Tajlandia 1-3 Polska

Woytek, źródło: własne/90minut.pl - Wiadomość archiwalna

W drugim meczu w turnieju o Puchar Króla Tajlandii reprezentacja Polski pokonała Tajlandię 3-1. Bramki dla "biało-czerwonych" zdobyli: Kamil Glik, Patryk Małecki i Marcin Robak. 83 minuty na boisku spędził Maciej Iwański, a drugi z legionistów Maciej Rybus został zmieniony w 90. minucie. Legioniści zaliczyli asysty przy wszystkich golach dla Polski.
W 43. minucie Rybus podał w pole karne z rzutu wolnego do Macieja Iwańskiego, ten odegrał piłkę do Glika, który w zamieszaniu podbramkowym zdołał wepchnąć ją do siatki rywali.

Po zmianie stron, w 52. minucie Mierzejewski dośrodkował w pole karne gospodarzy, gdzie próbę strzałów podejmowali Iwański i Rybus, a ostatecznie piłka trafiła do Małeckiego, który podwyższył na 2-0.

W 85. minucie pochodzący z Tanzanii sędzia pokazał Peszce drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Jednak już 2 minuty później Maciej Rybus wbiegł w pole karne i wyłożył piłkę Marcinowi Robakowi, który mocnym strzałem skierował ją do siatki.

Gospodarze honorowego gola strzelili w ostatniej minucie meczu po powtórzonym rzucie karnym. Pierwsze uderzenie Therdsaka Chaimana obronił Sebastian Przyrowski, ale za drugim razem tajski pomocnik pewnym strzałem pokonał polskiego bramkarza.

0-1 - 43 min. Kamil Glik
0-2 - 52 min. Patryk Małecki
0-3 - 87 min. Marcin Robak
1-3 - 90 min. Therdsak Chaiman (karny)

Polska: 1. Sebastian Przyrowski - 2. Łukasz Mierzejewski, 20. Tomasz Jodłowiec, 6. Kamil Glik (79' 8. Piotr Brożek), 4. Maciej Sadlok - 16. Sławomir Peszko, 19. Tomasz Bandrowski, 7. Maciej Iwański (83' 10. Janusz Gol), 9. Maciej Rybus (90' 3. Tomasz Brzyski) - 23. Patryk Małecki (70' 18. Marcin Robak), 14. Robert Lewandowski (90' 21. Tomasz Nowak).

żółte kartki: Viwatchaichok - Małecki, Iwański, Peszko, Przyrowski.
czerwona kartka: Sławomir Peszko (za dwie żółte)