Legia 93 pokonała Wesołą na bocznym boisku przy Łazienkowskiej - fot. Bodziach

Młodzież: mecze piątkowe

Redakcja, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W jedynym rozegranym dziś meczu ligowym Młode Wilki 93 pokonały 4-2 KS Wesoła. Spotkanie zostało przeniesione z Wesołej na Łazienkowską, ale gospodarzami byli gracze KS. W spotkaniu Młodych Wilków 94 z GSD Lascaris mimo przewagi legionistów padł bezbramkowy remis.

Fotoreportaż z meczu Wesoła - Legia 93 - 27 zdjęć Bodziacha

KS Wesoła 93 2-4 (0-2) Legia 93
0-1 19 min. Sebastian Dąbrowski (b.a.)
0-2 26 min. Sebastian Dąbrowski (as. Maciej Prusinowski)
0-3 48 min. Bartłomiej Czarnecki (b.a.)
1-3 55 min. Sebastian Majszczyk (rzut karny)
2-3 59 min. Dariusz Pliszka
2-4 66 min. Dawid Dzięgielewski (as. Marcel Gąsior)

Wesoła: Trofimiuk - P. Kaniowski (54' Pliszka), Kolasa, J. Dźwigała [94], Majszczyk - Szambelan (50' Brewczyński [94]), Matwiejczyk, Sosnowski [94], Skrzat - A. Dźwigała [95], Szymański.
Trenerzy: Jacek Ciborski i Dariusz Dźwigała

Legia: Nowak - Paczuski, Długołęcki, Gołębiewski (60' Gąsior), Kuklewski (60' Todorović) - Kępka (41' Karol Grudniewski), Rzuchowski (41' Kalinowski), Latos, Żywko (60' Dzięgielewski) - Prusinowski (41' Czarnecki), Dąbrowski (54' Siwak)
Trenerzy: Krzysztof Dębek i Radosław Kucharski

Juniorzy młodsi Legii zrobili kolejny krok na drodze do Mistrzostwa Mazowsza. W rozgrywanym na Łazienkowskiej pojedynku pokonali 4-2 KS Wesoła. Mecz rozgrywany był w nieco innych niż do tej pory warunkach - gorąca, parna atmosfera i początkowe problemy z przystosowaniem się do nawierzchni (kilka dni temu na boisku uzupełniono z nawiązką ilość gumowego granulatu, który został wcześniej po części usunięty przez maszyny odśnieżające razem ze śniegiem) spowodowały, że obie drużyny rozpoczęły mecz lekko ospale. W końcu w po kilkunastu minutach gry grajacy tym razem od początku meczu Sebastian Dąbrowski przechwycił piłkę wyrzuconą z autu do stopera i po wygraniu pojedynku 1 na 1 wpakował piłkę do siatki. Legijni juniorzy szybko poszli za ciosem i po podaniu Macieja Prusinowskiego ze srodka pola, dobrze spisujący się na wiosnę Dąbrowski zdobył swoją kolejną bramkę. Kilka minut po przerwie padł kolejny gol dla Legii - w zamieszaniu podbramkowym po akcji Bartłomieja Czarneckiego, rozpaczliwej interwencji obrońcy i rykoszecie piłka wpadła ostatecznie do siatki. trenerzy Legii dokonali kolejnych zmian w składzie, podobnie druzyna przeciwna. Po kilku minutach gola zdobyli nominalni gospodarze - rzut karny wykorzystał grający jeszcze do niedawna w Legii Sebastian Majszczyk. Gracze Wesołej poszli za ciosem i po strzale rezerwowego Daniela Pliszki zdobyli gola kontaktowego. Trenerzy Legii zareagowali natychmiast, dokonując trzech zmian m.in. na tym skrzydle, na którym grali nowo wprowadzeni gracze KS, w tym strzelec gola. Już po paru minutach, po akcji dwóch rezerwowych - Marcela Gąsiora, który podal na lewe skrzydło do Dawida Dzięgielewskiego - padła czwarta, decydująca bramka. Legioniści zdobyli komplet punktów i na 4 kolejki przed końcem mają aż 10 punktów przewagi nad Juniorem Ursynów i 12 nad mającą o 1 mecz rozegrany mniej Agrykolą. Do końca pozostały mecze ze: Zniczem, Marymontem, Bronią Radom i Makowianką, i ciężko oczekiwać sensacyjnych rozstrzygnięć na koniec sezonu.

38. Trofeo Lascaris: dzień 3

GSD Lascaris 0-0 Legia 94

Legia: Karwowski - Drożdżal, Dankowski, Fabiszewski, Przysowa - Kacprzak (26' Żegleń), Sokołowski, Ochman (35' Pielaciński), Misiak (35' Mąka) - Sosnowski (26' Janusiewicz), Kurowski

Legioniści byli bardzo blisko zdobycia kompletu punktów w meczu z drużyną gospodarzy i zapewnienia sobie doskonałej pozycji wyjściowej przed sobotnim meczem z Juventusem. gracze Legii przez większość meczu przeważali i stworzyli sobie sporo okazji bramkowych, których jednak nie zdołali wykorzystać. Mimo to po 2 z 3 kolejek prowadzą samodzielnie w grupie, jako jedyna niepokonana drużyna. Awans do półfinału zapewni im zwycięstwo z Juventusem; w przypadku remisu - trzeba liczyć na dobrą postawę Lascaris w meczu z Alessandrią.