W niedzielę na Bemowie zakończył się turniej U-11 z udziałem 32 drużyn - fot. Raffi

Młodzież: mecze i turnieje niedzielne (foto + video)

Redakcja, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Dziś oficjalnie zakończyła się dla młodych legionistów runda jesienna. W ostatnim meczu ligowym Legia 96 w ulewnym deszczu pokonała 5-1 Pogoń Siedlce. Z trzech zaplanowanych w Warszawie sparingów Młodych Wilków z GKS Bełchatów odbyły się tylko dwa, gdyż drużyna rocznika '95 gości została zdziesiątkowana przez grypę. W pozostałych meczach rocznik 99 pokonał swoich rówieśników 4-0, a MW 2000 wygrały 10-8 mimo że przegrywały już 2-7! Drużyna żaków po porażce 0-2 z Koroną zajęła miejsca 9-16 w Turnieju Mistrzów U-11.

Młode Wilki 96 5-1 (2-0) Pogoń Siedlce
Gole:
1-0 14 min. Jakub Nidzgorski (as. Mateusz Baranowski)
2-0 26 min. Jakub Nidzgorski (as. Oskar Szmołda),
2-1 43 min. Kamil Korneć
3-1 51 min. Michał Suchanek (as. Mateusz Baranowski)
4-1 54 min. Rafał Makowski (gł., as. Eryk Rakowski),
5-1 60 min. Michał Suchanek (as. Eryk Rakowski)

Skład Legii: Adrian Jędraszczak - Oskar Szmołda, Arkadiusz Najemski, Rafał Makowski, Mateusz Baranowski - Michał Suchanek (64' Mateusz Siedlecki), Michał Podsiadło, Mateusz Kostylew, Eryk Rakowski - Jakub Nidzgorski, Daniel Turżonek (36' Daniel Mlonek).

Zdziesiątkowana chorobami drużyna Legii (jeszcze wczoraj na treningu było obecnych zaledwie... 10 zawodników; na meczu było zaledwie 2 rezerwowych z pola, w tym... bramkarz Mateusz Siedlecki) stosunkowo spokojnie poradziła sobie z Pogonią Siedlce. Mecz nie był fascynującym widowiskiem. Legioniści nie ryzykowali straty piłki na swojej połowie i utrzymywali się przy niej tak długo jak się dało, przenosząc ciężar gry z jednego na drugie skrzydło. Jeszcze przed przerwą trzykrotnie strzały kolegów dobił Kuba Nidzgorski. Wynik po 35 minutach brzmiał jednak 2-0, gdyż trzecie trafienie zostało dokonane z pozycji spalonej. Zaraz po przerwie, po sprawnie przeprowadzonej kontrze gola kontaktowego dla siedlczan zdobył Kamil Korneć. Odpowiedź legionistów była jednak bardzo szybka - bramki Michała Suchanka (dwie) i Rafała Makowskiego rozwiały wątpliwości co do zwycięzcy dzisiejszego pojedynku. W kilku innych sytuacjach zabrakło zaledwie kilku centymetrów... Po rundzie jesiennej legioniści z 28 punktami w 10 meczach pewnie prowadzą w tabeli Grupy I MLTRM, wyprzedzając Legion Radom i Pogoń Grodzisk.

4-0 47 min. Kamil Świerczek

Legia: Filip Musiał (Wiktor Antolak) - Radek Rosiński (Antoni Gańko), Przemek Kostrzycki (Konstanty Ślęzak), Adrian Rybak (Bruno Parzych) - Michał Malesa (Radek Skrzyński), Emil Możdżonek (Filip Rogoń), Krystian Wawrzyn (Kamil Świerczek).

Legioniści pewnie pokonali GKS Bełchatów, wykazując większą dojrzałość w grze i uważnie spisując się w obronie. Dzięki temu goście zagrażali naszej bramce głównie po stałych fragmentach gry. Na szczęście obaj nasi golkiperzy spisywali się bez zarzutu. Już po siedmiu minutach było 2-0 po bramkach Krystiana Wawrzyna i Michała Malesy. W drugiej połowie kolejne dwie bramki dołożyli: Malesa i Kamil Świerczek. Blisko podwyższenia rezultatu był również Emil Możdżonek, ale ostatecznie licznik bramek zatrzymał się na liczbie "4".

10-8 59 min. Mikołaj Neuman

Legia: Tomasz Warszawski - Aleksander Biskup, Nikodem Zawistowski, Mikołaj Zawistowski, Michał Struzik, Mikołaj Neuman, Piotr Goljasz, Paweł Michalak, Jan Gaweł, Kacper Nowak, Kacper Chojnacki, Łukasz Olszewski.

Mimo pewnego osłabienia składu (część graczy występowała w tym czasie w turnieju halowym w Pruszkowie) legioniści poradzili sobie z rówieśnikami z GKS Bełchatów. Do 35. minuty to goście bezapelacyjnie dominowali na boisku, zdobywając kolejne bramki, aż do stanu 2-7. Młode Wilki stwarzały sobie okazje, ale ani Kacper Nowak, Jan Jan Gaweł, ani Piotr Goljasz nie zdołali zamienić ich na bramkę. Na dodatek legioniści na początku trzeciej kwarty (grano 4x15 minut) nie zdołali wykorzystać rzutu karnego. Niefortunny strzelec zrehabilitował się jednak zaraz potem strzelając gola, a w legionistów wstąpiły nowe siły i wiara w wygraną mimo wciąż 4-bramkowej straty. Kolejne gole padały jeden po drugim, goście nie mogli poradzić sobie z pressingiem i legioniści seryjnie stwarzali sobie następne okazje. Wprawdzie w 55. minucie bełchatowianie zdołali pokonać po raz ósmy Tomka Warszawskiego, ale ostatnie słowo należało do podopiecznych Piotra Głazowskiego - po dograniu Michała Struzika dziesiątego gola dla Legii (a swojego trzeciego) zdobył Mikołaj Neuman.

Turniej Mistrzów U-11

Po udanych meczach sobotnich w niedzielę przyszło legionistom przełknąć gorzką pigułkę. W 1/8 finału ulegli 0-2 kieleckiej Koronie i zajęli miejsca 9-16. W finale Dunajec Nowy Sącz pokonał 3-1 UKP Zielona Góra, zaś w meczu o 3. miejsce lider Włocławek wygrał 2-1 z Pogonią Szczecin.

Najlepszy zawodnik turnieju: Fabian Tomaszewski (UKP Zielona Góra)
Najlepszy strzelec: Miłosz Szczepański (Dunajec Nowy Sącz)
Najlepszy bramkarz: Damian Zawistowski (Pogoń Szczecin)
Nagroda Fair Play: FC Wrocław (najmłodsza drużyna turnieju)

Turniej Pruszków Cup

W turnieju rocnzika 2000 organizowanym przez Znicza Pruszków i CWKS Legia udział wzięły m.in. Młode Wilki 2000 i drużyna CWKS Legia tego samego rocznika. W ćwierćfinale "Wojskowi" pokonali z kolei niespodziewanie drużynę niepokonaną w fazie grupowej (3 zwycięstwa i 2 remisy) Młodych Wilków (grającą już bez Neumana i Struzika, którzy pojechali na mecz z GKS Bełchatów). W półfinale gracze CWKS Legii ulegli 0-1 Polonii (z którą zremisowali 1-1 w meczu grupowym) nie wykorzystując rzutu karnego, a Motor przegrał 0-1 ze Zniczem. W finale Polonia pokonała Znicz Pruszków, zaś w meczu o 3. miejsce CWKS uległ Motorowi.