Legia pokonała Mławiankę 5-0 - fot. LegiaLive!

Sparing: Młoda Legia 5-0 Mławianka

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Młoda Legia pokonała w sobotnim sparingu rozegranym w Tłuszczu Mławiankę Mława 5-0. Czwartoligowcy byli zdecydowanie gorsi od legionistów występujących w Młodej Ekstraklasie. Już do przerwy podopieczni Dariusza Banasika prowadzili 3-0. Pierwsza bramka padła w 21. minucie - po asyście Mateusza Rosłonia piłkę do siatki wpakował Dominik Furman.

Fotoreportaż z meczu - 20 zdjęć

Pięć minut później było 2-0. W polu karnym odepchnięty został Rafał Wolski, a jedenastkę na bramkę zamienił Furman.

W 36. minucie po dośrodkowaniu Wolskiego gola głową strzelił Michał Efir. W przerwie skład Legii zmienił się niemal całkowicie. W 48. minucie Kacper Starek po asyście Jakuba Rozwandowicza podwyższył na 4-0, a w 61. minucie Adam Banasiak ustalił wynik na 5-0 po pięknym strzale z 20 metrów. Przy tej bramce asystował Marcin Bochenek. Zwycięstwo legionistów mogło być wyższe, ale w 74. minucie Banasiak z rzutu karnego (podyktowanego za faul na Rozwandowiczu) strzelił nad poprzeczką. Mimo kilku kolejnych dogodnych okazji dla Legii, gol już nie padł.

W Młodej Legii najprawdopodobniej zostanie testowany Marko Matić. Rundki wokół boiska wykonywał powracający wreszcie do normalnych treningów po niedawnym zabiegu Eryk Stoch. Względy zdrowotne uniemożliwiły na razie udział w przygotowaniach Adrianowi Rajczakowi.

W kolejny weekend legioniści zagrają w Ciechanowie mecz z Pogonią Siedlce. Jeszcze nie wiadomo czy spotkanie odbędzie się w sobotę, czy w niedzielę.

Młoda Legia 5-0 (3-0) Mławianka Mława
1-0 - 21 min. Dominik Furman
2-0 - 26 min. Dominik Furman (karny)
3-0 - 36 min. Michał Efir
4-0 - 48 min. Kacper Starek
5-0 - 61 min. Adam Banasiak

Legia (I połowa): Szumski - Lisowski, Michalak, Lisiecki (35' Augustyniak), Wysocki - Wolski, Furman, Łukasik, Matić, Rosłoń - Efir

Legia (II połowa): Osuch - Bochenek, Cichocki, Augustyniak (70' Lisiecki), Widejko - Starek (70' Pogonowski), Kopczyński (70' Rozwandowicz), Duda, Banasiak, Broniszewski - Rozwandowicz (60' Adamski)

żółta kartka: Rosłoń