Mateusz Rosłoń asystował przy pierwszym golu dla Legii - fot. Hagi

ME: Legia 3-0 Polonia

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Piłkarze Młodej Legii, grający bez kilku podstawowych zawodników, pewnie pokonali w małych derbach Polonię 3-0 w przedostatniej kolejce rozgrywek Młodej Ekstraklasy. Tym samym legioniści zapewnili sobie wicemistrzostwo tych rozgrywek. Legię na prowadzenie wyprowadził Piotr Wasikowski w 31 minucie spotkania. Na 2-0 podwyższył w 67 minucie Dominik Furman, skutecznie egzekwując rzut karny.

Wynik na 3-0 ustalił 13 minut przed końcem meczu Radosław Mikołajczak. Obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę. Najpierw z boiska usunięty został Krystian Feciuch z Polonii, a dwie minuty później Bartosz Widejko zobaczył drugą w tym meczu żółtą kartkę. Za tydzień ostatni mecz sezonu - Legia na własnym stadionie zmierzy się z Cracovią. Początek meczu w niedzielę o godzinie 18.

ME: Legia 3-0 Polonia Warszawa
1-0 31 min. Piotr Wasikowski (as. Mateusz Rosłoń)
2-0 67 min. Dominik Furman (karny po faulu na Radosławie Mikołajczaku)
3-0 77 min. Radosław Mikołajczak (as. Michał Kopczyński)

Legia: Cezary Osuch - Cezary Michalak, Mateusz Lisiecki, Piotr Augustyniak, Bartosz Widejko - Mateusz Pogonowski (46. Michał Efir), Patryk Koziara (72. Daniel Łukasik), Dominik Furman, Patryk Kamiński (46. Radosław Mikołajczak), Piotr Wasikowski (79. Rafał Wolski), Mateusz Rosłoń (64. Michał Kopczyński).

Polonia: Paweł Nerek - Dominik Lemanek, Daniel Ciach, Bartłomiej Makowski, Marcin Rawski, Maciej Domański, Bartłomiej Gołaszewski (72. Tomasz Milcarz), Krystian Feciuch, Kamil Kudelski (46. Damian Jaroń), Jacek Pawłowski, Mateusz Kordowski.

żółte kartki: Michalak, Widejko, Furman - Ciach, Kudelski, Jaroń, Pawłowski.
czerwone kartki: Widejko (90 min. - za dwie żółte kartki) - Feciuch (88 min.)