Polska 3-1 Wybrzeże Kości Słoniowej. Debiut Borysiuka

Woytek - Wiadomość archiwalna

Zakończyła się fatalna seria "Biało-czerwonych" bez zwycięstwa. Na stadionie w Poznaniu, w obecności kompletu kibiców, Polacy pokonali Wybrzeże Kości Słoniowej 3-1. Dwie bramki zdobył Robert Lewandowski, jedną Ludovic Obraniak. W ostatnich pięciu minutach w kadrze zadebiutował legionista Ariel Borysiuk.

Pierwszą bramkę Polacy zdobyli w 19. minucie. Rafał Murawski ładnie odebrał piłkę rywalowi na środku boiska, podał do Adama Matuszczyka, który prostopadłym podaniem świetnie obsłużył Roberta Lewandowskiego. Napastnik Borussii Dortmund minął bramkarza i z ostrego kąta wpakował piłkę do siatki. Niestety prowadzenia nie udało się utrzymać do przerwy. Po dośrodkowaniu z prawej strony błąd popełniło dwóch defensorów Polski - Tomasz Jodłowiec oraz Grzegorz Wojtkowiak i Gervinho z 8 metrów doprowadził do wyrównania.

W 65. minucie "Biało-czerwoni" ponownie objęli prowadzenie. Fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Ludovic Obraniak. Piłka uderzona z wysokości bocznej linii pola karnego wpadła po długim rogu w samo okienko bramki strzeżonej przez Daniela Yeboyaha. Dziesięć minut przed końcem miała miejsce niemal kopia akcji z pierwszej połowy. Ponownie z głębi pola świetnie prostopadle zagrał Matuszczyk, a Robert Lewandowski tym razem bez omijania bramkarza posłał piłkę po ziemi tuż przy słupku.

Polska 3-1 (1-1) Wybrzeże Kości Słoniowej
1-0 - 19 min. Robert Lewandowski
1-1 - 45 min. Gervinho
2-1 - 65 min. Ludovic Obraniak
3-1 - 80 min. Robert Lewandowski

Polska: Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek, Grzegorz Wojtkowiak, Tomasz Jodłowiec, Maciej Sadlok - Jakub Błaszczykowski, Rafał Murawski, Adam Matuszczyk (93' Hubert Wołąkiewicz), Ludovic Obraniak (89' Euzebiusz Smolarek) - Adrian Mierzejewski (72' Paweł Brożek) - Robert Lewandowski (85' Ariel Borysiuk)

Wybrzeże Kości Słoniowej: 1. Daniel Yeboah - 20. Guy Demel, 22. Souleymane Bamba, 5. Alain Deguy, 3. Arthur Boka (83' 17. Siaka Tiene)- 10. Gervinho, 19. Yaya Toure (88' 7. Emerse Fae), 21. Emmanuel Eboue (54' 13. Romaric), 9. Cheikh Tiote (90' 2. Brou Angoua), 18. Abdulkader Keita (71' 15. Seydou Doumbia) - 11. Wilfried Bony.

żółte kartki: Sadlok - Tiote, Bony.