Legioniści w Pekinie: Boenisz szósta

Bodziach - Wiadomość archiwalna

W Pekinie cały czas trwają Igrzyska Olimpijskie. W tym roku na Olimpiadę pojechało wyjątkowo mało legionistów. I wszyscy z nich zakończyli już rywalizację. Najlepiej z zawodników Legii wypadła Paulina Boenisz, która w pięcioboju nowoczesnym uplasowała się na szóstej pozycji. Boenisz zdobyła 5564 punkty i do miejsca na podium zabrakło jej 108 "oczek". Inna legionistka, Sylwia Czwojdzińska, z wynikiem 5336 pkt zajęła 17. miejsce. Wcześniej na Olimpiadzie startowało jeszcze dwóch legionistów.
W pięcioboju nowoczesnym Legia była reprezentowana przez dwie zawodniczki - Paulinę Boenisz i Sylwię Czwojdzińską. Uzyskiwały ona następujące w każdej z pięciu dyscyplin:

Strzelanie: Boenisz uzyskała 1132 punkty, co dało jej 10. miejsce, Czwojdzińska 1024 pkt - 26 miejsce

Szermierka: Boenisz i Czwojdzińska zdobyły po 904 punkty (21 wygranych i 14 porażek) - co dało im ex-equo 9. miejsce

Pływanie 200 m: W pływaniu na dystansie 200 metrów stylem dowolnym Boenisz uzyskała czas 2:24,08 (27. miejsce), a Czwojdzińska 2:18,76 (16. miejsce).
Po trzech konkurencjach, w klasyfikacji generalnej Boenisz była 11, Czwojdzińska plasowała się na 14. pozycji.

Skoki przez przeszkody: Boenisz zdobyła 1096 punktów i zajęła 20. miejsce, Czwojdzińska z wynikiem 1040 pkt. uplasowała się na 27. pozycji.

Bieg na 3000 m: Boenisz z wynikiem 10:20,95 zdobyła 1240 punktów i zajęła 6. miejsce. Czwojdzińska uzyskała wynik 10:52,41, zdobyła 1112 pkt i zajęła 20. miejsce.

W klasyfikacji generalnej Boenisz zajęła miejsce szóste, Czwojdzińska 17. Zwyciężyła Niemka, Lena Schoneborn.

Zapaśnik Legii, startujący w kategorii 120 kg - Marek Mikulski swoją przygodę z Olimpiadą zakończył na 1/8 finału. W tej fazie przegrał 1-2 z Jalmarem Sjoebergiem ze Szwecji.

Jeszcze słabiej wypadł strzelec Robert Kraskowski. 41-letni zawodnik zajął dopiero 33. miejsce w eliminacjach i nie zakwalifikował się do finału w konkurencji strzelania z karabiny 3 postawy. Kraskowski zdobył 1156 punktów. O 30 mniej od zwycięzcy kwalifikacji.