Boks: Trzech legionistów wygrało w GP w Śremie

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Od piątku do niedzieli w Śremie trwały bokserskie zawody z cyklu Grand Prix PZB, będące kwalifikacjami do mistrzostw Polski w boksie, które odbędą się w marcu. Do niedzielnych finałów awansowało trzech zawodników Legii: Michał Prusak (64 kg), Paweł Michalik (75 kg) i Piotr Witczak (81 kg). Wszyscy trzej wygrali swoje walki i zwyciężyli w swoich kategoriach wagowych.
Daniel Żaboklicki (52 kg) przegrał w półfinale z Rafałem Kaczorem (Box-Team Wałbrzych) w pierwszej rundzie. Prusak awansował do finału poprzez walkower oddany przez Kajetana Kiersteina (Junior Boks Poznań). W finale zaś pokonał Mariusza Kaczmarczyka (MOSM Tychy) 9-7.

Paweł Michalik pokonał w 1/2 finału Adama Kośmidera (Tygrys Elbląg) 6-4, a w decydującej walce Tomasza Gromadzkiego (Kleofas Katowice) 10-7. Startujący w kategorii wagowej do 81 kg Piotr Witczak w 1/4 finału wygrał bardzo pewnie przed czasem. W półfinale po wyrównanym starciu pokonał na punkty 10-9 Przemysława Bartkowiaka (Boks Poznań), a w finale zwyciężył Patryka Rostkowskiego (Hetman Białystok) 9-4.

W 1/4 finału swoją walkę przegrał trener kick-boxerskiej Legii, Przemysław Ziemnicki.