Wojciech Kowalczyk - fot. LegiaLive!
REKLAMA

Kowalczyk: Legia nie ma stylu

Fumen, źródło: Gazeta Wyborcza - Wiadomość archiwalna

Pierwsze mecze po przerwie zimowej już za nami. Legia wygrała szczęśliwie z Krakowie. Kolejny raz jednym z wyróżniających się graczy był Jan Mucha. Zdaniem Wojciecha Kowalczyka, gdyby nie Słowacki bramkarz, podopieczni Jana Urbana plasowaliby się dużo niżej w tabeli. "Liderem Legii jest bramkarz, a kibice przychodzą oglądać piękne akcje, gole. Tego nie ma. Gdyby nie jeden bohater Mucha, nie mówilibyśmy, że Legia to drużyna z czołówki" - twierdzi były gracz klubu z Łazienkowskiej.
"Wiele razy zdarzało się, że Legia wygrała 1:0, a bez Muchy skończyłoby się na 1:5. Ta drużyna nie ma stylu. Gra jednym napastnikiem, czekanie, aż Chinyamie uda się trafić, a Grzelak będzie zdrowy i wystąpi w więcej niż jednym meczu - to widzów naprawdę nie porwie. Budowa pięknego stadionu ma się ku końcowi, ale zapomniano o budowie tego, co najważniejsze. Powtórzę: przy zarobkach legionistów, w tym kilku kadrowiczów, strata do Wisły mnie dziwi" - mówi "Kowal".

W wywiadzie na łamach prasy Kowalczyk porusza również temat poziomu polskiej ligi. "Interesująco zapowiada się walka o mistrzostwo i utrzymanie. Mówię walka, a nie gra w piłkę, bo w piłkę to grają w Anglii, Niemczech, Hiszpanii, we Francji, Włoszech. Z niezłym poziomem ligi pożegnaliśmy się kilka lat temu" - stwierdza.

"Jeśli ktoś o niej naprawdę marzy, jeśli chce, by mówiono o nim latami, po dwóch-trzech sezonach powinien wyjechać. Np. Rybus powinien to zrobić jak najszybciej. Będzie trenował i grał, a nie odpoczywał i odbębniał przez pół roku 13 meczów" - słusznie stwierdza Kowalczyk.

"Kowal" zwraca uwagę nie tylko na niski poziom ligi, ale także na zachowanie zawodników. Szczególnie tych w młodym wieku. "Gdzie spotyka się teraz młodego piłkarza? W centrum handlowym, najczęściej zajadającego fast food. A później po meczach słyszę wymówki: nie taka murawa, nie taka piłka, nie taki sędzia. Boli mnie, że ci goście nie mają samokrytyki. Uważają się za gwiazdy, tyle że te gwiazdy nie są w stanie wymienić kilku celnych podań" - kończy były legionista.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.