Młode Wilki 91 wygrały 5-0 na Okęciu - fot. Raffi

Młodzież: mecze sobotnie (foto + video)

Redakcja, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W sobotę swoje spotkania rozegrała większość drużyn Młodych Wilków. Juniorzy starsi pokonali 5-0 Okęcie, choć ostatnie 20 minut grali w 10 po czerwonej kartce dla bramkarza. Słabiej poszło juniorom młodszym, którzy w Pruszkowie zagrali nieskutecznie w ataku, nieuważnie w obronie i jedynie zremisowali 4-4 ze Zniczem. Młode Wilki 94 nie dały szans Wiśle Płock, pokonując ją 5-0, a drużyna rocznika 1995 rozgromiła 6-0 ZWAR Międzylesie.

Okęcie 91/2 0-5 (0-1) Legia 91/2 Zdjęcia z meczu
0-1 31 min. Michał Kopczyński (as. Paweł Broniszewski)
0-2 52 min. Dawid Duda (as. Marcin Bochenek)
0-3 57 min. Dominik Furman (rzut karny po zagraniu ręką)
0-4 61 min. Adrian Adamczyk (b.a.)
0-5 78 min. Patryk Kostyra (as. Przemysław Mizgała)

Skład: Chrostowski CZ (71 min.) - Bochenek (Kpt), Cichocki, Wydra Ż, Delikat (46' Adamczyk Ż) - Mizgała (66' Wojtczak), Furman (66' Piotrowski), Kopczyński (46' Duda), Broniszewski (46' Kostyra) - Karniszewski (58' Tietz), Rozwandowicz (72' Jałocha)
W 71. minucie czerwoną kartkę za zagranie ręką poza polem karnym otrzymał Jakub Chrostowski

Juniory starsi pewnie pokonali Okęcie w meczu 11. kolejki. Spotkanie odbywało się na płycie, która nie sprzyjała płynnej grze, ale mimo to już do przerwy Legia prowadziła po golu Kopczyńskiego, który skutecznie dobił uderzenie w poprzeczkę Broniszewskiego. Po przerwie gra legionistów uległa pewnej poprawie, a kolejne gole dołożyli Duda, Furman i Adamczyk. Szczególnie godne uwagi jest to ostatnie uderzenie, z odległości 25 metrów po pięknym solowym rajdzie. Na 20 minut przed końcem legioniści stracili bramkarza, który ratując sytuację po błędzie obrony i nieudanej pułapce ofsajdowej zatrzymał piłkę ręką. Jednak to Młode Wilki mimo gry w osłabieniu strzeliły kolejnego gola - po wrzutce Bochenka tor lotu piłki zmienił Mizgała tak, że dopadł do niej Kostyra i nie dał szans bramkarzowi. Po 11 kolejkach Legia z 31 oczkami prowadzi w tabeli, o punkt przed Radomiakiem.

Znicz Pruszków 93 4-4 (2-2) Legia 93
1-0 10 min.
2-0 15 min.
2-1 25 min. Marko Lukač (as. Wojciech Kalinowski)
2-2 35 min. Mateusz Pogonowski (b.a.)
2-3 55 min. Maciej Prusinowski (as. Mateusz Pogonowski)
3-3
4-3
4-4 80+ 2 min. Wojciech Kalinowski

Skład Legii: Nowak - Paczuski, Długołęcki (7' Kalinowski), Gołębiewski, Kuklewski - Kępka (65' Żywko), Latos, Siwak (60' Sokołowski [94]), Prusinowski (72' M. Grudniewski) - Pogonowski, Lukač (65' Żegleń [94]).

Niepodziewanie stracone punkty naszych juniorów młodszych w Pruszkowie. Pruszkowianie objęli prowadzenie 2-0 wykorzystując brak koncentracji bloku obronnego Legii, ale Młode Wilki wzięły się do roboty i zdobyły kolejno trzy gole. Wydawało się, że kolejne są kwestią czasu tym bardziej, że okazji nie brakowało. Tymczasem... to Znicz zdobył dwie bramki i sytuacja stała się krytyczna. Na szczęście, w doliczonym rajdzie gry po rajdzie i strzale Wojtka Kalinowskiego legioniści uzyskali wyrównanie.

Legia 94 5-0 (2-0) Wisła Płock Zdjęcia z meczu
1-0 31 min. Przemysław Przysowa (rzut karny)
2-0 32 min. Kamil Kurowski (as. Jakub Sosnowski)
3-0 57 min. Kamil Kurowski (as. Olaf Pielaciński)
4-0 68 min. Kamil Dankowski (as. Bartek Malesa)
5-0 80 min. Mateusz Janusiewicz (b.a.)

Skład Legii: Brzeziański - Misiak, Dankowski, Drożdżal, Przysowa (53' Grzyb) - Mazek (46' Janusiewicz), Pielaciński, Ochman (58' Malesa), Kurowski (Kpt) - Sosnowski, Kacprzak.

Kolejny komplet punktów na koncie legionistów w 9. kolejce MLTRS. Tym razem zdobycz przyszła stosunkowo łatwo, choć przez pierwsze 25 minut mimo ataków Legii płocczanie starali się odgryzać. W 30. minucie sędzia podyktował dość kontrowersyjny (goście twierdzili, że przed zagraniem ręką ich zawodnika to samo zrobił i legionista) rzut karny, który na gola zamienił Przemek Przysowa. Niecałą minutę później było już 2-0 po strzale Kurowskiego. Po przerwie kolejne trafienia dołożyli: Kurowski, Dankowski i Janusiewicz, a goście pozostali praktycznie bez żadnej groźniej sytuacji podbramkowej zakończonej niebezpiecznym strzałem. Młode Wilki 94 prowadzą w tabeli z kompletem 27 punktów, o 5 oczek przed GKP Targówek (który w piątek pokonał 3-0 Agrykolę), z którym zmierzą się w najbliższą sobotę.

Legia 95 6-0 (3-0) ZWAR Międzylesie (Warszawa) Zdjęcia z meczu
1-0 9 min. Aleksander Jagiełło (as. Aleksander Stolarz)
2-0 31 min. Aleksander Stolarz (as. Przemysław Chmielewski)
3-0 40+1 min. Damian Kucharski (gł., as. Przemysław Chmielewski)
4-0 52 min. Aleksander Stolarz (as. Aleksander Jagiełło)
5-0 60 min. Aleksander Stolarz
6-0 71 min. Aleksander Stolarz (as. Damian Juźwik)

Skład Legii: Wandzel - Okieńczyc, Wilimowski, Kucharski, Piwowarczyk (57' Sieradzki) - Romachów K., Juźwik (72' Milewski), Zawal, Jagiełło - Chmielewski (57' Śmigielski), Stolarz (72' Dziewicki).

Młode Wilki 95 kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Tym razem pokonały 6-0 ZWAR Międzylesie (który tydzień temu urwał punkty Polonii), prezentując dużo lepszą postawę niż w zeszłym tygodniu. Grając w typowym dla siebie stylu, czyli z dużą ilością szybko wymienianych zagrań z pierwszej piłki i prostopadłych podań, oraz pewnie w obronie, legioniści stworzyli sobie liczne okazje do zdobycia bramek, z których wykorzystali sześć. Aż 4 trafienia zaliczył Alek Stolarz. Legioniści pewnie prowadzą w lidze z kompletem 27 punktów i bilansem bramkowym 62-1(!).

Agrykola 1-3 (1-1) Legia 96
1-0 21 min.
1-1 34 min. Michał Suchanek (as. Jakub Nidzgorski)
1-2 52 min. Jakub Nidzgorski (as. Mateusz Kostylew)
1-3 63 min. Eryk Rakowski (as. Jakub Nidzgorski)

Skład Legii: Jędraszczak (60' Siedlecki) - Ozga, Makowski, Gorczyca (36' Najemski), Baranowski - Suchanek (65' Szmołda), Mlonek, Podsiadło (50' Kostylew), Marusiak (36' Rakowski) - Nidzgorski (70' Koncki), Turżonek.

Po stosunkowo wyrównanej i zakończonej remisem pierwszej połowie i kwadransie drugiej, legioniści przejęli inicjatywę i zdobyli kolejne dwie bramki, odbierając gospodarzom chęć do ataków. Przy wszystkich golach udział miał dobrze spisujący się napastnik Legii Kuba Nidzgorski. Warto odnotować również dobrą postawę Arka Najemskiego, który pojawił się na boisku w przerwie i uspokoił poczynania defensywne legionistów. Legia pozostaje na czele ligowej tabeli.

Legia 99 - Varsovia Warszawa
Na dzień przed meczem, na prośbę Varsovii spotkanie mające odbyć się dziś zostało przełożone na środę 21.10, na godzinę 14:00.

Legia 2000 5-2 KS Młode Orły 99/00
Gole dla Legii: Patryk Salazar, Nikodem Zawistowski, Mikołaj Neuman (x3)

Po zeszłotygodniowej wpadce najmłodsi legioniści powrócili na zwycięską ścieżkę, pokonując tym razem drużynę z Nowego Dworu. Hat-trickiem popisał się napastnik Młodych Wilków Mikołaj Neuman.