Młodzież: Młode Wilki 98 9-1 SEMP

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W jedynym rozegranym w piątek meczu młodzieżowym drużyna żaków rozgromiła na Łazienkowskiej rówieśników z SEMPa Ursynów. Po dwie bramki zdobyli Olek Waniek i Czarek Sauczek. Legioniści bez straty punktu prowadzą w swojej grupie, z duża przewagą nad CWKS Legią i Unią Warszawa.

Legia 98 9-1 SEMP Ursynów 98
1-0 Aleksander Waniek b.a.
2-0 Aleksander Waniek as. (Mateusz Leleno)
3-0 Igor Korczakowski b.a.
4-0 Patryk Kaniecki (gł., as. Patryk Gregorczuk)
5-0 Patryk Gregorczuk (b.a.)
6-0 Cezary Sauczek (as. Wiktor Wiszorowski)
7-0 Stanisław Ławcewicz (rzut karny)
7-1
8-1 Wiktor Wiszorowski (as. Szymon Świerszcz)
9-1 Cezary Sauczek (as. Aleksander Waniek)
Legia: Balawejder - Żyro, S. Ławcewicz, - Leleno, Świerszcz, Korczakowski – Waniek oraz J. Ławcewicz – Dróżdż, Najemski, Gregorczuk, Kaniecki, Wiszorowski, Sauczek

W pierwszym meczu weekendu Młode Wilki z rocznika 1998 bez problemu poradziły sobie z drużyną SEMP Ursynów. Od początku legioniści byli drużyną grającą szybciej piłką. Dzięki zespołowym akcjom szybko objęli prowadzenie po golach Wańka i Korczakowskiego. Cała pierwsza połowa była popisem gry naszego zespołu. W trzeciej i czwartej kwarcie legioniści uśpieni nieco korzystnym wynikiem zbytnio skupili się na indywidualnych popisach, za co ukarani zostali utratą gola. Mimo wszystko ostatnie słowo należało do podopiecznych Ernesta Wasia, którzy za sprawą Wiszorowskiego i Sauczka postawili w końcówce kropkę nad „i” i uzyskali kolejne wysokie zwycięstwo.

W tabeli rozgrywek Młode Wilki prowadzą, mając komplet 30 punktów i bilans bramkowy 104-17 w 10 spotkaniach. Drugi CWKS zgromadził 16 oczek w 9 meczach, a trzecia Unia - 15 w 8-miu.
Za tydzień legioniści pauzują, ale nie znaczy to, że będą odpoczywać – wręcz przeciwnie, czekają ich spore wyzwania na międzynarodowym turnieju Białe Orły Cup na obiektach ze sztuczną murawą przy Konwiktorskiej i Międzyparkowej.