Kick-boxing: Dobry występ legionistów w Węgrowie

Bodziach - Wiadomość archiwalna

W weekend w Węgrowie odbyły się zawody Otwartego Pucharu Polski w kick-boxingu w formułach semi i light contact. W tej pierwszej wystartowało 58 zawodników oraz 21 zawodniczek z 22 klubów. Na podium stanął jeden legionista i trzy legionistki. Legia triumfowała drużynowo w semi-contactie, wyprzedzając Sfinks Węgrów. Dawid Staśkiewicz w kategorii do 94 kg zdobył brązowy medal, a triumfował w kategorii powyżej 94 kg.

Równych sobie nie miała Dominika Ziemnicka, która zwyciężyła zarówno w kategorii wagowej do 50, jak i do 55 kg. W tej drugiej kategorii drugie miejsce wywalczyła inna legionistka, Klara Kleczkowska.
W kategorii wagowej powyżej 70 kg wygrała Ania Słowik z Legii.

W light-contactie Robert Kwiatkowski zajął trzecie miejsce w kategorii wagowej powyżej 94 kg. Wśród kobiet Ania Słowik wygrała w kategorii powyżej 70 kg, a poniżej 50 kg Agata Szałańska i Ania Radzięda zajęły trzecie miejsce. Trzecie miejsce wywalczyła również Ilona Ozimek (poniżej 55 kg). Łącznie startowało 83 zawodników i 24 zawodniczki z 43 klubów.

W rywalizacji semi-contact Grand Champion wśród mężczyzn zwyciężył Dawid Staśkiewicz z Legii.