U-15 i U-16: dwa występy Romachowa i Dankowskiego (akt.)

Redakcja, źródło: 90minut / własne - Wiadomość archiwalna

W spotkaniach towarzyskich reprezentacja Polski rocznika 1995 pokonała 4-1 i 2-1 rówieśników z Białorusi. W pierwszym meczu w 55. minucie na boisku pojawił się pomocnik Młodych Wilków Konrad Romachów. Ten sam zawodnik zagrał 53 minuty w rewanżu. Drugiego z powołanych legionistów, Jana Okieńczyca, wyeliminowała z udziału w meczu choroba. Tymczasem w rozegranym kilka dni temu dwumeczu U-16 Polska-Irlandia Płn. wystąpił stoper Młodych Wilków 1994 Kamil Dankowski.

W pierwszym pojedynku, rozegranym w Drumness, w którym w obu drużynach wystąpili głównie gracze szerokiego zaplecza, Dankowski wszedł na ostatnie dwie minuty. Polacy wygrali mecz 2-0. W drugim spotkaniu, które odbyło się w Comber, nasz gracz wyszedł w podstawowym składzie, zaliczył całkiem udany występ i przebywał na boisku do 63. minuty, kiedy to zmienił go Wiktor Witt.

U-15: Polska 4-1 Białoruś
Gole: Adrian Cierpka 12, Rafał Włodarczyk 25, Mariusz Stępiński 46, 74 - Stanisław Jarmolenka 5

Polska: Jakub Sobol - Patryk Stępiński, Gracjan Horoszkiewicz, Konrad Budek, Piotr Azikiewicz (76 Bartosz Musiał), Dominik Boettcher (50 Karol Żwir), Jakub Zieliński, Rafał Włodarczyk (55 Konrad Romachów), Adrian Cierpka (55 Bartosz Jachowicz-Wróblewski), Patryk Zenik (55 Tomasz Prejs), Mariusz Stępiński (75 Dominik Głowiński).
Trener: Marcin Dorna

Spotkanie rewanżowe odbyło się w czwartek w Łomży.

U-16: Irlandia Północna 1-1 Polska
Gole: Shane Meenan 36 - Tomasz Kędziora 66

Polska: Mateusz Taudul - Tomasz Kędziora, Kamil Dankowski (63 Wiktor Witt), Adam Radecki, Adrian Liberacki (75 Kamil Rozmus) Bartosz Biel (75 Artur Dębiec), Alan Uryga, Piotr Zieliński (58 Jakub Legierski), Łukasz Wroński (70 Grzegorz Kowalewski), Martin Kobylański (70 Marcin Kucharski) Wiktor Bagiński.