Młode Wilki 93 mistrzami Mazowsza! (foto + video)

Redakcja, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Tydzień po zdobyciu przez MW 92 mistrzostwa Mazowsza kolejna radość w obozie Legii - na Mazowszu panuje także rocznik 93! Dziś, w decydującym meczu przeciwko Agrykoli, Młode Wilki wygrały 3-1. Od początku wiadomo było, że w tym meczu liczyć się będzie tylko zwycięstwo - najgroźniejszy rywal do tytułu, Mazur Karczew, wygrał bowiem swój mecz.

Mimo że to Legia była faworytem, spotkanie miało nieoczekiwanie trudny i dramatyczny przebieg. W pierwszej połowie legioniści od początku atakowali (dobre okazje Żywki i Dąbrowskiego oraz strzał Kordiana Latosa z rzutu wolnego w poprzeczkę), a Agrykola ukryta za podwójną gardą od czasu do czasu przeprowadzała szybkie kontrataki. Po jednym ze stałych fragmentów gry zawodnik Agrykoli uderzał głową, na szczęście prosto w ręce Mateusza Nowaka. Legioniści strzelali z dystansu, ale Mateusz Długołęcki i Radosław Paczuski uderzali obok słupka. W najlepszej okazji pierwszej odsłony sam na sam z Sawickim znalazł się Paweł Żywko, ale w trudnym położeniu nie zdołał oddać celnego strzału.

Druga połowa zaczęła się dla podopiecznych Tomasza Sokołowskiego nieciekawie. W 48. minucie po nieporozumieniu naszego bloku obronnego Agrykola wyszła na prowadzenie po strzale Filipa Karczmarczyka. Zrobiło się nerwowo, jednak legioniści zdołali 11 minut później doprowadzić do wyrównania. Po wycofaniu Dąbrowskiego wyróżniający się w dzisiejszym meczu Mateusz Długołęcki po strzale z 25 metrów i niefortunnej interwencji bramkarza Agrykoli doprowadził do wyrównania. Remis nas jednak nie urządzał, końcówka była bardzo nerwowa. Legioniści dążyli do zdobycia zwycięskiego gola, jednak Mateusz Romachów strzelił obok bramki, a w kolejnej akcji obrońca Agrykoli wybił głową piłkę zmierzającą do bramki; sędzia odgwizdał zresztą faul na bramkarzu. Na kilka minut przed końcem legioniści głośno protestowali, domagając się rzutu karnego za faul na Dąbrowskim, bezskutecznie. Mijały kolejne sekundy, a wiara fanów Legii w korzystny rezultat była wystawiana na coraz cięższą próbę. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Latos wybił piłkę sprzed naszego pola karnego, ta trafiła do Sebastiana Dąbrowskiego, który huknął z pierwszej piłki w długi róg, dając Legii tak upragnione prowadzenie. W obozie "wojskowych" wybuchła ogromna radość - mistrzostwo Mazowsza było już w naszych rękach.

Kropkę nad "i" Legia postawiła już w doliczonym czasie gry po rzucie wolnym wykonywanym przez Dąbrowskiego. Najwyżej do piłki wyskoczył Paweł Żywko i głową ustalił wynik na 3-1.

Bohaterem spotkania został Dąbrowski (autor decydującego gola i asyst przy dwu pozostałych, w całym sezonie na koncie ma zaś 15 trafień), którego koledzy jeszcze długo wyrzucali w górę. Radości nie było końca. Trapiona kontuzjami Legia pokonała Agrykolę 3-1 i panuje w województwie!

Legia 93 3-1 (0-0) Agrykola Warszawa