Młodzież: Legia 92/3 5-0 Agrykola 92

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Juniorzy starsi Legii jako pierwsi spośród drużyn młodzieżowych zainaugurowali rozgrywki ligowe. Ich przeciwnikami była jedenastka Agrykoli, która do przerwy stawiała dzielnie opór. W drugiej połowie legioniści naregulowali celowniki, poprawili tempo i płynność gry i odnieśli przekonujące zwycięstwo 5-0. Hattrickiem popisał się Kamil Kamiński.

W spotkaniu z uwagi na drobne urazy, rehabilitację po wcześniejszych kontuzjach oraz występy w reprezentacji nie wystąpili: Mizgała, Mikołajczyk, Żywko, Dzięgielewski, K. Grudniewski, Chrostowski, Lukac, Siwak i Czarnecki. Stąd tylko 4 rezerwowych z pola i Kamil Brzeziański z rocznika 94 na ławce rezerwowych.

Pierwsza odsłona zdominowana była przez zaciętą walkę w środku pola. Brakowało jednak fajerwerków i korzystnych okazji bramkowych z obu stron. Po części wynikało to z braku zrozumienia między graczami połączonych niedawno roczników, z drugiej strony zaś - tempo gry nie było zbyt wysokie, zas goście walczyli z dużym poświęceniem. Po przerwie gra wyglądała już zupełnie inaczej, a choć padło aż pięć bramek, okazji do ich zdobycia było co najmniej drugie tyle. Najbliższy wzbogacenia swojego konta bramkowego był Sebastian Dąbrowski, który z pięciu metrów trafił w bramkarza MKS-u. Wynik otworzył Bartłomiej Kursa, który zamknął skutecznie akcję po rzucie rożnym, zaś najbardziej bramkostrzelny okazał się Kamil Kamiński, zdobywca trzech goli.

W tabeli ligowej po pierwszej kolejce legionisci są drudzy za Wisłą Płock, która wygrała w Grodzisku Mazowieckim aż 6-0.

Legia 92/93 5-0 (0-0) Agrykola Warszawa 92
1-0 52 min. Bartłomiej Kursa as. Michał Rzuchowski - rzut rożny
2-0 63 min. Kamil Kamiński as. Sebastian Dąbrowski
3-0 65 min. Sebastian Dąbrowski as. Michał Kępka
4-0 72 min. Kamil Kamiński b.a.
5-0 87 min. Kamil Kamiński as. Nikola Todorović

Legia: Wienczatek - Kępka, M. Grudniewski, Długołęcki, Kursa (68' Gołębiewski) - Karniszewski (46' Todorović), Gąsior, Rzuchowski (70' Latos), Kamiński - Prusinowski, Tietz (46' Dąbrowski)

Arka Gdynia 2001 9-5 CWKS Legia 2001

W spotkaniu sparingowym rozegranym w Gdyni legioniści ulegli 9-5 arkowcom z tego samego rocznika. W meczu rozegranym dwa dni wcześniej we Władysłowawowie Arka wygrała 10-1 (2-0,4-1,4-0).