Młodzież: mecze środowe i czwartkowe

Raffi - Wiadomość archiwalna

Z dobrej strony pokazuje się drużyna orlików CWKS Legia Bemowo 2001 przebywająca na obozie w Barcicach. Po wygranej 4-1 z Glinikiem Gorlice młodzi legioniści wysoko, bo aż 16-5, pokonali rówieśników z Cracovii Kraków, a następnie wygrali 13-1 z Sokołem Stary Sącz. Rywalizację w turnieju w słowackich Michalovcach rozpoczęły dwa najstarsze zespoły Młodych Wilków. Zarówno juniorzy starsi, jak i juniorzy młodsi z rocznika '94 pokonali rówieśników z litewskiego Ekranasu w stosunku 2-0.

Młode Wilki 92/3 w drugim czwartkowym pojedynku wygrały 2-1 po zaciętej walce z kadrą Słowacji U-17 (przygotowującą się w Michalovcach do eliminacji mistrzostw Europy). W drugim meczu Młodych Wilków 94 padł z kolei wynik 1-1.

Jednobramkową porażkę po zaciętym meczu z AON Rembertów ponieśli trampkarze młodsi Legii Bemowo 97. Drużyna ta, w której wystąpiło dziś kilku nowych zawodników, cały czas prowadzi nabór uzupełniający. Nie ma żadnej selekcji, dlatego wszystkich chętnych, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności, a także rozpocząć swoją przygodę z piłką, zapraszamy na treningi. Każdy nowy kandydat na zawodnika przez tydzień ma szansę swobodnego trenowania. W tym czasie ma możliwość zapoznania się z drużyną, trenerem, atmosferą na zajęciach oraz trudem treningowym. Następnie podejmowana jest decyzja o zapisaniu i przyjęciu do drużyny. Składka członkowska miesięczna wynosi 80 zł. Wszystkie informacje można uzyskać bezpośrednio u trenera (Michał Kapusta - tel. 600 874 345).

Legia 92/3 2-0 (0-0) Ekranas Poniewież 92/3
1-0 35 min. gol samobójczy
1-1 45 min. Sebastian Dąbrowski

Legia 92/3: Wienczatek (45' gracz testowany)[94] - Breś, Gołębiewski, Długołęcki, Todorović - Kępka (45' Prusinowski), Latos, Broniszewski, Dzięgielewski (45' Żywko) - Prusinowski (31' Lukač) - Tietz (31' Dąbrowski)
Trenerzy: Krzysztof Dębek i Radosław Kucharski

Legioniści doskonale rozpoczęli międzynarodowy turniej w Michalovcach, wygrywając 2-0 z zespołem z Litwy. Skład juniorów starszych uzupełniło kilku graczy, którzy przebywali we Włoszech na obozie z Młodą Legią (m.in. Breś, Tietz, Lukač i Broniszewski). Legioniści uzyskali przewagę w polu, ale długo nie mogli zdobyć gola. Dopiero po przerwie, po zespołowej akcji i ostrym dośrodkowaniu Michała Kępki, bramkarza Ekranasa pokonał strzałem głową... jego własny obrońca. Dziesięć minut później Sebastian Dąbrowski wykorzystał dobre prostopadłe podanie ze środka pola, ograł bramkarza i podwyższył na 2-0. Legioniści utrzymali dwumbramkowe prowadzenie do końca spotkania. Wszystkie mecze rozgrywane są systemem 2x30, z możliwością dokonywania zmian powrotnych.

Słowacja U-17 1-2 (0-1) Legia 92/3
0-1 23 min. Dawid Dzięgielewski (dobitka rzutu wolnego egz. przez tego samego zawodnika)
0-2 36 min. Mateusz Tietz (as. Sebastian Dąbrowski)
1-2 46 min.

Legia 92/3: Wienczatek - Breś, Długołęcki (50' Latos), Gołębiewski, Todorović - Kępka (35' Żywko), Latos (31' Gąsior, Broniszewski, Dąbrowski - Dzięgielewski (35' Prusinowski) - Lukač (35' Tietz)

W drugim czwartkowym meczu o 15:00 Młode Wilki 92/3 zagrały z reprezentacją Słowacji do lat 17 (rocznik 1994). W bardzo zaciętym, stojącym na wysokim poziomie i wyrównanym meczu, w którym szala zwycięstwa przechylała się w obie strony, nieco więcej atutów mieli legioniści i to oni wygrali 2-1. Jeszcze bardziej od wyniku cieszy dobra postawa legionistów w starciu z mocnym, choć młodszym o rok, przeciwnikiem. Jutro o 9:00 mecz z gospodarzami - Zemplinem Michalovce.

Legia 94 - Ekranas Poniewież 94
1-0 14 min. Kamil Kurowski (as. Norbert Misiak)
2-0 40 min. gracz testowany III (as. Norbert Misiak)

Legia: Zieliński (35' Haluch [95]) - Przysowa, Dankowski, Fabiszewski (31' gracz testowany I), Rozmus - Turzyniecki, Sokołowski, gracz testowany II (31' gracz testowany III), Misiak - Kurowski (31' Janusiewicz), Żegleń (31' Mazek)
trenerzy: Jarosław Wójcik i Jakub Sowiński

grano 2x30 minut

Juniorzy młodsi pewnie pokonali swoich rówieśników z Ekranasu Poniewież. Od początku meczu podopieczni Jarosława Wójcika i Jakuba Sowińskiego grali zdecydowanie szybciej od swoich przeciwników i wychodząc wysoko pressingiem odbierali piłkę. Bardzo dobrze spisywał się blok obronny, a na szczególne wyróżnienie zasłużył Kamil Rozmus, przecinający wiele akcji na swoim skrzydle. Po licznych dośrodkowaniach Misiaka, Przysowy i Turzynieckiego Młode Wilki miały okazje do zdobycia goli. Pierwszej zdobytej bramki nie uznał arbiter, ale gdy po wrzutce z lewej strony piłkę w siatce umieścił Kamil Kurowski, nie było już wątpliwości. Po przerwie obraz gry nie uległ zasadniczej zmianie. Gracze Ekranasu jedyną okazję stworzyli, gdy po lobie zza połowy piłka... trafiła w poprzeczkę. Przez większość czasu gra toczyła się jednak na ich połowie. Dziesięć minut po przerwie po kolejnym dośrodkowaniu Misiaka na 2-0 podwyższył testowany pomocnik. Legioniści mogli zdobyć jeszcze kilka kolejnych bramek, ale zabrakło im już czasu i zimnej krwi pod bramką.

Tatran Prešov 1-1 Legia 94
Gol:
1-0 29 min. (rzut wolny)
1-1 48 min. gracz testowany II b.a.

Legia: Zieliński (40' gracz testowany I) - Przysowa, Fabiszewski, Dankowski, Rozmus - gracz testowany II, Sokołowski, gracz testowany III (31' gracz testowany IV), Mazek (31' Turzyniecki) - Janusiewicz (31' Kurowski), Żegleń (15' Misiak)

W drugim dzisiejszym meczu Młode Wilki 94 zremisowały 1-1 z Tatranem Prešov. Pierwsza połowa stała pod znakiem zaciętej gry, choć z przewagą okazji bramkowych po stronie warszawiaków (m.in. Misiak i Żegleń). Gracze Tatrana objęli prowadzenie po rzucie wolnym tuż przed końcem pierwszej połowy i na drugą odsłonę wyszli cofnięci, oddając pole Legii. Podopieczni Jarosława Wójcika atakowali, ale długo nie mogli zmusić golkipera słowackiego do kapitulacji. Jedynego gola dla Legii zdobył testowany pomocnik, po wymianie piłek z Norbertem Misiakiem i samotnym rajdzie przez pół boiska. Ten sam gracz oraz Misiak mogli jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę, ale zabrakło skuteczności. Trzeba tez docenić klasę przeciwnika, który grał na poziomie ścisłej czołówki MLJMł. Piłkarze Legii włożyli w rozgrywany w trudnych warunkach atmosferycznych (szalejąca śnieżyca) mecz mnóstwo sił, na co na pewno miało wpływ bardzo wysokie tempo pojedynku. Kontuzji uda doznał już po kwadransie gry Przemysław Żegleń, ale prawdopodobnie nie jest to poważny uraz, podobnie jak w przypadku Artura Halucha, który musiał pauzować w drugim dzisiejszym spotkaniu. Legioniści zakończą rywalizację w piątek o 11:30 meczem z Zemplinem Michalovce.

Korona HiD Ostrołęka 0-2 CWKS Legia 94

CWKS Legia 97 0-1 (0-0) AON Rembertów 97
gol: 0-1 55 min.

CWKS Legia 97: Żukowski (Zawadzki) - Rosłaniec, Lewiński, Król - Łuczywek, Kupiec, Królak, Cybulski - Figielski oraz Słupski

Legioniści w trakcie obozu dochodzeniowego, odbywającego się na obiektach MBOPN, rozegrali pierwszy mecz kontrolny, z AON Rembertów. Wobec licznych chorób i kontuzji w obu drużynach (w Legii brak m.in. Olka, Bratkowskiego i Kulczyńskiego), zdecydowano o rozegraniu spotkania na nieco mniejszej powierzchni i w 9-osobowych składach, w wymiarze 4x15 minut. Bardzo dobra była w wykonaniu podopiecznych Michała Kapusty pierwsza połowa, kiedy stworzyli sobie kilka ciekawych sytuacji i nawet zdobyli za sprawą Krzysztofa Łuczywka bramkę; ostatecznie jednak uznano, że na nasz gracz był na pozycji spalonej. Nieźle spisywali się obaj bramkarze i cały blok obronny "wojskowych", stąd goście, mimo kilku groźnych akcji, nie zdołali w pierwszych 3 kwartach zdobyć gola. Niezły mecz rozgrywał również Mariusz Cybulski, mocno szarpiący po lewej stronie. Spotkanie miało stosunkowo wyrównany charakter, ale od końca trzeciej kwarty zmęczeni legioniści zaczęli powoli tracić płynność gry. Choć za sprawą Łuczywka i Filipa Figielskiego nie brakowało okazji bramkowych, goście stopniowo zbliżali się do bramki Legii i na 5 minut przed końcem objęli prowadzenie. Mieli również okazję zdobycia kolejnego gola, ale nie wykorzystali rzutu karnego, trafiając w słupek.

5–16 Hubert Urbański

Cracovia Kraków: Remigiusz Biernat, Jakub Burek, Dawid Cieślak, Jakub Dziewulski, Mateusz Podgórny, Jakub Ryńca, Adam Szpor, Kamil Świostek, Jakub Pulchny, Mateusz Kozak, Hubert Urbański, Mikołaj Jeż, Karol Barta, Jakub Perłowski, Michał Wojtas, Hubert Zgrzywa, Wiktor Rolski, Bartosz Skoś, Filip Stopa, Bartosz Poznański.

Trener: Tomasz Skrzypek.

CWKS Legia Warszawa 2001: Rafał Rojda, Krystian Klonowski, Jakub Śliwa, Julian Kocerka, Przemysław Hypki, Wiktor Szelenbaum, Daniel Górski, Stanisław Muniak, Sebastian Duczek, Przemysław Szostak, Norbert Duda, Daniel Aduku, Julian Załuga, Kacper Wiączek, Mikołaj Walewski.

Trenerzy: Tomasz Borowik, Tomasz Świerczewski.

(relacja za stroną cwks2001.futbolowo.pl)
23.02.2011 CWKS 2001 rozegrał towarzyskie spotkanie z Cracovią Kraków. Gospodarze podjęli nas na krytym boisku znajdującym się w ich klubowym ośrodku treningowym. Po raz kolejny mieliśmy więc okazję do gry na trawie.
O grze naszego zespołu możemy mówić wyłącznie w superlatywach. Zawodnicy w pełni realizowali powierzone im zadania, a w dodatku tego dnia wychodziło im niemal wszystko. W relacji skupimy się więc na akcjach, które kończyły się bramkami dla CWKS-u, a trochę ich w tym meczu było...

Festiwal strzelecki rozpoczął Norbert Duda. Z rzutu rożnego dośrodkował Sebastian Duczek, Norbert bardzo dobrze zamknął akcję na lewym skrzydle i w zasadzie pozostało mu tylko dostawić nogę. Nie minęło wiele czasu i po kolejnym dośrodkowaniu Sebastiana piękną bramkę głową zdobył Staś Muniak. 2–0. Kolejna akcja i trzecia asysta Sebastiana. Tym razem Sebastian popisał się prostopadłym podaniem do Mikołaja Walewskiego, który ładnie obrócił się z piłką i umieścił ją płaskim strzałem w prawym rogu bramki Cracovii. W następnej akcji Sebastian próbował zaskoczyć bramkarza rywali strzałem zza pola karnego. Piłka najpierw odbiła się od obrońcy, dobitka Sebastiana wylądowała na słupku, ale na miejscu był Julek Załuga, który dobił piłkę do pustej bramki. 4–0 dla Legii. Na 5–0 wynik podwyższył Daniel Aduku. Bramka meczu. Daniel przeprowadził rajd prawą stroną i będąc kilka metrów za połową boiska zdecydował się na strzał. Piłka poszybowała w kierunku bramki jakby była wystrzelona z armaty i zatrzymała się dopiero w lewym okienku bramki. Daniel otrzymał zasłużone brawa od kolegów. Po szarży Mikołaja obrońca zatrzymał piłkę ręką w polu karnym. Sędzia wskazał na "wapno", a na boisko wszedł wyznaczony przed meczem do strzału Przemek Hypki, który dzień wcześniej był najskuteczniejszym egzekutorem rzutów karnych na treningu. Pewny, silny strzał pod poprzeczkę i mogliśmy się cieszyć z szóstej bramki dla naszego zespołu. Po rzucie rożnym padła pierwsza bramka dla Cracovii. Prowadzenie CWKS-u nie było jednak zagrożone. Przed przerwą nasi zawodnicy zdobyli jeszcze dwie bramki. Obie padły w podobnych okolicznościach – po bezpośrednich strzałach z rzutów rożnych. Najpierw sztuka ta udała się Sebastianowi, następnie Julkowi Załudze. Do przerwy CWKS Legia prowadził więc 8–1!

Strzelanie po przerwie zaczął ten, który zakończył strzelanie w pierwszej połowie, czyli Julek Załuga. Po bardzo ładnej akcji Norberta zakończonej płaskim dośrodkowaniem Julek oddał strzał z pierwszej piłki, nie dając szans bramkarzowi i zalicza hat-tricka. Bohaterem następnej akcji był Norbert. O ile w lewym okienku bramki Cracovii po strzale Daniela została jakaś pajęczynka (chociaż to raczej wątpliwe), to strzału Norberta z rzutu wolnego już nie mogła przetrwać... 10–1 dla Legii. Kolejne dwie bramki dołożył Kuba Śliwa. Pierwsza padła po przepięknej wymianie podań z Przemkiem Szostakiem. Obrona Cracovii została rozmontowana, Kuba w sytuacji dwa na jeden z bramkarzem podał do Przemka, który miał przed sobą pustą bramkę i... nie strzelił w idealnej sytuacji, tylko podał jeszcze raz do Kuby z pierwszej piłki, który ostatecznie zdobywa jedenastego gola. Swoją drugą bramkę Kuba zdobywa dobijając strzał Stasia. Trzeba przyznać, że dobitka była wysokiej klasy. Kuba dobiegł do piłki i podciął ją lekko nad leżącym bramkarzem. 12–1. W następnej akcji swoją szybkość wykorzystał Mikołaj Walewski, który doszedł do długiego podania Daniela Aduku i strzelił obok bezradnego bramkarza. Drugi gol Mikołaja i już trzynasty dla Legii. Podobna sytuacja miała miejsce chwilę później, gdzie po prostopadłym podaniu Kuby Śliwy szans w pojedynku biegowym nie dał obrońcom Sebastian, wyszedł na czystą pozycję i pewnym strzałem zdobył czternastego gola. Po strzale z dalszej odległości swoją drugą bramkę zdobywają zawodnicy Cracovii. Nasi zawodnicy szybko odpowiedzieli na straconą bramkę. Zamieszanie w polu karnym Cracovii wykorzystał Julek Załuga, zdobywając swoją czwartą bramkę w tym spotkaniu! Cracovia rzuca się do ataku i zdobywa trzecią bramkę. Ostatniego gola w tym meczu dla Legii strzelił Wiktor Szelenbaum. Ponieważ nie mamy już żadnych wątpliwości, że w lewym okienku nie ma pajęczynek, Wiktor pięknym strzałem z rzutu wolnego zdejmuje pajęczynkę z prawego okienka. Legia prowadzi 16–3. W ostatnich minutach meczu zawodnikom Cracovii udaje się zmniejszyć rozmiary porażki i zdobyć dwie bramki. Ostatecznie Legia pokonuje Cracovię 16–5.

Sokół Stary Sącz 1-13 CWKS Legia 2001

W rozegranym w czwartek sparingu legioniści potwierdzili zwyżkę formy, pokonując 13-1 Sokoła Stary Sącz.

CWKS Legia Warszawa 2001: Rafał Rojda, Krystian Klonowski - Jakub Śliwa, Julian Kocerka, Przemysław Hypki, Wiktor Szelenbaum, Daniel Górski, Stanisław Muniak, Sebastian Duczek, Przemysław Szostak, Norbert Duda, Daniel Aduku, Julian Załuga, Kacper Wiączek, Mikołaj Walewski.