Sparing: Znicz Pruszków 2-1 Młoda Legia

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W rozegranym dziś rano w Pruszkowie sparingowym meczu, II-ligowy Znicz pokonał Młodą Legię 2-1. Jedynego gola dla naszej drużyny zdobył 18-letni Michał Kopczyński. Następny, ostatni sparing przed wyjazdem do Włoch Młoda Legia rozegra w środę o 17 w Sulejówku, a przeciwnikiem będzie Bug Wyszków.

Znicz Pruszków 2-1 (2-1) Młoda Legia

1-0 3 min. Michał Pruchnik
2-0 18 min. Maciej Rybaczuk
2-1 34 min. Michał Kopczyński

Skład: Jałocha (Wienczatek ng) - Lisowski (46' Bochenek), Augustyniak, Lisiecki (46' Cichocki), Kursa (70' Lisowski) - Starek (46' Kamiński), Duda (46' Latos), Kopczyński, Matić (46' Dzięgielewski) - Rosłoń (46' Prusinowski), Majkowski.

Legioniści do meczu przystąpili zdziesiątkowani grypą żołądkową (która wyeliminowała z gry m.in. Widejkę, Rozwandowicza, Chrostowskiego, Michalaka, Długołęckiego, Czarneckiego i M. Grudniewskiego). Mimo tego od początku mogliśmy oglądać ciekawy i zaciety mecz. Gospodarze dwukrotnie zaskoczyli legionistów po stałych fragmentach gry i szybko objęli 2-bramkowe prowadzenie. Młoda Legia nie poddawała się i 34. minucie Michał Kopczyński wykorzystał nieudaną pułapkę ofsajdową pruszkowian, zdobywając gola kontaktowego. Wyrównanie było blisko parę minut później, gdy rzut karny egzekwował Piotr Augustyniak - niestety nie zdołał go wykorzystać. Legioniści stworzyli sobie dużą ilość dogodnych sytuacji, niestety ani Mateusz Rosłoń (trzykrotnie!), Kacper Starek ani Kamil Majkowski nie zdołali pokonać golkipera Znicza w sytuacjach sam na sam. Również tuż po przerwie podopieczni Dariusza Banasika kontrolowali grę, ale najlepszej sytuacji nie wykorzystał Marcin Bochenek. W późniejszym okresie gry gracze Znicza odzyskali rezon, ale żadna z drużyn nie zdołała już zdobyć gola.

Mimo porażki postawę drużyny w rozgrywaniu akcji można ocenić w miarę pozytywnie. Był to wartościowy sparing z dość mocnym przeciwnikiem i dał choćby częściową odpowiedź na pytanie, gdzie znajdują się jeszcze pewne słabości drużyny. Przy lepszej skuteczności wynik mógł być zupełnie inny. W spotkaniu po raz kolejny wystąpiło kilku graczy drużyn juniorskich.