Młode Wilki pokonały rówieśników z Elbląga - fot. Raffi

Młodzież: mecze niedzielne

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Aura nie rozpieszcza naszych zawodników. Jeszcze wczoraj udało się rozegrać spotkania w bardzo dobrych warunkach, dziś śnieg omal nie doprowadził do odwołania obu pojedynków z Olimpią Elbląg. Ostatecznie zawodnicy zmagali się na częściowo odśnieżonym boisku. Trampkarze młodsi pokonali elblążan aż 12-0. Bardziej zacięte było spotkanie rocznika 1997, który po golu w końcówce pokonał gości 3-2.

Fotoreportaż z meczu - 15 zdjęć

Legia 96 12-0 Olimpia Elbląg 96
1-0 10 min. Kamil Anczewski (as. Eryk Rakowski)
2-0 15 min. Jakub Nidzgorski (as. Daniel Mlonek)
3-0 18 min. Eryk Rakowski asys. Nidzgorski)
4-0 26 min. Jakub Nidzgorski (as. Kevin Ozga)
5-0 28 min. Eryk Rakowski (as. Kevin Ozga)
6-0 29 min. Oskar Szmołda (as. Kevin Ozga)
7-0 45 min. Daniel Turżonek (b.a.)
8-0 50 min. Daniel Mlonek (as. Kevin Ozga)
9-0 51 min. Daniel Mlonek (as. Kamil Anczewski)
10-0 52 min. Oskar Szmołda (as. Mateusz Baranowski)
11-0 55 min. Oskar Szmołda (as. Jacek Knyziak)
12-0 57 min. Daniel Turżonek (as. Oskar Szmołda)

Skład Legii: Siedlecki (41' Koncki) - Ozga, Makowski (41' Gorczyca), Najemski, Baranowski - Szmołda (41' Marusiak), Mlonek (50' Knyziak), Podsiadło, Rakowski (41' Szmołda) - Anczewski (50' Jędraszczak), Nidzgorski (41' Turżonek).

Mecz z Olimpią, rozgrywany - po trwających całą noc i przedpołudnie opadach śniegu - w trudnych warunkach tylko przez pierwsze 10 minut mógł się wydawać wyrównany. Wynik otworzył Kamil Anczewski, a zaraz potem padły kolejne gole. Elblążanie mieli ogromne problemy z zatrzymaniem dynamicznego Kuby Nidzgorskiego, który wyprzedzał obrońców i strzelał bądź dogrywał piłki kolegom. równie dobrze dysponowani byli: Kevin Ozga (aż 4 asysty), Oskar Szmołda i Eryk Rakowski, którzy bezlitośnie wykorzystywali każdy błąd przeciwników. Mecz był zarazem powrotem do składu rekonwalescenta Jacka Knyziaka. Z kolei nominalny bramkarz Adrian Jędraszczak, wobec drobnej kontuzji dłoni zagrał jako... napastnik. Legioniści do końca meczu zachowali czyste konto. Za tydzień czeka ich prawdopodobnie mecz z Jagiellonią Białystok.

Legia 97 3-2 (1-0) Olimpia Elbląg 97
1-0 30 min. gracz testowany 1 (as. Michał Podlecki 1:0)
2-0 39 min. Maks Brzosko (as. gracz testowany 2)
2-1 41 min.
2-2 47 min.
3-2 52 min. Patryk Kostrzanowski (as. gracz testowany 2)

Skład Legii:
I połowa: Wojcieszak - Jakubiak, Kostrzanowski, Podlecki, Witkowski - Zabłocki, Maj, gracz testowany 2, Górski - Więdłocha, gracz testowany 1.

II połowa: Nowicki - Polak, Piątek, Kostrzanowski, Witkowski - zawodnik testowany 2, gracz testowany 3, Maj, Mamla - gracz testowany 1, Brzosko.

Olimpia Elbląg okazała się bardzo wymagającym przeciwnikiem dla Młodych Wilków z rocznika 97. Pierwsze minuty nie obfitowały w akcje ofensywne, ale nieco więcej mieli ich olimpijczycy, którzy trzykrotnie zatrudnili Kubę Wojcieszaka. Legia była najbliżej zdobycia gola po akcji Dawida Witkowskiego, ale w zamieszaniu podbramkowym jego strzał i dobitka zostały zablokowane. W końcówce pierwszej połowy po dograniu Michała Podleckiego z rzutu wolnego, gola dla Młodych Wilków zdobył jeden z testowanych zawodników. Legioniści objęli nawet w 40. minucie dwubramkowe prowadzenie (dośrodkowanie z prawego skrzydła zamienił na bramkę Maks Brzosko), ale ambitni elblążanie zaraz po stracie drugiej bramki zdobyli gola kontaktowego, a na niecały kwadrans przed końcem meczu wyrównali.
Wynik meczu ustalił na kilka minut przed końcem dobrze dziś dysponowany Patryk Kostrzanowski, który pewnie strzelił z kilku metrów po wrzutce z rzutu rożnego. Mimo zwycięstwa Legii warto również podkreślić dobrą postawę Olimpii, która była dla legionistów równorzędnym przeciwnikiem.

Fotoreportaż z meczu - 15 zdjęć Raffiego

XXIII turniej im. Adama Grabki U-12, Kraków - dzień 2

W jedynym rozegranym dziś meczu turnieju Młode Wilki 98 zmierzyły się z Jagiellonią Białystok, remisując 2-2 po golach Olka Wańka i Igora Korczakowskiego. W serii rzutów karnych górą byli białostoczanie, którzy zajęli ostatecznie 7. lokatę w turnieju. Zwycięzcami zostali piłkarze szwedzkiego Brommapojkarna ze Sztokholmu, którzy w finale pokonali 4-1 Leeds United.