Fragment meczu CWKS 94 z Gryfią Mirów

Młodzież: mecze sobotnie

Redakcja, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Sobotnie mecze zakończyły się w większości wygranymi młodych legionistów. Młode Wilki 94 pokonały 4-2 Ursus, a ich starsi koledzy wygrali 7-1 w Wierzbicy. Gracze z rocznika 95 pechowo zremisowali 1-1 w Sokołowie, a młodzicy pokonali w Konstancinie wicelidera-Kosę 1-0. Trzecie zwycięstwo z rzędu juniorów mł. CWKS, tym razem 5-0 z Gryfią Mirów. Rocznik 1997 pokonała 2-1 Naprzód Zielonki, a ich o rok młodsi koledzy wygrali aż 14-0 z Olimpią W-wa '98.

Wygrali również żacy (5-4 z AP Gol), a porażkę, z Unią Warszawa, odniosły jedynie orliki z rocznika 2000.

Orzeł Wierzbica 92/3 1-7 (1-3) Legia 92/3
0-1 4 min. Bartłomiej Czarnecki (as. Kamil Kamiński)
1-1 7 min.
1-2 32 min. Bartłomiej Czarnecki (b.a.)
1-3 40 min. Karol Grudniewski b.a.
1-4 49 min. Marcel Gąsior (as. Michał Rzuchowski)
1-5 67 min. Marko Lukač (as. Marcel Gąsior)
1-6 77 min. Sebastian Dąbrowski (as. Marko Lukač)
1-7 80 min. Marcel Gąsior (as. Karol Grudniewski)

Legia: Wienczatek - Kępka (60' Gołębiewski), Długołęcki, Siwak, K. Grudniewski - Czarnecki, Latos, Rzuchowski (60' Dąbrowski), Tietz (46' Gąsior) - Prusinowski, Kamiński (46' Lukač)

Gospodarze tylko przez 30 minut stawiali zacięty opór drużynie Legii. Później na boisku dominowała już tylko jedenastka Młodych Wilków. Po dwa gole zdobyli dobrze spisujący się dziś: Bartłomiej Czarnecki i Marcel Gąsior.

Legia 94 4-2 (1-1) KS Ursus 94 - Zdjęcia z meczu
0-1 25 min. Tomasz Kłósek b.a.
1-1 40 min. Kamil Kurowski (as. Łukasz Turzyniecki)
2-1 44 min. Norbert Misiak (as. Łukasz Turzyniecki)
3-1 49 min. Kamil Kurowski (as. Norbert Misiak)
4-1 72 min. Maciej Mąka (as. Daniel Fabiszewski)
4-2 77 min. Marcin Błachut b.a.

Legia: Zieliński - Fabiszewski, Ochman, Dankowski, Przysowa - Turzyniecki (62' Arak), Sokołowski, Janusiewicz (69' Żegleń), Misiak - Mąka, Kurowski

Na pierwszą połowę legioniści wyszli jakby mało skoncentrowani, w przeciwieństwo do bardzo zmobilizowanych gości, którzy po błędzie naszego obrońcy, który podał przeciwnikowi piłkę, objęli w 25. minucie prowadzenie. Młode Wilki utrzymywały się długo przy piłce, ale zbyt mało wykorzystywały grę skrzydłami, a jednostajna gra środkiem nie dawała efektów. Tuż przed przerwą po ładnej akcji gola wyrównującego zdobył Kamil Kurowski. W drugiej połowie uaktywniły się skrzydła legijnej jedenastki; dobra postawa Misiaka i Turzynieckiego zaowocowała szybko dwoma kolejnymi trafieniami, oraz niezaliczonym golem Macieja Mąki. Zawodnik ten zdołał jednak zdobyć gola w ostatniej fazie spotkania. Wynik ustalił w samej końcówce Marcin Błachut, który skrzętnie wykorzystał prezent od naszego stopera. Legia prowadzi w tabeli i utrzymuje przewagę nad GKP Targówek i pozostałymi drużynami z czołówki, które tym razem zgodnie wygrały swoje spotkania.

CWKS Legia 94 5-0 (1-0) Gryfia Mirów 94 - Zdjęcia z meczu
1-0 5 min. Maciej Ćwiąkała (as. Emil Rogowski)
2-0 43 min. Arek Sikorski (as. Kacper Bożałek)
3-0 57 min. Krystian Kopeć (dob. strzału Kacpra Bożałka)
4-0 61 min. Maciej Ćwiąkała (as. Krystian Kopeć)
5-0 68 min. Maciej Cwiąkała (karny po faulu na Hubercie Korczaku)

CWKS Legia: Dariusz Przysowa (61' Daniel Polak) - Emil Rogowski (70' Piotr Halik), Maciej Obrębski, Adrian Orlik, Kordian Miros - Piotr Papież (Kpt), Maciej Ćwiąkała (73' Patryk Lipiński), Bartłomiej Błesnowski (54' Hubert Korczak), Krystian Kopeć (64' Mariusz Pec) - Daniel Kruk (41' Arkadiusz Sikorski), Kacper Bożałek (61' Dawid Pydyn)

Kolejna wygrana podopiecznych Piotra Płeszki, tym razem z drużyną z Mirowa, która zajmowała przed tym meczem miejsce w końcówce tabeli. Po szybko zdobytym przez Macieja Ćwiąkałę golu legioniści
"osiedli na laurach" i pierwsza połowa nie należała do zbyt ciekawych widowisk. Więcej emocji było po przerwie - zaraz po wejściu swojego pierwszego gola w sezonie zdobył Arek Sikorski, a za tą bramką posypały się kolejne. Hat-trickiem popisał się Maciej Ćwiąkała, a swoją czwartą bramkę w sezonie zdobył Krystian Kopeć. W grze legionistów pojawia się coraz więcej porządku, ale wciąż czeka ich wiele pracy nad szlifowaniem umiejętności i dyscypliny taktycznej. Cieszy, że pierwszy raz od... (od dawna ;-) ) "Wojskowi" wystawili pełny 18-osobowy skład, a każdy z zawodników otrzymał szansę gry. Za tydzień mecz wyjazdowy z przedostatnią w tabeli, ale groźną na swoim boisku Koroną HiD Ostrołęka.

OSiR Sokołów Podlaski 95 1-1 (1-0) Legia 95
1-0 26 min. (rzut karny)
1-1 52 min. Marcin Piórkowski (as. Aleksander Jagiełło)

Legia: Smyłek - Waszkiewicz, Kucharski (64' Romachów), Piórkowski, Juźwik - Stolarz, Dziewicki, Parobczyk, Wilimowski - Śmigielski, Chmielewski (46' Jagiełło)

Trzeci w tym sezonie remis legionistów. Gospodarze objęli prowadzenie po kontrze i rzucie karnym, a następnie cofnęli się na własną połowę, broniąc wyniku. Legioniści odrobili stratę zaraz po przerwie, gdy po rzucie wolnym Jagiełły piłkę w okolicy "krótkiego słupka" strącił Marcin Piórkowski. Niestety zaraz potem Legia straciła kontuzjowanego Damiana Kucharskiego. Legia stworzyła sobie kilka okazji (najbliżej szczęścia był Łukasz Dziewicki, który trafił w poprzeczkę), ale mimo sporej przewagi nie zdołała udokumentować jej bramką.

Naprzód Zielonki 97 1-2 (1-1) CWKS Legia 97
1-0 19 min.
1-1 26 min. Tomasz Rzepliński
1-2 45 min. Jakub Bratkowski (as. Tomasz Rzepliński)

CWKS Legia: Olek - Bratkowski, Lewiński, Skałkowski, Kulczyński - Rzepliński (54' Damian Słupski), Kupiec, Królak, Wójcik (36' Cybulski) - Ampulski, Figielski

Po zaciętym meczu legioniści odnieśli kolejne już zwycięstwo w tej rundzie. W meczu w drużynie zadebiutował Damian Słupski, a w bramce - Paweł Olek, zastępujący leczącego złamanie ręki Piotra Żukowskiego. Wygrana dała legionistom awans na fotel wicelidera grupy, za SA Żmuda.

KOSA Konstancin 0-1 (0-0) Legia 98
Gol: 0-1 57 min. Patryk Gregorczuk b.a.

Legia: Ceran - Orłowski, St. Ławcewicz, Żyro - Leleno, Waniek, Korczakowski - Wiszorowski, Leidewall
oraz: Balawajder, J. Ławcewicz - Gregorczuk, Najemski - Kaniecki, Świerszcz, Kijewski, Sauczek - Jabłoński

Gracze z Konstancina wyciągnęli wnioski z wysoko przegranego meczu w finałach mistrzostw Warszawy i tym razem postawili na taktykę bardzo defensywną. Z tej przyczyny atak pozycyjny Legii, podobnie jak w niedawnym spotkaniu z Piasecznem, przypominał nieco walenie głową w mur. W słupek trafił Patryk Gregorczyk, dwóch akcji nie zdołał skutecznie zakończyć Wiktor Wiszorowski, sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Olek Waniek. W końcu w ostatnich minutach meczu, po indywidualnej akcji gola na wagę trzech punktów dla Młodych Wilków zdobył Patryk Gregorczuk.

CWKS Legia 98 14-0 (5-0) Olimpia Warszawa 98 - Zdjęcia z meczu
1-0 13 min. Kacper Gąstał (as. Kewin Przygoda)
2-0 16 min. Maciej Pietrzykowski (as. Alek Osowski)
3-0 24 min. Kacper Gąstał (as. Maciej Pietrzykowski)
4-0 30 min. Alek Osowski (as. Mateusz Bui)
5-0 32 min. Mateusz Bui (as. Adrian Skowroński)
6-0 37 min. Alek Osowski
7-0 40 min. Alek Osowski (as. Maciej Pietrzykowski)
8-0 43 min. Andrzej Ameliańczyk (as. Kewin Przygoda)
9-0 48 min. Andrzej Ameliańczyk (as. Kamil Chmielewski)
10-0 50 min. Mateusz Bui (as. Kacper Gąstał)
11-0 52 min. Maciej Pietrzykowski (as. Bartek Sędziak)
12-0 57 min. Maciej Pietrzykowski (as. Adrian Skowroński)
13-0 61 min. Mateusz Bui (as. Kacper Gąstał)
14-0 65 min. Kacper Gąstał (as. Alek Osowski).

CWKS Legia: Nowakowski - Chmielewski, Osowski, Ameliańczyk (Liber) - Pietrzykowski, Bui, Przygoda, Skwroński (Sędziak) - Gąstał

Bardzo łatwo przyszło zwycięstwo podopiecznym trenera Jagusia. Olimpia próbowała podjąć walkę głównie w pierwszej połowie, i wyprowadziła kilka groźnych kontr. Po jednej z nich , już po przerwie, piłka trafiła w słupek. Poza tymi momentami braku koncentracji w obronie, legioniści niepodzielnie dominowali na boisku. Przy lepszej skuteczności mogli nawet przekroczyć granicę 2 goli, bezlitośnie jednak obijali bramkarza, słupki i poprzeczkę. Cieszy w miarę składna i zespołowa gra, martwi jedynie, że do tak solidnie prowadzonej i ładnie dla oka grającej drużyny nie garną się kolejni gracze, na skutek czego ławka rezerwowych składała się dziś z zaledwie 2 osób.

4-5 Mikołaj Firek

CWKS Legia: Kąkol - Cyburski, Chaterera, Firek, Janusz, Paradowski, Laskus oraz Niedbała, Markowski

Po dramatycznym meczu pełnym walki legioniści zdołali odrobić straty z wczesnej fazy meczu i wygrali czwarte spotkanie w tym sezonie. Obecnie zajmują w tabeli 3. miejsce, ale do lidera tracą zaledwie 2 punkty. Właśnie 2 najbliższe mecze, z liderującymi Agrykolą i Deltą, zadecydują o układzie tabeli w rundzie jesiennej.

CWKS Legia 2000 1-7 (0-3) Unia Warszawa 2000 - Zdjęcia z meczu
0-1 4 min. Kuba Grygalewicz
0-2 7 min. Łukasz Brzozowski
0-3 28 min. Kuba Grygalewicz
0-4 38 min. Filip Stępniak
1-4 39 min. Szymon Milczarek (as. Rafał Sierajewski)
1-5 45 min. Paweł Jaroszewski
1-6 54 min. Maciej Palczewski
1-7 56 min. Maciej Palczewski

CWKS Legia: Alek Grabowski - Paweł Cebulski, Kuba Buliński, Kuba Piórkowski, Marcin Szymański, Rafał Sierajewski, Szymon Milczarek

Drużyna Unii pokazała, że nieprzypadkowo zajmuje pozycję lidera. Dobrze zorganizowana i niebezpieczna w grze ofensywnej drużyna z Bemowa szybko zdobyła dwie bramki, co zdecydowanie podkopało morale legionistów, którzy przez następne pół godziny grali jakby na pół gwizdka. Brak rezerwowych nie ułatwiał zadania trenerowi. Krótki zryw dał legionistom gola po ładnej akcji i strzale w długi róg Szymona Milczarka, ale końcówka trzeciej i czwarta kwarta należały ponownie do unistów, którzy uzyskali trzy kolejne trafienia.

6. Rakovia Warszawa 5 3p.

Skład CWKS Legii '02 na turnieju: Mikołaj Adamczak, Krzysztof Ładomirski, Karol Zbrojkiewicz, Kamil Pudełko, Damian Ślasa, Igor Ruciński, Szymon Martyniak, Jakub Łyś, Michał Janowicz, Piotr Bujak.
Trenerzy: Tomasz Świerczewski i Tomasz Borowik