W takich warunkach Młode Wilki 91 zagrały sparing z Polonią 92 - fot. Raffi

Młodzież: mecze sobotnie (foto + video)

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W sobotę pierwsze drużyny młodzieżowe Legii rozegrały mecze sparingowe. Juniorzy starsi pokonali 3-0 Polonię, z kolei trampkarze z rocznika 95 nie mieli większych problemów z pokonaniem 5-1 Dolcanu.

Podopieczni Tomasza Sokołowskiego rozgromili 11-1 Wilgę Garwolin'94, a aż 6 goli zdobył Kamil Kurowski. Młode Wilki 99 wygrały 4 z 5 meczów grupowych i awansowały do 1/4 turnieju w Gdańsku.

Fotoreportaż z meczu Legia 91-Polonia 92 - 18 zdjęć
Fotoreportaż z meczu Legia 94-Wilga Garwolin - 7 zdjęć
Fotoreportaż z meczu Legia 95 - Dolcan Ząbki - 10 zdjęć

Pozostałe drużyny odpoczywają albo - w przypadku części roczników CWKS - szykują się do wyjazdu na obozy zimowe.

Legia 91-92-93 3-0 (0-0) Polonia 92/3
1-0 64 min. Patryk Kostyra (as. Jakub Mikołajczyk)
2-0 79 min. Mateusz Tietz (b.a.)
3-0 81 min. Mikołaj Piotrowski (dobitka strzału M. Tietza)

Skład:
I połowa: Jałocha - Paczuski [93], Grudniewski [93], Wydra, Kursa - Wojtczak, Broniszewski, Mizgała, Delikat - Tietz, Rozwandowicz
II połowa: Jałocha - Grudniewski, Siwak [93], Wydra, Kursa - Mikołajczyk, Piotrowski, Duda, Delikat - Kostyra, Rozwandowicz (63' Tietz).
Trenerzy: Jarosław Wójcik, Robert Lewandowski
Widzów: 25

Spotkanie z Polonią 92 miało z początku zacięty przebieg. Goście skutecznie bronili dostępu do własnego pola karnego. Na tyle skutecznie, że pierwszy strzał na bramkę oddał dopiero w 28. minucie Mateusz Tietz. Goście również nie angażowali zbytnio Konrada Jałochy, poza dwoma strzałami z dystansu w końcówce pierwszej połowy.
Po przerwie gra nieco się ożywiła. Napastnicy otrzymywali więcej podań i pod bramką Polonii kilkakrotnie było gorąco. Także "Czarne Koszule" nie odpuszczały. Worek z bramkami rozwiązał w końcu Patryk Kostyra wykorzystując sprytne dogranie Kuby Mikołajczyka. Goście odpowiedzieli strzałem w poprzeczkę, ale ostatnie 20 minut to już zdecydowana przewaga Młodych Wilków. Strzelali Kostyra, Mateusz Delikat i Mikołaj Piotrowski, aż w końcu gola strzelił Tietz przechwytując piłkę niecelnie wybitą przez obrońcę. Chwilę później ten sam zawodnik przegrał pojedynek 1 na 1 z bramkarzem KSP, ale skutecznie dobił Piotrowski, ustalając wynik spotkania.
Za tydzień w niedzielę na Łazienkowskiej pojedynek z Olimpią Elbląg.

Fotoreportaż z meczu Legia 91-Polonia 92 - 18 zdjęć Raffiego

Legia 94 11-1 Wilga Garwolin 94
1-0 38 min. Norbert Misiak (as. Jakub Sosnowski)
2-0 40 min. Kamil Kurowski (b.a.)
3-0 40 min. Jakub Sosnowski (as. Daniel Fabiszewski)
4-0 48 min. Kamil Kurowski (as. Mateusz Janusiewicz)
5-0 52 min. Kamil Kurowski (as. Kamil Mazek)
6-0 54 min. Mateusz Janusiewicz (b.a.)
6-1 55 min. Paweł Edyk
7-1 62 min. Jakub Sosnowski (as. Bartek Malesa)
8-1 64 min. Dominik Ochman (as. Kamil Mazek)
9-1 68 min. Kamil Kurowski (as. Kamil Mazek)
10-1 76 min. Kamil Kurowski (as. Patryk Sokołowski)
11-1 79 min. Kamil Kurowski (as. Bartek Malesa)
(w hali na ul. Ks. Bolesława; składy po 9 osób, zmiany hokejowe)

Skład Legii: (zawodnik testowany) - Drożdżal, Sokołowski (Dankowski), Przysowa, Fabiszewski - Janusiewicz (Mazek), Ochman (Malesa), Kurowski, Misiak - Sosnowski.
Trenerzy: Tomasz Sokołowski,Jakub Sowiński

Drużyna z Garwolina stawiła legionistom zacięty opór. Na nieszczęście gości, sił i konsekwencji taktycznej starczyło im jedynie na około pół godziny. Końcówka pierwszej połowy to iście hokejowy "zamek" na połowie przeciwnika, którego efektem był trzy gole da Legii. W drugiej odsłonie gole padły bardzo szybko, co załamało morale graczy Wilgi, i nie zmienił tego gol honorowy uzyskany w 55. minucie przez Pawła Edyka. W końcowych minutach bramkarz drużyny przyjezdnej był zajęty niemal non-stop, ale nie zapobiegł uzyskaniu przez legionistów dwucyfrowego wyniku. Aż sześć goli zdobył Kamil Kurowski. Za tydzień w Miętnem spotkanie z Juniorem Ursynów.

Skład:
I połowa: Arak - Waszkiewicz, Piórkowski, Kucharski, Kamiński - Milewski, Dziewicki, Zawal, Jagiełło - Chmielewski, Stolarz.
II połowa: Piórkowski - Waszkiewicz, Kucharski (60' Zawal), Okieńczyc, Piwowarczyk - Romachów, Sieradzki, Wilimowski, Kamiński (60' Jagiełło) - Stolarz (60' Chmielewski), Arak.
Trenerzy: Bernard Kapuściński, Sebastian Karst

Młode Wilki 95 mimo trudnych warunków atmosferycznych (padający śnieg) zaprezentowały się z niezłej strony i stosunkowo łatwo pokonały Dolcan Ząbki. Wobec choroby obu bramkarzy na bramce stało na zmianę dwóch graczy z pola - Kuba Arak i Marcin Piórkowski. Legioniści błyskawicznie objęli prowadzenie za sprawą Przemka Milewskiego, ale goście po niecałych 10 minutach wyrównali z rzutu karnego. Jeszcze przed przerwą Legia zdobyła dwa gole - oba po strzałach z dystansu Alka Stolarza, który bezlitośnie wykorzystał straty ząbkowskiej defensywy. Goście oddali kilka strzałów z dystansu, ale inicjatywa taktyczna leżała po stronie legionistów. W 52. minucie sprytnym strzałem przy słupku popisał się uwolniony od noszenia rękawic bramkarskich Arak, golkiper Dolcanu został złapany na wykroku i było już 4-1. Ten sam gracz groźnie również główkował; z kolei w słupek trafił Konrad Romachów. Wynik ustalił po zespołowej akcji, strzałem z prawej strony Olek Jagiełło.

Fotoreportaż z meczu - 10 zdjęć Raffiego

Młode Wilki 99 9-6 CWKS Legia 99
gole dla Młodych Wilków: Adrian Rybak 3, Kamil Waśniowski 2, Emil Możdżonek, Jakub Skrzyński, Konstanty Ślęzak, Przemysław Kostrzycki po 1.

W rozegranym w czwartek na hali na Bemowie meczu sparingowym Młode Wilki z rocznika 99 pokonały swoich rówieśników z CWKS Legii. Spotkanie było dla trenera Radosława Boczka ostatnią okazją do dokonania przeglądu składu przed turniejem w Gdańsku.
Niewykluczone, że w najblizszym czasie odbędzie się drugi sparing między tymi drużynami.

Turniej "Złote Lwy Gdańskie" - dzień 1
Młode Wilki '99 biorą w ten weekend udział w dwudniowym turnieju halowym organizowanym przez Lechię Gdańsk. Rywalizację zaczęły pechowo, bo od porażki z gospodarzami. Mecz z początku był wyrównany, ale utracony gol podłamał morale naszych zawodników, którzy zostali następnie wypunktowani przez lechistów. Zupełnie inaczej wyglądał mecz z Gedanią - wprawdzie legioniści wyszli na plac gry nieco stremowani, ale po strzeleniu pierwszego gola wszelkie nerwy minęły i kolejne gole posypały się bardzo szybko. Podobnie było zresztą w pojedynku z Bałtykiem Gdynia. Granica Kętrzyn i Arka Gdynia'00 nie stanowiły dla podopiecznych trenerów Boczka i Grudzińskiego większej przeszkody w zdobyciu kompletu punktów. Tym samym legioniści z drugiego miejsca w grupie awansowali do ćwierćfinału, w którym zmierzą się z Czarnymi Pruszcz Gdański.
Jak dotąd najwięcej goli dla Legii (7) zdobył Emil Możdżonek. Mecze fazy play-off - w niedzielę.

Lechia I Gdańsk 3-0 Legia
Legia 9-0 Gedania Gdańsk (gole: Musiał 2, Możdżonek 2, Waśniowski 2, Kostrzycki, Świerczek, Malesa)
Bałtyk Gdynia 1-4 Legia (Możdżonek, Wawrzyn, Świerczek, Rybak)
Legia 5-0 Granica Kętrzyn (Możdżonek 2, Gańko, Świerczek, Rybak)
Legia 4-1 Arka Gdynia (Możdżonek 2, Waśniowski 2)

Skład Legii: Wiktor Antolak, Filip Musiał, Przemek Kostrzycki, Adrian Rybak, Antoni Gańko, Michał Malesa, Emil Możdżonek, Kamil Świerczek, Kamil Waśniowski, Krystian Wawrzyn.
Trener: Radosław Boczek