Młode Wilki 97 pewnie pokonały Piasta - fot. Raffi

Młodzież: mecze wtorkowe i środowe

Redakcja - Wiadomość archiwalna

We wtorek i środę rozegrano trzy zaległe mecze drużyn młodzieżowych. Młode Wilki 97 pokonały 4-0 Piasta Piastów, zaś trampkarze starsi CWKS wygrali 3-0 z Orkanem Sochaczew '95. Porażkę 3-5 ponieśli na Marymoncie 9-latkowie z CWKS, którzy ulegli UKS Dragon.
CWKS Legia 95 3-0 (2-0) Orkan Sochaczew 95
1-0 13 min Robert Melich (as. Marcin Dołoszyński)
2-0 29 min Adam Słowik (as. Robert Melich)
3-0 54 min. Kacper Puza (rzut wolny)

CWKS Legia: Dobiesz - Jędrzejczyk, Gołębiowski, Witek, Olszak - Słowik (76' Sysik), Sajecki (59' Majkowski), Puza, Katri (69' Kułakowski) - Melich (55' Cybulski), Dołoszyński (72' Masny)

Legioniści kontynuują dobrą passę wygrywając 3-0 z Orkanem. Już w pierwszej połowie zarysowała się lekka przewaga "wojskowych", którzy grając konsekwentnie w obronie i ataku zdobyli dwa gole. Goście odpowiedzieli trafieniem w poprzeczkę. Także po przerwie obraz gry był zasadniczo podobny. Wynik spotkania ustalił silnym uderzeniem w rzutu wolnego Kacper Puza. Mimo kilku kolejnych okazji wynik nie uległ już zmianie.

Piast Piastów 97 0-4 (0-1) Legia 97 - Zdjęcia z meczu
0-1 21 min. Kacper Krasuski (as. Konrad Zaradny)
0-2 42 min. Patryk Kostrzanowski (as. Michał Podlecki)
0-3 55 min. Krystian Gębalski (as. Eryk Więdłocha)
0-4 59 min. Eryk Więdłocha (as. Krystian Gębalski)

Ceran [98] - Polak (45' Gębalski), Kostrzanowski, Wieteska, Kuncewicz - Krasuski, Podlecki, Maj, Zaradny (50' Brzosko) - Więdłocha, Wiśniewski

Legioniści przystąpili do meczu bez 8 kontuzjowanych graczy, z raptem 2 rezerwowymi z pola. Na szczęście większość z tych urazów nie jest poważna i zawodnicy nieobecni powinni wrócić do gry jeszcze przed końcem rundy. Pierwszą połowę rozpoczęła bardzo groźna kontra w wykonaniu gospodarzy, której wykończenie nie było jednak skuteczne. Potem spotkanie miało już bardziej spodziewany przebieg - legioniści atakowali, piastowianie dwukrotnie odpowiedzieli groźnymi kontrami. W 21. minucie prowadzenie dla Legii zdobył Kacper Krasuski i był to jedyny gol w tej części gry, choć w 30. minucie bardzo bliski szczęścia był po uderzeniu głową Mateusz Wieteska.

Druga połowa to już wyraźniejsza przewaga legionistów. Gracze Piasta z rzadka zbliżali się do bramki Legii i praktycznie nie stworzyli w tej połowie żadnej groźnej sytuacji. Po wymianie piłek w środku pola i szybkim rajdzie prawą stroną gola na 0-2 zdobył Patryk Kostrzanowski, niedługo potem pierwszego gola w tym sezonie zdobył wprowadzony po przerwie na boisko Krystian Gębalski, wykorzystując dogranie Eryka Więdłochy. W 59. minucie obaj zawodnicy zamienili się rolami i tym razem bramkę zdobył strzałem z woleja Więdłocha - jest to już 21. trafienie tego gracza w obecnych rozgrywkach. Po chwili piłka ponownie zatrzepotała w siatce i konto bramkowe naszego snajpera mogło się powiększyć, ale arbiter uznał, że Więdłocha faulował wcześniej obrońcę. Mimo kolejnych okazji (Kostrzanowskiego, Wieteski i Kamila Wiśniewskiego) więcej goli już nie padło. Trwa jednak doskonała passa meczy bez straconego gola - bilans bramkowy podopiecznych Bernarda Kapuścińskiego i Jarosława Wojciechowskiego to 56-0! Legioniści mają 3 punkty przewagi nad Legionem Radom, z którym zmierzą się przy Łazienkowskiej w najbliższy wtorek o 13 na Łazienkowskiej!

5-3 49 min. Bartosz Marciniak

CWKS Legia: Krzysztof Bujak, Rafał Rojda - Daniel Aduku, Norbert Duda, Marek Bieda, Jakub Śliwa, Paweł Kugel, Sebastian Duczek, Stanisław Muniak, Przemysław Szostak, Jakub Łyś [02], Michał Janowicz [02].

Ciekawy mecz w wykonaniu obu drużyn skrzatów. Bardziej skuteczni okazali się gospodarze i to oni zainkasowali komplet punktów, jednak i legioniści stworzyli sobie wiele dobrych okazji, a swoją postawą nie przynieśli wstydu. Dzięki wygranej gospodarze zapewnili sobie trzecie miejsce w Lidze Skrzatów na koniec rundy jesiennej.