Młode Wilki 1999 wygrały turniej w Radomiu
REKLAMA

Młodzież: mecze niedzielne

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Większość drużyn młodzieżowych Legii uczestniczyła w niedzielę w turniejach. Mecze sparingowe rozegrały jedynie: CWKS Legia 94 (1-0 z Agape Białołęka 95), Młode Wilki 94 (2-4 z Gwarkiem Zabrze) i 95 (remis 5-5 w Zabrzu). Młode Wilki 99 wygrały bez straty punktu turniej Junior Cup. Miejsce na najniższym stopniu podium zajęli w swoim debiutanckim turnieju chłopcy z rocznika 2003 CWKS. Młode Wilki 97, 98 i 2001 zajęły w mocno obsadzonych turniejach czwarte lokaty.

Gwarek Zabrze 94 4-2 (2-2) Legia 94
Gole:
0-1 1 min. Maciej Mąka
1-1 6 min. (rzut karny)
1-2 15 min. Łukasz Turzyniecki
2-2 38 min.
3-2 55 min.
4-2 62 min.

Legia ‘94: Jędraszczak [96] - Rozmus, Dankowski, Fabiszewski, Przysowa - Turzyniecki, Sokołowski, Janusiewicz (41' Misiak), Mazek - Ochman (41' gracz testowany) - Mąka (41' Kurowski)

Legioniści mimo dwukrotniego objęcia prowadzenia ulegli 2-4 Gwarkowi Zabrze. W drużynie Legii wystąpił gracz Młodych Wilków 96 Adrian Jędraszczak.

CWKS Legia 94 1-0 (1-0) Agape Białołęka 95
Gol:
1-0 Krystian Kopeć

Dariusz Przysowa - Bartek Olszewski, Piotr Dąbrowski, Mateusz Lewandowski, Mariusz Pec - Krystian Kopeć, Maciej Ćwiąkała, Adrian Obzejta, Arek Sikorski - Damian Gołębiewski, Kacper Bożałek oraz: Patryk Madej, Bartek Błesnowski, Hubert Korczak i Michał Binkowski (testowany)

Legioniści pokonali 5-0 Agape Białołęka w rozegranym w niedzielę na Bemowie sparingu. Od pierwszych minut zaznaczyła się przewaga gospodarzy, zwieńczona golem Krystiana Kopcia. Legioniści długimi chwilami panowali na boisku. W tej części gry przeciwnik oddał tylko jeden groźny strzał i tylko momentami wychodził z własnej połowy. Podopieczni Zbigniewa Walewskiego mieli jeszcze trzy groźne okazje, ale brakowało im skuteczności. W drugiej połowie po licznych zmianach gra nie kleiła się "wojskowym" już tak bardzo i goście z Tarchomina doszli do głosu, lecz mimo wszystko nie mieli za wielu ciekawych okazji. Legioniści mogli zdobyć jeszcze jedną bramkę, ale mecz zakończyli ostatecznie jednobramkowym zwycięstwem. W spotkaniu wystąpiło 16 graczy, zabrakło 9 zawodników kontuzjowanych: Orlika, Papieża, Kowalskiego, Halika, Lipińskiego, Kruka, Doleszczuka oraz chorych Rogowskiego i Pydyna.

Gwarek Zabrze 94 5-5 (1-3) Legia 95
Gole dla Legii:
Alek Stolarz 2, Olek Jagiełło 2, Robert Śmigielski

Legia: Śmiłowski - Waszkiewicz (41' Jóźwik), Kucharski, Piórkowski, Piwowarczyk - Milewski, Zawal (30' Dziewicki), Parobczyk, Jagiełło - Stolarz, Smigielski

Lider Kar-Pol Cup, dzień 3:

Mimo dwóch porażek (choć gra Młodych Wilków wcale nie była zła), na samym początku rywalizacji, dzięki bardzo dobrej reakcji drużyny w kolejnych meczach i serii zwycięstw z mocnymi rywalami, legioniści zdołali osiągnąć to, co wydawało się po pierwszych dwóch meczach niemożliwe - czyli awans do czołowej czwórki turnieju. Dzięki dyscyplinie taktycznej, skracaniu pola gry, grze piłką i dobremu przygotowaniu mentalnemu, w fazie półfinałowej Młode Wilki odniosły komplet zwycięstw i w ostatniej kolejce zdołały przeskoczyć w tabeli SMS Łódź.

Półfinał z Cracovią był zaciętym meczem z okazjami z obu stron. Zaczęło jednak wychodzić zmęczenie intensywną rywalizacją, związane z tym niedokładności i brak koncentracji w polu bramkowym przeciwnika. Dodatkowo kilku podstawowym graczom trzeba było dać nieco odpocząć. Prosty błąd w obronie spowodował, że o jedną bramkę lepsza okazała się Cracovia. Podobnie wyglądał mecz z GKS-em Katowice. Gra w polu wyglądała nawet lepiej, niż w pojedynku grupowym, jednak i teraz legioniści nie ustrzegli się błędu w defensywie, mającego konsekwencję w postaci utraty gola.

Mimo zajęcia 4. miejsca, legioniści mogą być stosunkowo zadowoleni z postawy w turnieju, a niezwykle silna stawka drużyn pozwoliła na głębszą ocenę stanu umiejętności graczy oraz tego, gdzie jeszcze w grze legionistów tkwią rezerwy.

Wyniki:
Grupa półfinałowa cd.:

Sandecja Nowy Sącz 0-4 Legia
Gole:
0-1 8 min. Mateusz Wieteska (as. Eryk Więdłocha)
0-2 17 min. Eryk Więdłocha (as. Michał Podlecki)
0-3 18 min. Eryk Więdłocha (as. Patryk Kostrzanowski)
0-4 24 min. Kamil Wiśniewski (as. Eryk Więdłocha)

1/2 finału:
Cracovia 1-0 Legia

Mecz o 3. miejsce
GKS Katowice 1–0 Legia

Skład: Jakub Wojcieszak, Wojciech Jaroszko - Patryk Kostrzanowski, Dawid Witkowski, Maksymilian Polak, Artur Zabłocki, Marek Piątek, Michał Podlecki, Kacper Krasuski, Maksymilian Maj, Maksymilian Brzosko, Aleksiej Kuncewicz, Konrad Zaradny, Maciej Wojczuk, Mateusz Wieteska, Kamil Wiśniewski, Eryk Więdłocha, Krystian Gębalski, Krzysztof Mamla.
Trenerzy: Bernard Kapuściński i Jarosław Wojciechowski

Kulka Cup, Lublin, dzień 2:

Po dość nieszczęśliwej porażce z kadrą Lubelskiego, podopiecznym Ernesta Wasia pozostała walka o miejsca 4-6. Legioniści zremisowali 1-1 z mistrzem Łowy, Metalurgiem Lipawa a następnie identyczny wynik uzyskali w spotkaniu z Dunajcem Nowy Sącz. Dzięki najkorzystniejszemu bilansowi bramkowemu to Młode Wilki 98 zajęły czwartą lokatę.

Grupa finałowa o miejsca 4-6:
Legia 1–1 Metalurgs Lipawa (Wiszorowski)
Metalurgs Lipawa 0-0 Dunajec Nowy Sącz
Legia 1–1 Dunajec Nowy Sącz (Iwański)

Legia: Ceran, Balawejder - Gregorczuk, Orłowski, Iwański, S. Ławcewicz, Gardziński, Żyro, Wojtkowski, Kijewski, Leleno, Korczakowski, Kaniecki, Świerszcz, Waniek, Wiszorowski, gracz testowany.
Trener: Ernest Waś

Klasyfikacja końcowa:
1 Reprezentacja Lubelskiego ZPN
2 Jagiellonia Białystok
3 Motor Lublin
4 Legia Warszawa
5 Metalurg Lipawa
6 Dunajec Nowy Sącz
7 Polonia Warszawa
8 Arka Gdynia
9 Bałtyk Gdynia
10 Sandecja Nowy Sącz
11 BKS Lublin
12 Znicz Pruszków

Król strzelców: Mateusz Hołownia (Lubelski ZPN) - 4 trafienia

Junior Cup, Radom - Zdjęcia z meczu

Młode Wilki 99 triumfowały w turnieju Junior Cup w Radomiu, prezentując się z bardzo dobrej strony i odnosząc komplet zwycięstw. Szczególnie dobrze należy ocenić postawę w meczu z silnym SMS Łódź, gdy legioniści nie dali przeciwnikom dojść do piłki niemal od pierwszych minut, i dopiero w końcówce, przy stanie 4-0, stracili gola. Legionistom przypadły również wyróżnienia indywidualne - najlepszym graczem turnieju został Emil Możdżonek, który wyróżnił się nie tylko 12 zdobytymi golami ale i mądrą grą zespołową. Z kolei najlepszym bramkarzem turnieju został Filip Musiał, który wielokrotnie skutecznie interweniował w beznadziejnych, wydawałoby się, sytuacjach.

Wyniki meczów Legii:
Legia 7-0 Sadownik Błędów
Gole: Możdżonek as. Rybak, Możdżonek as. Faliszewski, Możdżonek as. Faliszewski, Majchrowicz as. Kinast, Majchrowicz b.a., Majchrowicz as.Gańko, Antolak b.a.

Legia 3-0 Motor Lublin
Gole: Faliszewski as. Staśkiewicz, Faliszewski as. Możdżonek, Majchrowicz as. Musiał

Radomiak Radom 0-3 Legia
Gole: Możdżonek as. Staśkiewicz, Majchrowicz as. Rybak, Możdżonek as. Majchrowicz

Junior II Radom 1-6 Legia
Gole: Majchrowicz as. Rybak, Możdżonek b.a., Możdżonek as. Rybak, Faliszewski b.a., Parzych as. Kinast, Parzych b.a.

Legia 4-1 SMS Łódź
Gole: Możdżonek b.a., Możdżonek as. Majchrowicz, Majchrowicz as. Staśkiewicz, Faliszewski as. Kinast

1/2 finału:
Legia 3-0 Legion Radom
Gole: Majchrowicz as. Rybak, Możdżonek as. Faliszewski, Możdżonek as. Kinast

Finał:
Legia 2-1 Junior I Radom
Gole: Możdżonek as. Staśkiewicz, Majchrowicz b.a.

Skład Legii: Filip Musiał - Adrian Rybak, Kamil Staśkiewicz, Bartek Faliszewski, Emil Możdżonek, Oskar Majchrowicz, Antoni Gańko, Bruno Parzych, Mateusz Kinast, Wiktor Antolak.

Klasyfikacja końcowa:
1. Legia Warszawa
2. Junior I Radom
3. Radomiak Radom
4. Legion Radom
5. SMS Łódź
6. Agape Białołęka
7. Znicz Pruszków
8. Sadownik Błędów
9. Unia Skierniewice
10. Motor Lublin
11. Granat Skarżysko-Kamienna
12. Junior II Radom

Najlepszym zawodnikiem drużyny Legii trenerzy Boczek i Sokołowski wybrali Adriana Rybaka

Najlepszy zawodnik: Emil Możdżonek (Legia Warszawa)
Najlepszy bramkarz: Filip Musiał (Legia Warszawa)
Król strzelców: Oskar Podkowa (Junior I Radom) - 14 bramek

Redeco Cup, Wrocław - dzień 2:

Legioniści zajęli 4. miejsce w mocno obsadzonym turnieju Redeco Cup we Wrocławiu. W grupie półfinałowej odnieśli zwycięstwo z Wisłą Kraków, a dwa pozostałe mecze zremisowali. Szczególnie żal meczu z Arką, w którym legioniści stracili gola... na 7 sekund przed końcem. Jak wiadomo, gra się jednak do końca ;-). Jako że meczów półfinałowych nie rozgrywano, podopieczni Adama Orlikowskiego przystąpili od razu do meczu o 3. miejsce. Tu niestety odnieśli pierwszą porażkę, przegrywając 0-1.

Na osłodę legionistom pozostało wyróżnienie indywidualne - najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany legionista Krzysztof Flis. Królem strzelców został Oskar Nowak z Warty Poznań.

Wyniki - grupa półfinałowa:
Legia 2–2 Arka Gdynia (Kraśniewski, Graczyk)
Legia 2–0 Wisła Kraków (Anusik, Kraśniewski)
Legia 1–1 Gwiazda Ruda Śląska (Anusik - rzut wolny)

Mecz o 3. miejsce:
Legia 0–1 Unia Swarzędz
Finał:
Arka Gdynia 1-0 Warta Poznań

Legia: Flis - Anusik, Bartnicki, Ciesielski, Mateusz Cichocki, Goliński, Graczyk, Kraśniewski, Napiórkowski, Radkowski, Szczepaniak, Phan.
Trener: Adam Orlikowski

Radomiak Radom Cup: - Zdjęcia z meczu

Bardzo dobrze spisali się chłopcy z rocznika 2003 CWKS Legia. Podopieczni trenerów Michała Kapusty i Łukasza Winka w fazie eliminacyjnej nie przegrali ani jednego meczu, dzięki czemu z drugiego miejsca w grupie awansowali do półfinału. Dużą skutecznością wykazywał się w drużynie CWKS Filip Wolski. W 1/2 finału, grając po dość długiej przerwie, piłkarze z Warszawy nie zdołali sprostać silnej drużynie Warty Poznań i ulegli 1-3. W meczu o 3. miejsce legioniści spotkali się z Akademią Orlika Kielce. Żaden z zespołów nie zdołał zdobyć w regulaminowym czasie gry gola i o brązowych medalach zadecydowała seria rzutów karnych. Te zdecydowanie lepiej wykonywali legioniści i to oni zajęli miejsce na najniższym stopniu podium. W finale zmierzyły się dwie faktycznie najmocniejsze drużyny turnieju: Unia Warszawa, z którą legioniści zremisowali w grupie, oraz Warta. Długo utrzymywał się wynik remisowy, ale po strzale z dystansu Ariela Mosóra warszawiacy, dopingowani przez legionistów i graczy Białych Orłów (już wcześniej drużyny wspierały się nawzajem dopingiem), wygrali 1-0 i triumfowali w Radomiak Radom Cup. Trzeba przyznać, ze turniej miał dobrą oprawę, a do tego licznie zgromadzona publiczność żywiołowo i kulturalnie dopingowała swoich ulubieńców. Wyróżniał się oczywiście ponad 100-osobowy "młyn" Radomiaka.

Zyski legionistów to nie tylko dobre osiągnięcie drużynowe - nagrodę dla najlepszego bramkarza turnieju otrzymał ofiarnie i z wyczuciem broniący Dominik Marnik.

Wyniki legionistów:
Radomiak B 0-1 Legia(Wolski)
Legia 0-0 Radomiak C
Widok Skierniewice 0-1 Legia (Wolski)
Unia Warszawa 0-0 Legia
Jadwiga Kraków 0-1 Legia (Sidor)

półfinał:
Warta 3-1 Legia (Długołęcki)
o 3. miejsce:
Legia 0-0 k.2-0 Akademia Orlika Kielce (karne: Marczuk, Wolski)

Skład CWKS Legii 2003: Mateusz Zalega i Dominik Marnik oraz: Antek Pawlak, Marcel Ozięblewski, Antek Sidor [04], Oliwier Marczuk, Filip Wolski, Krzysztof Wiater, Alan Długołęcki i Piotr Szewczyk.
Trenerzy: Michał Kapusta i Łukasz Winek

Klasyfikacja końcowa:
1. Unia Warszawa
2. Warta Poznań
3. CWKS Legia Warszawa
4. Akademia Orlika Kielce
5. Radomiak Radom A
6. Radomiak Radom B
7. Białe Orły Warszawa
8. Widok Skierniewice
9. Niedźwiadek Chełm
10. Radomiak Radom C
11. Jadwiga Kraków - Inter Campus
12. Radomiak Radom '04

Najlepszy bramkarz: Dominik Marnik (CWKS Legia)
Najlepszy zawodnik: Adrian Klimek (Unia Warszawa)
Najlepszy strzelec: Mateusz Wojciechowski (Warta Poznań) - 5 bramek



CWKS Legia 2003













Filmy z poszczególnych meczów Legii 99 na Junior Cup (fot. gfaliga):















REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.