Młode Wilki zagrały z Sigmą Ołomuniec - fot. Raffi

Młodzież: sparingi wtorkowe (foto + video)

Redakcja, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Sezon ligowy dla wielu drużyn młodzieżowych rozpoczyna się już za kilka dni, stąd trwają intensywne, finalne przygotowania do rozgrywek. Młode Wilki z rocznika 1997 zremisowały na Łazienkowskiej 2-2 z czeską Sigmą Ołomuniec, po 2 golach Eryka Więdłochy. Szczególnie w pierwszej połowie mecz stał na niezłym poziomie. Z kolei juniorzy młodsi CWKS Legii pokonali 2-1 pierwszoligowych rówieśników z Ursusa.

Pozostałe roczniki Młodych Wilków odbywały dziś normalne treningi.
Fotoreportaż z treningu MW99 - 15 zdjęć Bodziacha

Legia 97 2-2 (1-0) Sigma Ołomuniec 97
(grano 2x30 minut)
Gole:
1-0 25 min. Eryk Więdłocha (as. Mateusz Wieteska)
1-1 36 min. M. Barnet
2-1 40 min. Eryk Więdłocha (as. Maksymilian Maj)
2-2 46 min. Petr Sivanič

Legia: Wojcieszak - Zabłocki, Kostrzanowski, Piątek, Witkowski (45' Brzosko) - Wojczuk (31' Zaradny), Krasuski (31' Maj), Wieteska (43' Zurabiszwili), Kuncewicz (43' gracz testowany) - Wiśniewski (31' Mamla), Więdłocha (40' gracz testowany)
Trener: Bernard Kapuściński
Widzów: 35

Drużyna trampkarzy młodszych zmierzyła się z ciekawym i wymagającym przeciwnikiem, czeską Sigmą Ołomuniec. Mimo że w spotkaniu nie wystąpili wszyscy podstawowi gracze Legii, nasi zawodnicy osiągnęli przewagę, którą udokumentował golem na 5 minut przed przerwą Eryk Więdłocha. Niedługo po przerwie goście wyrównali, przy niezdecydowanej postawie naszej obrony, ale niezawodny Więdłocha ponownie wyprowadził legionistów na prowadzenie. W ostatnich minutach na boisku pojawiło się coraz więdcej graczy testowanych oraz powracających do gry po długich urazach, stąd siłą rzeczy tempo gry Legii spadło, a inicjatywę przejęli goście. Stworzyli sobie oni trzy dogodne sytuacje, z których jedną wykorzystał Petr Sivanič, ustalając wynik spotkania na 2-2.

Już dokładnie za tydzień inauguracja sezonu - na ul. Myśliwieckiej legioniści zmierzą się o 17 z silną Agrykolą, której przedstawiciele uwaznie obserwowali dizsiejsze spotkanie.

CWKS Legia 94 2-1 KS Ursus 94
Gole:
0-1
1-1 Dawid Pydyn (as. Maciej Obrębski)
2-1 Krystian Kopeć (as. Bartek Błesnowski)

CWKS Legia: Dariusz Przysowa - Maciej Obrębski, Bartek Błesnowski, Kacper Bożałek, Daniel Kruk - Piotr Papież, Maciej Ćwiąkała, Michał Ziedalski, Krystian Kopeć - Arek Sikorski, Dawid Pydyn
oraz Patryk Lipiński, Mariusz Pec, Emil Rogowski, Albert Nowakowski
Trener: Łukasz Winek

Legioniści w ostatnim sparingu przed nowym sezonem zmierzyli się z beniaminkiem I ligi mazowieckiej Ursusem. Spotkanie było twarde i zacięte, ale więcej okazji do zdobycia goli mieli (m.in. za sprawą Arka Sikorskiego) gracze CWKS. Mimo to prowadzenie objęli po błędzie legijnej obrony zawodnicy Ursusa. Ostatnie minuty spotkania pokazały jednak, że przygotowania do sezonu nie poszły na marne i lepiej znoszący trudy meczu "Wojskowi" strzelili w końcu dwa gole, wygrywając ostatecznie 2-1.