Ostatnie spotkanie Polonia - Legia zakończyło się bezbramkowym remisem - fot. Piotr Galas

Polonia nie wygrała z Legią u siebie od 60 lat

Bodziach - Wiadomość archiwalna

We wrześniu 2008 roku piłkarze Polonii zdobyli na stadionie przy Konwiktorskiej komplet punktów w meczu Pucharu Ekstraklasy z Legią. Chociaż na boisku był remis 1-1, kilka dni później zadecydowano, że Legia zostanie ukarana walkowerem, bowiem w naszym zespole powinno wystąpić przynajmniej 8 graczy uprawnionych do gry w ekstraklasie. Jeśli nie liczyć tej porażki przy zielonym stoliku, Polonia nie wygrała przed własną publicznością z Legią od 60 lat!

Ostatni raz poloniści w roli gospodarza zwyciężyli Legię 10 września 1950 roku. Jedynego gola dla Legii zdobył wówczas Kazimierz Górski. Trzeba jednak pamiętać, że od tego czasu aż do połowy lat 90-tych obie drużyny zagrały ze sobą tylko trzykrotnie (dwumecze). Trzeba jednak przyznać, że Polonia kilka razy była bliska wygranej przed własną publicznością. W sezonie 1997/98 wyrównującego gola dla Legii dopiero na 8 minut przed końcem spotkania zdobył Dariusz Czykier. Także w dwóch wcześniejszych meczach do przerwy prowadzili gospodarze.

Odwrotnie było w sezonie 1999/2000, kiedy ostatecznie w lidze triumfowali poloniści. W meczu przy Konwiktorskiej Legia już od siódmej minuty prowadziła 1-0 po golu Mięciela, by stracić bramkę w doliczonym czasie gry po tym jak Arkadiusz Bąk pokonał z rzutu karnego Grzegorza Szamotulskiego.

10.09.1950: Polonia Warszawa 2-1 (1-1) Legia Warszawa
Gol dla Legii: Górski 8'
Legia: Henryk Skromny - Jerzy Piotrowski, Jerzy Orłowski, Zdzisław Łyscarz, Wacław Sąsiadek, Kazimierz Górski, Józef Oprych, Zygmunt Ochmański, Edward Zieliński, Wojciech Hodyra, Longin Janeczek.