Młoda Legia wygrała pierwszy sparing przed rundą wiosenną - fot. Raffi

Sparing: Unia Skierniewice 2-3 Młoda Legia (foto + video)

Raffi - Wiadomość archiwalna

Piłkarze Młodej Legii pokonali w sparingowym spotkaniu w Skierniewicach miejscową Unię 3-2. Do przerwy legioniści prowadzili 2-1 po golu Górskiego i samobójczym trafieniu jednego z obrońców gospodarzy. Po przerwie Unia wyrównała, ale za sprawą Pogonowskiego legioniści odzyskali prowadzenie i utrzymali je do końca meczu. Video z meczu wkrótce.

Fotoreportaż z meczu - 26 zdjęć

W początkowych minutach gospodarze próbowali atakować, jednak po szybko straconym golu oddali inicjatywę legionistom. Ci kilka minut później podwyższyli rezultat na 2-0. Ostatecznie pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 1-2, chociaż rezultat mógł być znacznie wyższy. Przez ostatnie 10 minut tej części spotkania gra toczyła się pod dyktando Legii. Piłkarze z Warszawy bez przerwy bezskutecznie ostrzeliwali bramkę gości. W 41. minucie Rafał Wolski trafiłw słupek, a dobijający Górski minimalnie przestrzelił z 7 metrów. W kolejnej akcji piłka wpadła co prawda do siatki, ale sędzia uznał, że w zamieszaniu podbramkowym faulowany był golkiper Unii. Tuż przed przerwą ładnym uderzeniem z półwoleja popisał się Górski, ale bramkarz odbił piłkę na róg.

Na drugą połowę zespoły wyszły w zupełnie innych zestawieniach. Gra nie była już tak płynna, chociaż nie brakowało emocjonujących fragmentów. W 62. minucie w słupek trafił Pogonowski. Kilka minut później Wasikowski uderzył tuż obok bramki. W 66. minucie po zbyt krótkim odegraniu głową naszego stopera gospodarze wyrównali. W odpowiedzi strzału przewrotką próbował Efir, a minimalnie obok słupka strzelił Kacper Starek. Ostatnia bramka padła w 78. minucie po strzale aktywnego dziś Pogonowskiego w okienko zza linii pola karnego. W końcówce bliski szczęścia był jeszcze testowany stoper Gwardii Warszawa Maciej Czachór, ale jego uderzenie głową było zbyt lekkie, by zaskoczyć bramkarza.

W meczu zabrakło Damiana Zboźnia, który przebywa na testach w I-ligowej Sandecji Nowy Sącz. W składzie pojawiło się za to 2 graczy testowanych oraz kilku zawodników Młodych Wilków 1992, którzy w większości pokazali się z niezłej strony. Szczególnie aktywni byli Rafał Wolski i Dominik Furman, który kilkakrotnie otworzył kolegom drogę do bramki przeciwnika swoimi krzyżowymi podaniami.

Unia Skierniewice 2-3 (1-2) Młoda Legia
0-1 10' bramka samobójcza (as. Adam Banasiak)
0-2 18' Maciej Górski (as. Patryk Kamiński)
1-2 27'
2-2 66'
2-3 78' Mateusz Pogonowski (as. Marek Szymanowski)

Skład Legii:
I połowa: Osuch - Lisowski, Lisiecki, Augustyniak, Widejko - Wolski, Łukasik, Banasiak, Rajczak - Górski, Kamiński

II połowa: Szumski, Breś, Czachór, Cichocki, Szymanowski - Starek, Kopczyński, Furman, Wasikowski - Efir, Pogonowski