Młodzież: mecze sobotnie (foto + video)

Redakcja, źródło: własne / cwkslegia98.pl - Wiadomość archiwalna

Mecze dzisiejsze zapowiadały się bardzo ciekawie i faktycznie, emocji i bramek nie zabrakło. W derbach rocznika 95 Legia pokonała na wyjeździe 2-0 Polonię, z kolei Legia 94 zremisowała 2-2 z wiceliderem, GKP Targówek, i utrzymała 5 punktów przewagi. Juniorzy starsi rozgromili aż 11-0 Olimpię Warszawa, zaś Młode Wilki 93 po przegranej 0-1 pierwszej połowie w drugiej strzeliły Marymontowi 4 gole, nie tracąc żadnego. Młodzicy CWKS 97 pokonali 3-2 Orła Warszawa.

Porażki 4-7 doznali za to na boisku Drukarza żacy CWKS, choć prowadzili już 3-0. Niestety, grając w osłabieniu stracili w ciągu 5 minut aż 4(!) gole i nie zdołali już wyjść ponownie na prowadzenie. Porażkę 0-3 odnieśli trampkarze starsi CWKS Legii, ulegając na własnym boisku praskiej Błyskawicy. Rozpoczyna się za to nabór uzupełniający do drużyny rocznika 1994. Szczegóły pod nr. tel. 605-980-923

Młode Wilki:

Legia 91/2 11-0 (6-0) Olimpia Warszawa 92 - Zdjęcia z meczu
1-0 6 min. Dawid Duda
2-0 11 min. Michał Efir (as. Jakub Wojtczak)
3-0 29 min. Michał Kopczyński (gł., as. Dawid Duda)
4-0 37 min. Michał Efir (as. Rafał Wolski)
5-0 39 min. Jakub Wojtczak (as. Michał Kopczyński)
6-0 42 min. Rafał Wolski (as. Jakub Wojtczak)
7-0 69 min. Jakub Rozwandowicz (as. Mateusz Tietz)
8-0 77 min. Jakub Rozwandowicz (as. Paweł Broniszewski)
9-0 82 min. Piotr Karniszewski (as. Jakub Rozwandowicz)
10-0 88 min. Przemysław Mizgała (as. Mateusz Tietz)
11-0 90 min. Paweł Broniszewski (b.a., bezp. z rzutu rożnego)

Skład Legii: Szumski - Bochenek (Kpt), Cichocki, Wydra, Kursa - Wolski Ż (46' Mizgała), Duda (46' Michalak), Kopczyński (46' Broniszewski), Kostyra (46' Karniszewski) - Efir (46' Rozwandowicz), Wojtczak (46' Tietz).
trener: Jarosław Wójcik, Robert Lewandowski
Widzów: 40

Legioniści stosunkowo łatwo poradzili sobie z Olimpią. Wynik otworzył już po kilku minutach przepięknym strzałem z 30 metrów Dawid Duda. Już do przerwy było 6-0. W drugiej połowie gra z początku nie była tak efektowna, jednak po 25 minutach na 7-0 podwyższył Kuba Rozwandowicz i kolejne bramki posypały się szybko. Wynik ustalił w ostatniej minucie sprytnym "rogalem" Paweł Broniszewski. Legia pozostaje liderem MLJ, jutro zmierzą się ze sobą w bezpośrednim pojedynku trzecia w tabeli Polonia i drugi Radomiak.Już 14 goli ma na koncie Michał Efir.

Legia 93 4-1(0-1) Marymont Warszawa
0-1
1-1 Marcel Gąsior
2-1 Marcel Gąsior (rzut wolny)
3-1 Dawid Dzięgielewski
4-1 Dawid Dzięgielewski

Legia: Wienczatek - Paczuski (61' Żywko), Gołębiewski, M. Grudniewski, Kuklewski - Kępka, Gąsior, Latos, Prusinowski - Kalinowski (41' Dzięgielewski) - Lukač (56' Siwak).
Trener: Krzysztof Dębek, Radosław Kucharski
Widzów: 30

W pierwszej połowie nasi juniorzy młodsi zagrali bez wyrazu, jakby z przekonaniem, ze mecz sam się wygra - tymczasem to goście objęli prowadzenie. Legioniści grali nieskutecznie i dopiero 10 minut po przerwie zdołali wyrównać. Niedługo potem na 16. metrze obrońca Marymontu sfaulował naszego zawodnika i został usunięty z boiska za faul taktyczny. Do piłki ustawionej tuż za polem karnym podszedł Marcel Gąsior, który celnym strzałem dał Legii prowadzenie. Od tego momentu mecz był już dość jednostronny. Legioniści całkowicie przejęli inicjatywę, a dwa kolejne gole dla naszych juniorów zdobył Dawid Dżięgielewski. Pochwały dla naszych zawodników za wynik oraz za grę w drugiej połowie, ale taka gra jak w pierwszej odsłonie, może się zemścić w starciu z bardziej wymagającym przeciwnikiem.

GKP Targówek 2-2 (2-1) Legia 94 - Zdjęcia z meczu
0-1 18 min. Przemysław Żegleń
1-1 30 min. Daniel Kraska
2-1 40 min. Grzegorz Rzępołuch
2-2 55 min. Jakub Sosnowski (b.a.)

Legia: Brzeziański - Sokołowski, Ochman, Przysowa, Misiak - Mazek (41' Kacprzak), Pielaciński, Janusiewicz, Malesa (50' Fabiszewski) - Żegleń (41' Sosnowski), Kurowski.
Trener: Tomasz Sokołowski, Jakub Sowiński
Widzów: 160

Mecz z GKP Targówek był godny określenia "mecz na szczycie". Oba zespoły przystąpiły do gry z pewnymi osłabieniami - w Legii w bloku obronnym pauzować musieli Makowski, Dankowski i Drożdżal, zabrakło również Mąki, w GKP nieobecny był m.in. przebywający na zgrupowaniu reprezentacji Polski Konrad Budek. Do przerwy mimo nieco lepszej gry naszych zawodników, 2-1 po golach Kraski i Rzępołucha (wcześniej prowadzenie dla Legii zdobył Żegleń) prowadzili gospodarze. Po przerwie gracze GKP przystąpili do prawdziwego szturmu naszej bramki i szybko stworzyli sobie trzy idealne okazje (dwukrotnie strzelał groźny Kraska), jednak nie wykorzystali żadnej z nich, co szybko się zemściło - w 55. minucie Jakub Sosnowski odebrał piłkę obrońcy Targówka i posłał piłkę do siatki obok interweniującego bramkarza. Nasi gracze odzyskali rezon, koncepcję gry, i do pewnego stopnia odzyskali stopniowo inicjatywę. Obie strony starały się do końca meczu zmienić wynik, ale bez efektu. Najlepszą okazję dla Legii miał ponownie Sosnowski, ale w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać bramkarza GKP. Strzały oddawali również Janusiewicz i Kurowski. Dwie okazje stworzyli sobie również gracze z Targówka. Trzeba powiedzieć, że mimo trudnych warunków atmosferycznych, które miały wpływ na jakość płyty, mecz od początku do końca trzymał w napięciu. Choć siłą rzeczy przeprowadzanie płynnych akcji było utrudnione, oba zespoły pokazały wolę walki i ambicję. W tabeli Młode Wilki prowdzą z dorobkiem 28 punktów, o 5 oczek przed Targówkiem.

Polonia Warszawa 0-2 (0-1) Legia 95 - Zdjęcia z meczu
0-1 Aleksander Jagiełło (as. Mateusz Zawal)
0-2 Aleksander Stolarz (b.a.)

Legia: Wandzel - Wilimowski, Piórkowski, Kucharski, Piwowarczyk - Śmigielski, Zawal, Juźwik (41' Sieradzki), Jagiełło - Chmielewski (56' Dziewicki), Stolarz.
trener: Bernard Kapuściński i Sebastian Karst

Pewne zwycięstwo odnieśli młodzi legioniści na Konwiktorskiej. Już do przerwy prowadzili 1-0 po golu Jagiełły, a rozmiary prowadzenia mogły być jeszcze większe. Polonia stworzyła sobie tylko 1 okazję, ale strzał Igora Jaszczaka obronił Wandzel. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie - grający szybciej piłką i notujący sporo przechwytów legioniści, grający bez 4 podstawowych graczy (kontuzje i powołania do reprezentacji kraju) dominowali, co zaowocowało drugim golem. Poloniści parokrotnie przeprowadzili szybkie kontry, ale zagrożenie przecinał w zarodku odważnymi wyjściami Aleksander Wandzel. Drużyna z Konwiktorskiej była najgroźniejszym i najbardziej wymagającym przeciwnikiem Młodych Wilków w tej rundzie, ale mimo nierównej gry naszych graczy, którzy momentami "przysypiali" na boisku, przewaga legionistów w technice i szybkości rozgrywania piłki była zauważalna. W tabeli Legia wyprzedza Polonię o 5 punktów.

Młodzież CWKS Legia:

CWKS Legia 94 0-3 (0-1) Błyskawica Warszawa
gole: 45, 62 i 73 min.

Skład Legii: Karczmarczyk - Bogucki (50' Błesnowski), Orlik, Ćwiąkała, Wieczorek - Butkiewicz, Miros (50' Cybe), Terlecki, Papież - Sikorski, Kaliciecki (36' Ziendalski).
Trener: Lesław Łopaciński

Jedynie na 45 minut starczyło sił trampkarzom starszym CWKS w pojedynku z Błyskawicą. Nasi zawodnicy do przerwy zdecydowanie przeważali, a momentami wręcz nie schodzili z połowy przeciwnika. Niestety brakowało skutecznego wykończenia stwarzanych sytuacji. Po przerwie do głosu doszli goście, którzy stopniowo przejmowali inicjatywę, a ostatecznie udokumentowali swoją przewagę trzema golami. W 78. minucie doskonałą sytuację miał jeszce Piotr Papież, ale bramkarz obronił zarówno pierwszy jego strzał, jak i dobitkę. Do końca meczu utrzymał się zatem rezultat 0-3 dla Błyskawicy. Wynik nie mógł być zresztą inny, jeżeli tylko cześć zawodników angażowała się w walkę na boisku, a kilku innych jedynie asystowało. Na dodatek po raz kolejny wyszły braki kondycyjne, spowodowane letnim zamieszaniem wokół drużyny i idącym za tym brakiem właściwych przygotowań do sezonu. Trampkarze Legii na kolejkę przed końcem rundy jesiennej zajmują ostatnie miejsce w tabeli, jednak to nie oznacza, że się poddają - wręcz przeciwnie, na wiosnę można spodziewać się sporych zmian. Można mieć nadzieję, że wyjdą one na dobre drużynie.

Uwaga nabór!
Rozpoczyna się nabór uzupełniający do drużyny CWKS Legia rocznika 1994, grającej w I Mazowieckiej Lidze Trampkarzy Starszych. Szczegóły dotyczące treningów i naboru można uzyskać u kierownika drużyny p. Mirosława Papieża pod nr. tel. 605-980-923.

CWKS Legia 97 3-2 (1-0) Orzeł Warszawa
1-0 28 min. Bartek Sędziak (rzut wolny, as. Mateusz Królak)
1-1 40 min.
2-1 45 min. Łukasz Kulczyński (rzut karny po faulu na Mateuszu Królaku)
2-2 52 min.
3-2 61 min. Dawid Kupiec (strzał z dystansu)

Legia: Hermann (36' Żukowski) - Kulczyński, Lewiński, Serafin - Gil (Anaszewski, Chaś), Sędziak, Roszak-Kasza, Świderski (Królak, Dudek) - Pietrzak (Kupiec).
Trener: Michał Kapusta

Niezłe spotkanie rozegrali żacy CWKS w pojedynku z wyżej notowanym Orłem. Nasi zawodnicy nieco lepiej operowali piłką i w końcu udokumentowali swoją postawę golem. Po szybkim rozegraniu rzutu wolnego nie do obrony uderzył rozgrywający dziś niezłe spotkanie Bartek Sędziak. Niestety, tuż po przerwie goście wyrównali. Gracze Orła dość sprawnie wykonywali stałe fragmenty gry, ale tu dobrze radził sobie trzymający w ryzach obronę Piotr Lewiński. W akcjach ofensywnych dobrze radzili sobie Kacper Roszak-Kasza i Michał Gil. Po jednym z wejść ofensywnych, wbiegający w pole karne Mateusz Królak został sfaulowany, a "jedenastkę" wykorzystał Łukasz Kulczyński. Raz jeszcze goście zdołali się podnieść i wyrównali. Ostatnie słowo należało jednak do podopiecznych Michała Kapusty. Legioniści wykorzystywali nie do końca pewną grę obrony prażan i w końcu postawili na swoim. Zza pola karnego uderzył Dawid Kupiec, piłka odbiła się od poprzeczki i wylądowała w siatce, dając legionistom upragnione trzy punkty.

Drukarz I Warszawa 7-4 (0-2) CWKS Legia 98
Gole dla Legii:
0-1 6 min. Czarek Sauczek (as. Patryk Kowalczyk)
0-2 7 min. Czarek Sauczek (as. Patryk Kowalczyk)
0-3 33 min. Maksym Mikułowski (as. Kewin Przygoda)
4-4 45 min. Mateusz Bui

Skład Legii: Leon Jankowski (Sebastian Nowakowski) - Adrian Skowroński, Alek Osowski, Grzegorz Stein, Cezary Sauczek, Kacper Gąstał, Maksym Mikułowski, Kewin Przygoda, Mateusz Bui, Patryk Kowalczyk, Maciej Pietrzykowski, Filip Marnik, Mikołaj Liber, Andrzej Ameliańczyk.

Obiecująco rozpoczęło się dzisiejsze spotkanie drużyny CWKS Legia Warszawa'98 z zespołem Drukarza. Lawina strzałów z dystansu na bramkę przeciwnika, rozpoczęta w 4 min. przez Alka Osowskiego, Patryka Kowalczyka i Maćka Pietrzykowskiego, została nagrodzona przez Czarka Sauczka w 6. i 7. minucie. Obydwa gole to również zasługa Patryka Kowalczyka, wiedzącego co to jest gra zespołowa. Po 30 minutach meczu Legia skutecznie utrzymywała korzystny rezultat, na dodatek podwyższając go w 33 min. dzięki Maksymowi Mikułowskiemu i asystującemu Kewinowi Przygodzie. Ręce same składały się do oklasków do momentu, kiedy sędzia spotkania, po niefortunnej interwencji bramkarza - wysyłając go na 5 min. karę - ograniczył liczbę zawodników Legii do 6. Niestety, w ciągu 4 minut Drukarz doprowadził do wyniku 3:4, bardzo skutecznie wykorzystując osłabienie gości. Na 15 minut przed zakończeniem spotkania Legia na chwilę złapała oddech, doprowadzając do remisu 4:4, po golu zdobytym przez Mateusza Bui. Ostatnie 15 minut meczu piłkarzy Legii, grających w nowych strojach, sprawiały wrażenie gry indywidualnej, usprawiedliwiającej zmarnowanie osiągniętego wyniku. Boiskowy egoizm natychmiast został ukarany trzema golami zespołu Drukarza, które ostatecznie sprawiły, że w protokole z dzisiejszego spotkania znalazł się wynik 4:7 na niekorzyść Legionistów z rocznika 98.