Młodzież: mecze sobotnie

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Juniorzy starsi Legii zakończyli sezon wygraną 3-1 z KS Piaseczno. Juniorzy młodsi rozgromili 15-2 Makowiankę, a w następną niedzielę o 12 zagrają w Elblągu w 1/4 MP z Olimpią. Młode Wilki 94 w mocno przemeblowanym składzie zremisowały 1-1 w Sokołowie Podlaskim, zaś osłabiony chorobami rocznik 95 wygrał 8-0 w Mławie. Młode Wilki 1996 pokonały na wyjeździe 2-0 Pogoń Siedlce, a w środę o 18 zagrają o mistrzostwo Mazowsza z Polonią.

Legia 91/2 3-1 (1-1) KS Piaseczno
1-0 18 min. Jakub Wojtczak (as. Patryk Kostyra)
1-1 43 min. Radomski
2-1 47 min. Piotr Karniszewski b.a.
3-1 70 min. Mikołaj Piotrowski (as. Patryk Kostyra z rzutu wolnego)

Legia: Jałocha - Bochenek, Wydra, Cichocki, Delikat (60' Kursa) - Kostyra, Duda, Broniszewski (46' Piotrowski), Karniszewski (75' Pechmann) - Wojtczak (55' Stoch), Rozwandowicz (55' Tietz)

Drużyna juniorów starszych wygrała 3-1, kończąc w ten sposób sezon. Obie drużyny nie walczyły już o nic, więc siłą rzeczy mecz pozbawiony był do pewnego stopnia typowego dla spotkań ligowych napięcia. Legioniści lekko przeważali i w 18. minucie objęłi prowadzenie, gdy prostopadłe podanie Patryka Kostyry wykorzystał skutecznie Kuba Wojtczak. Tuż przed przerwą goście wyrównali, gdy po stracie środkowego pomocnika Legii i szykbiej kontrze napastnik KS trafił w słupek, a następnie dobił swój własny strzał.
Po przerwie legioniści spisywali się nieco lepiej i błyskawicznie odzyskali prowadzenie po indywidualnej akcji Piotra Karniszewskiego. Dobrą okazję miał również Kuba Wojtczak, a dwukrotnie groźnie z dystansu uderzał Kostyra. W 70. minucie, po rzucie wolnym wykonywanym przez tego samego zawodnika, największym sprytem w polu karnym wykazał się Mikołaj Piotrowski, który ustalił wynik spotkania ma 3-1.

Tym samym zakończyła się runda wiosenna rozgrywek MLJSt. Mistrzem Mazowsza został Radomiak, który pokonał 4-2 Wisłę Płock. Warto na koniec odnotować powrót w dzisiejszym meczu do składu Macieja Wydry, który kilka tygodni temu doznał złamania palca u nogi, jak również pierwszy mecz w pełnym wymiarze czasowym po poważnej kontuzji Patryka Kostyry, który zaliczył dwie asysty. Dla graczy z rocznika 1991, najstarszego istniejącego rocznika Młodych Wilków, był to ostatni mecz w rozgrywkach juniorskich. Bilans 26 spotkań tego sezonu to 64 punkty (trzy odebrano za udział w meczu z Nadnarwianką zawieszonego za żółte kartki zawodnika), bramki: 105-19.

Legia 93 15-2 (10-0) Makowianka Maków Maz.
Gole: Dawid Dzięgielewski 3, Kamil Kamiński 3, Michał Kępka 2, Maciej Prusinowski 2, Marko Lukač 1, Bartłomiej Siwak 1, Michał Grudniewski 1, Bartłomiej Czarnecki 1, Mateusz Nowak (karny) 1

Asysty: Karol Grudniewski 3, Sebastian Dąbrowski 2, Marko Lukač 2, Marcel Gąsior 2, Maciej Prusinowski, Dawid Dzięgielewski, Michał Kępka, Nikola Todorović, Kordian Latos po 1

Legia: Wienczatek (41' Nowak) - M. Grudniewski, Siwak, Gołębiewski, Todorović (41' Paczuski) - Kępka (41' Dąbrowski), Gąsior (41' Kalinowski), Latos, Dzięgielewski (41' K. Grudniewski) - Prusinowski (41' Czarnecki), Lukač (44' Kamiński)

Legioniści bez problemu poradzili sobie z przedostatnią w tabeli Makowianką, aplikując gościom aż 15 bramek. Rezultat mimo wszystko zskakujący, biorąc pod uwagę wygraną Makowianki 5-2 z całkiem mocną Gwardią w ostatniej kolejce. Goście przystapili jednak do meczu stosunkowo spięcie, a stracona już w piątej minucie bramka zupełnie załamała ich koncepcję gry. Już do przerwy było 10-0, a trener Dębek wymielił w przerwie większość składu. Po przerwie swoje pierwsze (i to aż trzy!) bramki zdobył powracający do gry po kontuzji mięsnia dwugłowego Kamil Kamiński. Setnego gola w lidze dla Młodych Wilków zdobył z rzutu karnego... bramkarz, Mateusz Nowak. Piąte trafienie dołożył w drugiej odsłone Bartłomiej Czarnecki. Nasi gracze byli jednak momentami zbyt rozluźnieni i goście również wzbogacili swoje konto bramkowe, o dwa trafienia. W sumie w 24 meczach w sezonie legioniści zdobyli 65 punktów i strzelili aż 103 bramki, tracąc jedynie 23. Szczególnie dobrze spisywali się na wiosnę, kiedy to odnieśli komplet zwycięstw.

Po wygranej z Makowianką Mistrzów Mazowsza czeka dwumecz z Olimpią Elbląg w ramach 1/4 finału MP Juniorów Młodszych. Pojedynki odbędą się: w niedzielę o 12 w Elblągu oraz w czwartek o godzinie 14 w Warszawie (dokładne miejsce rozegrania nie zostało jeszcze ustalone).

OSiR Podlasie Sokołów Podl. 1-1 (1-0) Legia 94
1-0 36 min. Adrian Świnarski
1-1 42 min. Filip Kacprzak (as. Jakub Sosnowski)

Legia: Karwowski - Fabiszewski (41' Dankowski), Drożdżal, Sokołowski, Przysowa - Kacprzak (55' Mąka), Malesa (48' Ochman), Pielaciński, Grzyb (41' Żegleń) - Janusiewicz, Sosnowski.

Majac zapewnione Mistrzostwo Mazowsza, trener Sokołowski dał w ostatniej kolejce szansę gry zawodnikom, którzy w tej rundzie grywali mniej. Kilku podstawowych graczy zasiadło na ławce rezerwowych, a paru kolejnych w ogóle nie znalazło się w składzie meczowym. W pierwszej częsci gry walka toczyła się głównie w środku boiska. W 20. minucie dobrą okazję stworzyło sobie Podlasie, ale dobrą interwencją popisał się Karwowski. W odpowiedzi dobrą sytuację do zdobycia gola miał Mateusz Janusiewicz, ale bramkarz zdołał obronić jego uderzenie. Na kilka minut przed przerwą sokołowianie objęli prowadzenie po celnym uderzeniu Adriania Świnarskiego. Po zaciętej pierwszej połowie prowadzili zatem gospodarze.

Trener Sokołowski dokonał po 40 minutach kilku roszad w składzie i legioniści podkręcili tempo gry. Gdy tuż po przerwie wyrównał Filip Kacprzak wydawało się, że legioniści pójdą za ciosem. Gospodarze skupili się na obronie rezultatu i kontrach, ale Karwowski nie miał zbyt wiele do roboty. Niestety, mimo przewagi i kilku dogodnych okazji gola nie udało się zdobyć. Legioniści zakonczyli już sezon, gdyż w tym roczniku nie ma żadnych rozgrywek centralnych. Przez 2 tygodnie trenować będą na własnych obiektach, a potem podjęte zostaną po rozmowach z poszczególnymi zawodnikami decyzje personalne dotyczące przyszłego sezonu i rozpoczynającej się nauki w liceum.
Bilans 22 kolejek sezonu 2009/2010 MLTRS to: 55 punktów przy bilansie bramkowym 72-17. Drugie miejsce na podium, ze stratą 6 punktów, zajął GKP Targówek, a trzecie - Polonia Warszawa, z dorobkiem 48 "oczek". Królem strzelców ligi z 31 trafieniami został Daniel Kraska z Targówka.

MKS Mława 95 0-8 Legia 95
0-1 32 min. Damian Kucharski (dobitka karnego po faulu na Jakubie Araku)
0-2 38 min. Przemysław Milewski (as. Robert Śmigielski)
0-3 45 min. Aleksander Stolarz (as. Przemysław Chmielewski)
0-4 52 min. Oskar Szmołda (as. Jakub Arak)
0-5 61 min. Jakub Arak (as. Przemysław Milewski)
0-6 63 min. Damian Kucharski (as. Jakub Arak)
0-7 68 min. Oskar Szmołda (as. Przemysław Chmielewski)
0-8 70 min. Przemysław Chmielewski (as. Robert Śmigielski)

Legia: Śmiłowski - Milewski, Piórkowski, Kucharski, Okieńczyc - Śmigielski, Stolarz, Dziewicki (50' Knyziak [96]), Romachów (45' Szmołda [96]) - Arak (65' Haluch), Chmielewski

Zdziesiątkowaną zatruciem pokarmowym kadrę zawodniczą i trenerską Młodych Wilków uzupełniły posiłki z rocznika 1996. Kierowana dziś przez Tomasza Grudzińskiego drużyna miała za zadanie stosunkowo najmniejszym nakładem sił wygrać i zadanie udało się wypełnić w 100%. Legioniści utrzymywali się cały czas przy piłce i zwłaszcza w drugiej połowie grali dobrze w odbiorze i skutecznie pod bramką przeciwnika. Gospodarzom sił starczyło na ok. 50 minut gry, później nie byli już w stanie przeciwstawić się lepszym technicznie graczom Legii. Z dobrej strony pokazał się pożyczony z młodszego rocznika Oskar Szmołda, który grał aktywnie na skrzydle i zdobył dwie bramki. Gola i trzy asysty zaliczył z kolei Jakub Arak, a skutecznością wykazał się nawet stoper MW, Damian Kucharski, który zaliczył dwa trafienia. Legioniści zakończyli rozgrywki grupowe z bilansem 64 p. w 22 meczach i stosunkiem bramek 132-4. W czwartek o 17 zmierzą się w finale mistrzostw Mazowsza z KS Piaseczno, na boisku przeciwnika. Te same drużyny zmierzyły się ze sobą także rok temu, wówczas górą byli legioniści.

Pogoń Siedlce 96 0-2 (0-1) Legia 96
0-1 16 min. Rafał Makowski (b.a.)
0-2 59 min. Jakub Nidzgorski (as. Michał Suchanek)

Legia: Jędraszczak (35' Koncki) - Ozga, Makowski (31' Najemski), Gorczyca, Baranowski - Kostylew (35' Suchanek), Mlonek, Podsiadło, Rakowski (31' Nidzgorski) - Turżonek (35' Anczewski), Marusiak (45' Siedlecki)

W meczu kończącym rundę zasadniczą legioniści pokonali na wyjeździe Pogoń Siedlce. Zawodnicy byli już chyba myślami przy spotkaniu finałowym z Polonią (najbliższa środa o 18:00, na ul. Blokowej 3 na Zaciszu), bo choć utrzymywali długo piłkę, to nie forsowali zbytnio tempa. Legia objęła prowadzenie, gdy w zamieszaniu podbramkowym największym sprytem wykazał się Rafał Makowski. Mimo wszystko pierwsza połowa nie zachwycała. Na drugą część meczu Młode Wilki wyszły z lepszą mobilizacją, co zaowocowało większą przewagą w polu i sporą ilością stwarzanych pod bramką przeciwnika okazji. Także i siedlczanie 2-3-krotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Jędraszczaka i Konckiego. Na 20 minut przed końcem wynik na 0-2 ustalił Jakub Nidzgorski po akcji Michała Suchanka. Mecz nie stał na najwyższym poziomie, szczególnie jeżeli chodzi o tempo gry, ale zwycięstwo Młodych Wilków nie było w sumie poważniej zagrożone. Legioniści zakończyli bardzo udane w tym roku rozgrywki grupowe na pierwszym miejscu, z 21 zwycięstwami i 1 remisem oraz bilansem bramkowym 138-10! Drugie miejsce w grupie zajął Legion Radom.