograli Odrę Opole. Niestety, gorzej powiodło się Olimpii Elbląg oraz Pogoni. Żółto-biało-niebiescy podzielili się punktami z Drwęcą. Natomiast „Portowcy” przypieczętowali niemal swój spadek do II ligi.
Serie B: Arezzo 1-5 Juventus Turyn
„Stara Dama” powraca do elity! Już w 19. minucie Del Piero dał prowadzenie Juve. Po niespełna kwadransie na 2-0 podwyższył Chiellini. Gdy obie ekipy myślały już o zejściu do szatni, wówczas kontaktowego gola zdobyli gospodarze. Po zmianie stron ponownie na listę strzelców wpisali się Cheillini z Del Piero, ale wysokie zwycięstwo przypieczętował w 87. minucie David Trezeguet. Witamy w Serie A!

III liga: Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 2-2 Olimpia Elbląg
Olimpia wciąż bez zwycięstwa od pewnego czasu, choć początek meczu był bardzo obiecujący. Już w 1. minucie karnego na bramkę zamienił Chrzonowski. Do przerwy oba zespoły nie potrafiły wykorzystać swych okazji i było skromne 1-0 po pierwszej połowie. W drugiej odsłonie w 65. minucie samobójczym trafieniem „popisał się” Kitowski i na tablicy widniał wynik remisowy. Jednak na krótko, bo po chwili swoich byłych kolegów pokonał Łukasz Nadolny. Jeden punkt uratował dopiero 88. minucie... Kitowski, który tym samym w pełni zrehabilitował się za swój błąd.

II liga: Zagłębie Sosnowiec 2-0 Odra Opole
W końcu umocnili się na drugim miejscu nasi przyjaciele z Sosnowca. Pierwsze 45 minut gry nie przyniosły bramek. Dopiero po zmianie stron Zagłębie rozprawiło się z rywalem. Wyśmienitą okazję w 55. minucie miał Jacek Berensztajn, ale zmarnował karnego. Po chwili jednak zdołał dośrodkować do Prymuli i zrobiło się 1-0. Trzy punkty dla sosnowiczan przypieczętował w ostatniej minucie Marcin Lachowski. Warto odnotować, iż przez ostatnie 25 minut grało w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę ujrzał Gąsiński.
Tym samym po 30. kolejkach Zagłębie ma 4 punkty straty do Ruchu oraz ma 2 punkty przewagi nad Jagiellonią oraz 8 „oczek” nad Polonią Warszawa.

I liga: Pogoń Szczecin 0-2 Cracovia Kraków
„Portowcy” pewnie zmierzają na zaplecze ekstraklasy. Tym razem katem naszych przyjaciół była Cracovia. Losy spotkania rozstrzygnęły się w drugiej połowie. Najpierw w 52. minucie Radosława Majdana pokonał Tomasz Moskała, a 20 minut później uczynił to Paweł Nowak.